Калитвинцев: заробляти треба на заводі, а не у збірній України

Юрій Калитвинцев провів прес-конференцію напередодні товариського матчу з Чилі, який відбудеться 7 вересня у Києві.

6 вересня виконуючий обов'язки головного тренера збірної України Юрій Калитвинцев провів прес-конференцію напередодні товариського матчу з Чилі, який відбудеться 7 вересня у Києві.

- В обід ми детально розібрали гру з Польщею. Що впало в очі - не було цілісності. Були хороші моменти, які треба закріплювати, були й погані, особливо гра команди в обороні. Але Ви знаєте, про це добре сказав Моурінью, коли прийняв "Реал". Він сказав: "Ну, як ми могли обіграти "Мальорку", якщо ми за 2 місяці провели всього 40 тренувань". А ми за півроку провели лише 10 тренувань, а це все напрацьовується на тренуваннях, у тому числі зіграність. Хороші моменти - це швидкий перехід з оборони в атаку і назад. Це ми постараємося закріпити.

Радує, що хлопці не зупинилися після пропущеного гола, не захотіли програвати, максимально використали свої фізичні кондиції. А решта все буде досягнуто через роботу. Принаймні, ми бачимо, у чому проблеми і знаємо, як їх виправити. Тому спокійнісінько готуємося до наступної гри, а в аналізі в ту або іншу сторону немає сенсу - все в робочому порядку.

- Наскільки зміниться склад в матчі з Чилі?
- Зміни будуть, тому що у хлопців є пошкодження. У нас зараз заняття, у вівторок вранці ще заняття. Певні намітки для зміни складу у мене є. У нас багато людей, і Ви бачили, що ті заміни, які я робив у матчі з Польщею, вони не були націлені на досягнення результату у що б те не стало. Далі хлопцям відчути рівень, подивилися їх. А де ще їх дивитися? На тренуваннях це не той рівень. Ми запросили Ракицького та Коноплянку - спасибі Яковенку, який пішов нам назустріч. Чи будуть вони грати? Велика ймовірність, що будуть. Є мікроушкодження у Федецького, на тренуванні він перевірить свої статки, і ми приймемо по ньому рішення. Решта все готуються.

У цьому році ми максимально будемо переглядати кандидатів, наступного року вже визначимося зі складом. У нас мало тренувань, і ми не можемо постійно щось пояснювати на тренуваннях новим гравцям.

- Що нового вдалося дізнатися про збірну Чилі? Чому вибір припав саме на них, а не на європейську збірну?
- Я з Вами повністю згоден. Ми готуємося до Євро-2012, а не до чемпіонату світу. Краще було б грати з Німеччиною, Францією і так далі, але ми поки не та збірна, яка сама вибирає суперників. Запропонували Чилі - вони погодилися. Чилі - дуже сильна команда, у нас багато по ній інформації. Технічна, швидка, організована команда. Гра з таким суперником піде на користь. Знаємо, хто приїхав, подивилися багато їх ігор - це дуже серйозний суперник.

- Що з Девічом?
- По ньому питання знято. Буде готовий.

- Чи отримає збірна преміальні за Польщу?
- Дуже приємно було, що ніхто з гравців не спитав до гри про це. Чи отримаємо за нічию? Давайте почекаємо 7-е число, там буде видно. Вважаю, що хоч щось команда повинна отримати. Хоча мотивація, звичайно, інша. Це футболка, це наш герб, це наші вболівальники. Не треба заробляти в збірній. Заробляти можна в клубі, на заводі. Якщо я дізнаюся, що хтось буде приїжджати в збірну, щоб заробити, цього гравця в збірній не буде.

- Які досягнення є у збірної?
- Цей рік у нас перехідний, а що стосується якості гри, то мало часу минуло. Але радує те, що гравці сприймають те, що ми пропонуємо і прагнуть до того, що ми їх просимо. Дайте нам трохи часу, і Ви побачите зміни як у якості гри, так і в складі.

- У грі з Чилі упор буде на якість гри або на результат?
- Ми не знімаємо відповідальності за результат, але нехай гравці відповідатимуть за якість, а я відповім за результат. Але ми не можемо чекати гарної гри і програвати за 3:0 - треба виховувати дух переможця, тому питання результату не знімається, але не за будь-яку ціну. В ідеалі треба, щоб були хороша гра і гарний результат.

- Два дні на підготовку до гри з Чилі достатньо?
- Я не знаю, хто так домовлявся, але це абсолютно неправильно. У зв'язку з відновленням. Лише б зіграти - це теж неправильно. Краще було б грати 3-го і 7-го. У неділю ми приїхали, відновлювались, сьогодні одне заняття - не можна грати в збірній через два дні на третій. Це моя суб'єктивна точка зору.

- Скільки матчів ще потрібно для експериментів зі складом?
- Треба якомога швидше визначатися - цього року буде цілком достатньо. У 2011 році будемо готуватися конкретно до Євро-2012.

- Які у збірної плани після матчу з Чилі?
- Є домовленість з Канадою 8 жовтня, є вікно 12 жовтня, але поки не домовилися з Уругваєм, можливо, зіграємо з Болгарією. У листопаді зіграємо з Швейцарією 17-го числа.

- Чилі приїхала другим складом. Як Вам це?
- З основи приїхало 4-5 чоловік. Я добре знаю методику і бачення цього тренера, тому гра збірної Чилі не буде залежати від виконавців. Є певний напрям, і нові гравці будуть грати в тій же манері. Ті ж принципи гри ми побачимо і у вівторок.

- Хто точно не зіграє? Який стан Шевченка?
- Андрій перед Польщею літав до Німеччини, пройшов свій курс, відчуває себе нормально, готовий повністю до гри.

- Ви викликали двох воротарів. Буде стояти Дикань?
- Готові обидва. Але буде грати Дикань. У нас була домовленість, що обидва зіграють по грі.

- Чи не охолоджує гравців товариський статус матчів?
- Це головне наше завдання - наблизити їх стан до оптимального. Деякі вважають, що суперник не буде викладатися, але це їх проблеми. Всі ігри, які ми зіграли, відрізнялися високим накалом. Нам це треба зберегти, хоча це, звичайно, важко. Але зробимо все можливе, щоб рівень адреналіну у хлопців був такий же, як у офіційних матчах.

- Вам збірна ще не сниться?
- Як не відкрию очі, постійно перебуваю в футболці збірної. Я більше люблю бути на футбольному полі, ніж у краватці перед мікрофонами. Збірна мені сниться з дитячих років. Я мріяв у ній грати і грав, зараз треную, тому ми йдемо з нею рука в руку дуже давно.

- Які у Вас домовленості з ФФУ з приводу подальшої Вашої роботи в збірній? Ви отримали кард-бланш?
- Мені повністю довіряють. Я несу відповідальність і за гру, і за результат. Як довго це буде, ми можемо тільки здогадуватися. Найважливіша гра - найближча. Найближча це Чилі. Ми до неї готуємося і зовсім не думаємо, що буде після Чилі. Все поступально.

- Блохіна боялися журналісти. А як Ви ставитеся до спілкування з пресою?
- Не можу сказати, що мені це подобається, тому що я більше люблю бути на футбольному полі. Але це частина моєї роботи. Ми обов'язково повинні з Вами спілкуватися, тому що є інтерес, і дай Бог, щоб він завжди був. Я готовий відповідати на будь-які питання. Уболівальники повинні знати все про збірну. Так що будемо спілкуватися. Хоча мені це не дуже подобається.

- Як Ви сприймаєте критику у ЗМІ? Зокрема, після матчу з Польщею.
- Я нічого не читав. У кожного своя думка. Я дотримуюся свого напряму. Той матеріал, який я отримав після Польщі, я розглянув, і зараз ми рухаємося далі. Я нормально ставлюся до критики, але на цьому не зациклююся.

- А гравцям не забороняли читати?
- Ходив після відбою, відбирав газети і відключав Інтернет. Навіщо їм відволікатися на це? У принципі, був би радий, якщо б на базі була одна кімната, і всі 30 чоловік жили б у ній. Тоді б вони нічого не пронесли, а так, мабуть, проносять:)

- Може, це не газети?
- Можливо. Але Ви знаєте, одна не дзвенить, а дві не так дзвенять. Не дзвеніли. Значить вони так розумно все завернули чи це дійсно були газети.

- У нас залишається проблема Тимощука. Як Ви будете її вирішувати?
- Якщо Толік не буде відповідати вимогам збірної, ніхто не буде звертати увагу на імена. Питання є, і не тільки по Тимощуку. Без практики йому важко грати. Але у нас є ще час і величезне бажання, щоб він визначився і заграв. Тільки ми відчуємо, що Толік тільки не підходить, у нього з'являться проблеми з потраплянням в склад.

- А Ви йому щось підказуєте?
- Він сам горить бажанням грати, він все розуміє. Він знає мене і знає, що, як би я до нього не ставився, я не буду його ставити, якщо він не буде відповідати моїм вимогам. Але не все від нього залежить. Ось і в "Вольфсбург" не відпустили. Він хоче грати в клубі, тому що знає, що це потрібно для збірної. Він переживає не менше, ніж ми.

Читайте також:

Калитвинцев - найкращий тренер для України на Євро-2012

На посаду тренера збірної України претендують ще три іноземці

Україна врятувала нічию з Польщею в дебютному матчі Калитвинцева

Маркевич: нехай спочатку самi вiдмиються вiд бруду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: