Керівника українського футболу звинуватили у фінансових зловживаннях

Лише з липня по жовтень 2009 року керівництвом ПФЛ було використано 2 мільйони 815 тисяч гривень.

Святослав Сирота
turnir.com.ua
Святослав Сирота
У Києві відбулося розширене засідання Центральної ради Професіональної футбольної ліги України (ПФЛ), яке закінчилося змінами у найвищому керівному складі структури.

Окрім того, президента ПФЛ Святославава Сироту звинувачено у фінансових зловживаннях. Так за 4 місяці він "перевиконав" бюджет, себто за нецільовим призначенням потратив 2 мільйони 880 тисяч гривень. Власне це і стало головною причиною і головним питанням сьогоднішнього засідання.

За підсумками засідання було прийняте рішення відсторонити Святослава Сироту від виконання обов'язків президента ПФЛ до проведення нової звітно-виборчої конференції. А також дати час Сироті до 23 грудня надати свої пояснення тій ситуації, яка склалася.

Втім, навдячи чи пан Сирота це робитиме. Адже за словами в.о. президента ПФЛ, президента ПФК "Олександрія" Миколи Лавренка, Сироту дуже наполегливо запрошували прийти на сьогоднішнє засідання.

"Він так і не з'явився, а на телефонні дзвінки відповідає дружина. Вона говорить, що Святослав лежить в лікарні у кардіологічному відділенні. Ми з'ясували у якій лікарні, зателефонували туди, там нам повідомили, що кардіологічного відділення у них взагалі не має, а пацієнта Сироти Святослава Анатолійовича в будь-якому іншому відділенні теж", - розповів Микола Лавренко.

Річ у тім, що президент ПФЛ Святослав Сирота уже тривалий час перебуває у відпустці, позаяк відбувався аудит фінансово-господарської ПФЛ і зокрема самого пана Сироти.

Як свідчить фінансова довідка щодо аналізу руху коштів всього лише впродовж 4 місяців – за період з 1.07.2009 по 30.10.2009, є чимало фінансових питань, в тому числі і до Сироти щодо нераціонального використання коштів ПФЛ. Наведемо лише кілька прикладів.

Так, наприклад у червні було потрачено 10 тисяч 100 гривень на копію карти і тубу (накладна - відсутня).

У жовтні оплачено 20 тисяч гривень за журнальний стіл.

Є документи про оплату ремонтних робіт на суму 70 тисяч гривень, хоча ремонт не проводився взагалі.

ПФЛ підписала доволі цікаві договори щодо оренди автомобілів на три роки без права викупу. Так, згідно з цими договорами оренда автомобіля "Ніссан Теана" на три роки обійшлася б ПФЛ у майже 440 тисяч гривень, а автомобіля "Тойота Секвіа" - понад мільйон гривень.

Також ПФЛ практикувала видачу позик на чималі суми людям безпосередньо причетним до цієї структури. Наприклад, на сьогоднішній день борг за цими позиками у того ж Святослава Сироти складає 245 тисяч гривень, в той час, як загальна сума боргу становить 341 617 грн.

Окрім цього були доволі цікаві і затратні відрядження пана Сироти за кордон – у Монако, Лондон, Брюссель. Та, як з'ясувалося, за кошти виділені на відрядження їздили не лише вищі чільники ПФЛ, а й їх родичі та знайомі.

Ну і на завершення доволі кумедні "дрібниці". Так, існує лист до оператора мобільного зв'язку з проханням списати бонуси з особового рахунку ПФЛ і обміняти їх на ваучери для відвідин ресторанів "Козирна карта" на загальну суму 2680 грн.

Загалом же за кількома статтями бюджету на сезон 2009-2010 року було передбачено 800 тисяч гривень, але лише з липня по жовтень 2009 року було використано 2 мільйони 815 тисяч гривень.

Читайте також:

Огляд 14-го туру української Прем'єр-ліги

Прем'єр-лігу може очолити володар Золотого м'яча

Румуни купили українську Прем'єр-лігу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: