Київ побачив найкращих плавців України

Збірна України з плавання за напівпорожніх трибун виграла в Києві матчеву зустріч у команд Польщі та Чехії.

Лісогор
Олег Лісогор проти Валерія Димо (Фото – Костянтин Клименко)
Вперше за декілька років у київського глядача з'явилася унікальна можливість побачити на власні очі зірок вітчизняного плавання. На традиційний турнір, який цього року проходив вже утретє, приїхали всі найсильніші плавці України. Ось тільки чомусь ажіотажу турнір не викликав, хоча і проходив у вихідні, і вхід в басейн був безкоштовним…

Президенти
Президенти федерацій плавання Польщі, України та Чехії на церемонії нагородження (Фото – Костянтин Клименко)
Трибуни басейну ЦСКА не розраховані на велику кількість глядачів, але навіть така кількість місць була заповнена лише наполовину, до того ж більшу частину з них складали люди з найближчого оточення плавців – тренери, друзі, родичі, ну і самі спортсмени, які приймали участь у змаганнях…

На старт!
На старт! (Фото – Костянтин Клименко)
Виникає питання – невже плавання в нашій країні настільки непопулярне? Це при тому, що наші плавці регулярно завойовують медалі на чемпіонатах світу і Європи, а імена Яни Клочкової, Олега Лісогора, Ганни Хлістунової і інших викликають захоплення у людей у всьому світі. Або, може, зіграла свою роль недостатня реклама турніру? Багато людей просто не знали про те, що такий турнір проходить в Києві і що в ньому беруть участь кращі спортсмени України.

Силантьєв
Призери на дистанції 200 м батерфляй (Фото – Костянтин Клименко)
Хоча, напевно, все закономірно. Ні для кого не секрет, що в країні зараз, можна сказати, футбольний бум, і всі гроші йдуть саме на футбольні потреби, а про інші види спорту в Україні як завжди згадують тільки в олімпійський рік…

Амшеннікова
Ірина Амшеннікова (Фото – Костянтин Клименко)
А коли спорт активно не популяризується, люди потихеньку холонуть до нього. Ось і виходить ситуація, що прийти подивитися на такі популярні у світі види спорту як легка атлетика або плавання приходять одиниці. А нашим плавцям так хотілося зібрати велику глядацьку аудиторію у себе на Батьківщині і порадувати саме своїх співвітчизників високими результатами…

Під час змагань
Під час змагань (Фото – Костянтин Клименко)
Що стосується безпосередньо спортивної сторони – наша команда здобула в Києві перемогу. У жіночій частині програми, щоправда, першими стали польські плавчихи, залишивши українок на другому місці, а у чоловіків перемогли українці.

Кубок
Фото – Костянтин Клименко
Підсумковий розподіл очок такий:
Україна – 310, Польща – 287, Чехія – 194.

Таким чином, наші співвітчизники взяли реванш у поляків за поразку на минулому подібному турнірі, що відбувся в польському місті Островець.

Приємно було знову бачити на блакитних доріжках Яну Клочкову, яка, нагадаємо, пропустила світову першість. Вона упевнено виграла запливи на 200 і 400 м комплексним плаванням – саме на цих двох дистанціях вона і має намір, за своїм власним визнанням, виступати в майбутньому.

Приз за кращі результати на турнірі серед жінок одержала Ірина Амшеннікова, і це не дивно – адже вона виграла всі запливи, в яких брала участь – на 50, 100 і 200 м на спині. Трохи розчарувала бронзова медалістка чемпіонату світу в Мельбурні Ганна Хлістунова, яка програла полячці Каміньській на своїй коронній дистанції – 100 м брасом.

Порадували наші плавці-брасисти. У цьому виді плавання в Україні зараз з'явилося відразу декілька спортсменів, здатних боротися на міжнародних змаганнях за найвищі місця. Так, в Києві на трьох дистанціях (50, 100 і 200 м) перемогли три різні спортсмени – Олег Лісогор, Ігор Борисик і Валерій Димо.

Відкриттям турніру, мабуть, слід визнати Любов Король, якій вдалося виграти запливи на 50 і 100 м батерфляєм, причому на стометрівці вона випередила найбільш титуловану спортсменку, яка брала участь в київському турнірі, – польку Отилію Єнджейчак.

Україна-Чехія-Польща
Україна-Чехія-Польща (Фото – Костянтин Клименко)
Олімпійська чемпіонка Афін поділилася з порталом iPlus своїми враженнями про турнір. Вона повідала нам, що цей турнір – прекрасна можливість знову зустрітися з друзями з української і чеської збірних. Крім того, цей турнір – важливий етап підготовки до майбутніх стартів. Тому польська збірна приїхала сюди найсильнішим складом.

Клочкова
Яна Клочкова на дистанції 200 м комплексним плаванням (Фото – Костянтин Клименко)
Отилія зробила комплімент українським плавцям, сказавши, що в нашій країні за останній час з'явилося багато перспективних спортсменів. А ще вона сказала, що рада бачити знову в строю нашу Яну Клочкову.

Що стосується результатів – то це, за словами Єнджейчак, не головне на цьому турнірі. Боротьба за здобуття олімпійських ліцензій почнеться вже в наступному сезоні, а саме на чемпіонаті Європи і національному польському чемпіонаті в березні наступного року.

Серед найближчих планів польки – міжнародний турнір в Парижі, в якому, до речі, візьмуть участь і провідні українські спортсмени.

На закінчення, наводимо деякі результати київського турніру:

На дистанції 200 м батерфляй
На дистанції 200 м батерфляй (Фото – Костянтин Клименко)
Чоловіки
100 м, вільний стиль (в/ст) – 1.Єгошин (Україна) – 50.24
200 м, в/ст – 1.Свобода (Чехія) – 1:52.25
1500 м, в/ст – 1.Савримович (Польща) – 15:08.50
50 м, брас – 1.Лісогор (Україна) – 28.47 2.Димо (Україна) – 28.62
100 м, брас – 1.Димо – 1:01.77 2.Лісогор – 1:02.52
200 м, брас – 1.Борисик (Україна) – 2:16.54
100 м, батерфляй – 1.Пронь (Україна) – 52.97
200 м, батерфляй – 1.Силантьєв (Україна) – 1:58.01
100 м, на спині – 1.Проценко (Україна) – 56.83
400 м, комплекс – 1.Корженьовскі (Польща) - 4:26.28

Україна
Збірна України на параді відкриття турніру (Фото – Костянтин Клименко)
Жінки
100 м, в/ст – 1.Клусачкова (Чехія) – 57.15
200 м, в/ст – 1.Єнджейчак (Польща) – 2:02.64
800 м, в/ст – 1.Барановська (Польща) – 8:57.64
100 м, брас – 1.Камінська (Польща) – 1:10.66 2.Хлістунова (Україна) – 1:10.86
200 м, брас – 1. Камінська – 2:31.29 2.Підлісна (Україна) – 2:32.17
100 м, батерфляй – 1.Король (Україна) – 1:00.82
100 м, на спині – 1.Амшеннікова (Україна) – 1:02.67
200 м, на спині – 1.Амшеннікова – 2:16.20
200 м, комплекс – 1.Клочкова (Україна) – 2:17.33
400 м, комплекс – 1.Клочкова – 4:47.66

На фініші
Фініш запливу на 50 м вільним стилем (Фото – Костянтин Клименко)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: