Київ розселить гостей Євро-2012 по приватних оселях

Анатолій Голубченко розповів як Київ розв’язуватиме основні проблеми, що пов'язані з підготовкою міста до Євро-2012.

У вівторок, 29 вересня, перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко спілкувався з делегацією іноземних журналістів з Німеччини, Польщі, Росії, Білорусі. Метою зустрічі стала підготовка Києва до Євро-2012.

Гостей найбільше цікавило, як місто розв’язуватиме проблему з заторами на дорогах, поселенням учасників і вболівальників, інвестування будівництва готелів, стадіону, аеропортів, організації безпеки.

Перший заступник міського голови відповів на всі запитання.

— Як у Києві збираються розв’язувати проблему із заторами загалом і на час проведення Євро-2012 зокрема?
— Затори на дорогах є не лише в Києві. Це турбує більшість столиць світу. Тому ми збираємося застосувати європейський підхід. Будуватимемо додатково мости, транспортні розв’язки (Московська, Ленінградська площі). Програму для міста вже розроблено.

Щодо поліпшення просування столичними магістралями на час проведення в місті матчів континентальної першості, передбачається запровадження спеціальних заходів. Зокрема, обмеження проїзду в центрі масового транспорту та індивідуального. План мобільності під час роботи передбачає, скільки осіб маємо провезти за годину в бік Борисполя, в метрополітені, громадському транспорті згідно з вимогами УЄФА. Цьому сприятиме поповнення автобусного, тролейбусного парків, подовження маршрутів міської електрички. Заходи сприятимуть максимальному зменшенню заторів на дорогах.

— Які позитивні ефекти передбачає проведення в Україні і зокрема в Києві Євро-2012?
— Це величезний шанс презентувати Україну і Київ як державу і столицю із значними туристичними можливостями. Якщо все організуємо на належному рівні, то учасники і гості Євро-2012 захочуть ще не раз приїхати до нас. Ми враховуємо, що загалом, перебуваючи в місті, учасники лише 16 годин переглядатимуть матчі, а 200 годин матимуть вільного часу. Тому повинні їх чимось зайняти, зацікавити.

Враховуючи, що в середньому кожен із понад 200 тисяч гостей чемпіонату витрачатиме щодоби приблизно 200 доларів, то це матиме ще й значний економічний ефект. Тож маємо ці 200 годин зробити для туристів золотими. Тому претендуємо на особливе вкладання коштів у столицю, зокрема з державного бюджету. Зробити повинні чимало: НСК “Олімпійський”, три станції підземки, добудувати міст. Звичайно, без Євро-2012 ми б цього не реалізували. Тому для Києва це значний шанс. Не секрет, що світова економічна криза серйозно завадила в роботі. Тому левова частка фінансування надходить із місцевого та державного бюджетів і за рахунок залучення інвестицій.

— Чи очікують інвесторів якісь спрощення з боку влади Києва під час оформлення документації під об’єкти Євро-2012?
— Ми чимало зробили для бізнесменів. Зокрема, оголосили вільний продаж землі під об’єкти Євро-2012. Окрім цього, звільнили інвесторів від відрахувань до місцевого бюджету, так званої пайової участі. А ще значно спростили процедуру видачі дозвільних документів. Наразі розгляд пропозицій займає кілька днів. Вимоги ж УЄФА щодо цього питання є значно жорсткішими.

— Як вирішується в Києві питання для проживання гостей Євро-2012, які не мають змоги оплачувати дорогі готельні номери?
— Ми детально опрацьовуємо це питання. Намагаємося створити банк квартир, які зможемо здати гостям Євро-2012. Запевняю, що всі охочі зможуть оселитися у приватних оселях за прийнятними для них розцінками. Спеціальні фірми укладатимуть угоди з власниками житла і наймачами. Безумовно, ці розцінки будуть в кілька разів нижчими, ніж у готелях.

— А чи сплачуватимуть квартироздавачі за таку послугу податки?
— Звичайно, ні. Адже це буде разова акція. Не секрет, що більшість із них і сьогодні уникають будь-яких виплат до податкової, за чималі кошти протягом багатьох років здаючи свої оселі.

— Чи вистачить гарнізону київської міліції для забезпечення правопорядку під час проведення в столиці Євро-2012?
— Це питання наразі також опрацьовуємо. Ми будемо вживати всіх заходів безпеки для туристів. Безумовно, прикомандируємо підрозділи міліції з інших міст України. Адже вимоги УЄФА до безпеки доволі жорсткі. Вони передбачають, де потрібно задіяти міліціянтів, а де — інших фахівців із безпеки.

Читайте також:

Київська влада визнала, що дурить УЄФА щодо ЄВРО-2012

Держревізор: Київ дурить УЄФА

Платіні про Євро-2012: альтернативи Україні та Польщі немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: