Катар може втратити чемпіонату світу з футболу

Якщо ФІФА отримає докази, що Катар підкуповував членів ФІФА, то відбудеться повторне голосування по виборах країни-господині ЧС-2022.

Міжнародна футбольна федерація (ФІФА) може провести повторне голосування по виборах країни-господині чемпіонату світу-2022. Про це заявив президент ФІФА Зепп Блаттер.

Бос світового футболу повідомив, що інформатор, який стоїть за твердженнями, що два члени ФІФА отримали хабарі в обмін на свої голоси, погодився особисто прибути до штаб-квартири ФІФА в Цюриху, щоб пред'явити відповідні докази.

Нагадаємо, що 10 травня на засіданні комітету з культури і спорту в Палаті Громад британського парламенту авторитетним виданням The Sunday Times були представлені свідчення того, що віце-президент ФІФА Ісса Хайат (Камерун) і Жак Анумо (Кот д'Івуар) отримали від оргкомітету Катару по 1,5 млн доларів кожен в обмін на голоси на користь заявки цієї близькосхідної країни, яка отримала право провести ЧС-2022.

Обидва африканські чиновники спростовують звинувачення. Однак, як підтвердив Зепп Блаттер, англійське видання дало згоду на те, щоб та особа, яка працювала в оргкомітеті заявки Катару і передала компрометуючу інформацію, особисто прибула до Цюриха для свідчень.

І президент ФІФА не став виключати можливості повторних виборів.

"Ця ідея вже циркулює в світі, і це не може не турбувати, - сказав Блаттер. - Але не питайте мене "так" чи "ні". Давайте будемо йти поступово. Ситуація нічим не відрізняється від того, що відбувається у звичайному суді, а в звичайному суді ми не можемо питати, що буде "якщо"...

Зараз ми з великим нетерпінням очікуємо цих свідоцтв чи їх відсутності, що дозволить нам зробити адекватні кроки. У співпраці з газетою ми вже домовилися, що їх інформатор прилетить до Цюріха, після чого ми й проведемо розслідування".

Крім того, Зепп Блаттер підтвердив, що як і раніше перебуває в очікуванні свідчень тверджень колишнього голови FA лорда Трісмана про "неналежну і неетичну" поведінку чотирьох інших членів виконкому ФІФА - Джека Уорнера, Ніколаса Леоса, Рікардо Тейшейри та Вораві Макуді.

Всі вони, як стверджує лорд Трісман, намагалися добитися отримання певної винагороди в обмін на свої голоси при виборі країни-господарки ЧС-2018.

"Ми повинні побачити свідоцтва, після чого будемо діяти. Ми отримали заяву, зроблену в Палаті Громад, але ми не отримали свідоцтв, - заявив Блаттер. - Вся ця процедура не може бути завершена за 11 днів, які залишилися до початку конгресу ФІФА, але до 27 травня ми повинні знати, чи є ці твердження вірними, або, що доказів немає. Якщо це неправда, то питання буде закрито".

"Комітет з етики ФІФА вже приведений в стан підвищеної тривоги. Його члени не лежать на пляжі і не засмагають, і можуть прибути в Цюрих дуже швидко", - підсумував бос ФІФА.

Читайте також:

Україна залишилась на 35-му місці у світовому футбольному рейтингу

ФІФА підготувала низку змін до футбольних правил

Блаттер пообіцяв змінити процедуру вибору країн-господарок Чемпіонату Світу з футболу

Блаттер виділить мільярд доларів на розвиток футболу по всьому світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: