Колесніков назвав Суркіса меншістю українського футболу

Борис Колесніков здивований виступом президента ФФУ Григорія Суркіса, котрий назвав Прем'єр-лігу і ПФЛ деструктивною опозицією.

Віце-прем'єр з питань Євро-2012 Борис Колесніков здивований виступом президента Федерації футболу України Григорія Суркіса на виконкомі ФФУ у понеділок, де той назвав Прем'єр-лігу і ПФЛ деструктивною опозицією і пригрозив переглядом договорів федерації з ними.

"Ця заява виглядає дуже дивно в ситуації, коли необхідно об'єднання всіх футбольних сил навколо підготовки до Євро-2012, - вважає віце-прем'єр. - Що означають загрози клубам щодо більш жорсткого договору з Прем'єр-лігою, яка нібито є опозицією в нашому футболі?

По-перше, опозицією скоріше є пан Суркіс: 12 з 16 клубів Прем'єр-ліги (Колесніков помиляється - 10 з 16) очевидно не підтримують дії федерації. Якщо влада складається з чотирьох клубів, три з яких належать одній людині, то це якраз не влада, а опозиція.

По - друге, клуби, які звинувачують в деструктивній позиції, насправді є основними двигунами всього футболу: вони вкладають не тільки у професійний футбол, але і в стадіони та аеропорти, вони вкладають в дитячий футбол, утримуючи дитячі футбольні школи з десятками тисяч хлопчиків, тобто виконують соціальну функцію, яку, взагалі-то, повинна виконувати федерація.

Також ці клуби готують футболістів для всіх збірних команд (а в них грають в основному футболісти українських клубів), на яких собі будує імідж ФФУ.

Так що заява Григорія Суркіса, як мінімум, некоректна і не дружня. Не може загрожувати професіонального футболу, на якому тримається весь інший футбол, президент громадської організації - не важливо, хто її очолює, сьогодні Суркіс, завтра хтось інший.

І не потрібно погрожувати клубам санкціями ФІФА та УЄФА: я хотів би нагадати, що світові інститути футбольної влади ніколи не вітали непрозорість у діях своїх чиновників - їх завжди закликали до відповідальності, коли вони були в чомусь винні. Тому я сказав би Григорію Михайловичу: нема чого на дзеркало нарікати".

Борис Колесніков вважає, що Григорій Суркіс повинен стати ініціатором оздоровлення ситуації в українському футболі.

"Не як віце-прем'єр, а як давній уболівальник я порадив би президентові ФФУ вчинити за прикладом іспанської федерації, яка добровільно змінила свій статут і прийняла до свого складу професійні клуби. Тоді це буде не конфлікт влади з опозицією, а діалог партнерів, зацікавлених у розвитку футболу. Я хотів би нагадати, що Іспанія, яка встановила в себе такі правила гри, є чемпіоном світу і Європи, а з її клуби поважає весь світ.

А у нас клуби не мають голосів на Виконкомі і конгресі федерації, зате там має голос така організація як "Україна Футбол Інтернешнл", яка ніколи не вижила б в нормальних ринкових умовах - адже вона орендує донецький стадіон по 1,9 долара за місце і каже, що не може продати квитки! Та якби вони продали квитки по 20 грн, то, навіть без спонсорських зборів, були б не в збитку!

Так що ясно, що глава УФІ Лашкул - людина непрофесійна, але зате він має голос при обранні президента ФФУ. При цьому цього не мають люди, які за свої гроші побудували стадіони (як у Донецьку і Дніпропетровську) або вклали чималі кошти в реконструкцію стадіону і аеропорту (як у Харкові). Упевнений, що Григорій Михайлович повинен усунути цю несправедливість", - додав Колесніков.

Віце-прем'єр також прокоментував рішення виконкому ФФУ, яким клуби вирішили штрафувати за банери та висловлювання вболівальників на адресу керівництва федерації: "Це рішення нагадує мені дії уряду Тимошенко, коли рішенням Печерського суду заборонили критикувати Кабмін. Очевидно, школа одна і та ж. І це не піддається здоровому глузду. Вони краще б думали про те, як не викликати критику, яка стала вже тотальною", - підсумував урядовець.

Читайте також:

Суркіс: Ліппі - це чутки, а Калитвинцев може залишитись у збірній

Буряк з Блохіним готові очолити київське "Динамо"

Суркіс застеріг футбольну опозицію України

Кварцяний: хороших футболістів можна купити за картоплю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: