Колесніков не задоволений підготовкою Львова до Євро-2012

Борис Колесніков поділився станом підготовки Львова та інших приймаючих міст чемпіонату Європи 2012 року.

Про підготовку до Євро-2012 за рік до старту чемпіонату розповів віце-прем'єр - міністр інфраструктури України Борис Колесніков.

- Підготовку до євротурніру в Україну ведуть УЄФА, держава та приймаючі міста. Як останні виконують взяті на себе зобов'язання?

- Зараз я незадоволений роботою керівництва Львова. Так, як ми проводимо Євро в цьому місті, так само ми його могли б організувати і в пустелі. Нам багато чого обіцяли, а в підсумку держава будує нові стадіон і термінал зі злітно-посадковою смугою, виділяє гроші на дороги, фінансує придбання пасажирського транспорту. Що стосується останнього, то місту нічого не заважає закупити громадський транспорт до Євро, тим більше, чверть його вартості залишиться у львівському бюджеті у вигляді відрахувань із зарплати робітників. Інші приймаючі міста свої зобов'язання виконують.

- Ви часто підкреслювали, що однією з проблем організації Євро в України є підготовка персоналу. Як будете вирішувати це питання?

- Проблема підготовки персоналу стоїть гостро. Особливо з кадрів, які ми повинні підготувати для стадіонів, адже ми не маємо великої кількості міжнародних матчів, щоб відпрацювати всі технології. Це проблема, але її можна вирішити.

Кадри для роботи в аеропортах ми організуємо. У свою чергу підготовка персоналу для готелів - завдання бізнесу. Якщо заклад буде погано приймати гостей - туди більше ніхто не приїде.

- Що залишилося зробити на НСК "Олімпійський", коли буде готовий газон?

- Якби не затримки з німецької сторони щодо постачання елементів покрівлі, ми відкрили б стадіон 24 серпня. Зараз будівництво арени знаходиться на завершальній стадії. З липня ми почнемо монтувати сидіння, а до жовтня будемо мати справжнє поле зі вживленої травою. У цьому році "Олімпійський" прийме 2 матчі на рівні збірних. Кілька поєдинків на новій арені протягом жовтня-грудня зможуть провести також столичні футбольні клуби.

- Чимало коштів потрібно і на його подальше утримання НСК. Коли арена почне заробляти на себе?

- Якщо стадіон буде щотижня збирати по 70 тисяч фанів, то ми перейдемо від збитковості до прибутковості і навіть окупності об'єкту. Зараз ж завдання стоїть інше - за 2-3 роки вийти на нульову рентабельність, тобто не бути в мінусах від своєї діяльності.

Для цього була розроблена спеціальна програма, яку передадуть на розгляд київських футбольних клубів, в першу чергу «Динамо», про спільну експлуатацію НСК «Олімпійський». Поряд з цим, по максимуму будуть використовуватися комерційні площі арени. Стадіон також буде заробляти від проведення на ньому масових культурних заходів.

- Поряд зі здачею в експлуатацію ключових об'єктів-2012, які ще напрямки підготовки Вас хвилюють?

- Найбільше мене зараз турбує перетин кордону. Митники та прикордонники переконують мене, що впораються із завданням безперешкодного потрапляння фанів з однієї приймаючої країни в іншу. Враховуючи, що більшість уболівальників прибуватимуть в Україну по повітрю, в терміналі D "Борисполя" під час Євро одночасно будуть функціонувати 80 робочих місць для прикордонників. Більше 60 таких пунктів буде в аеропортах Донецька та Харкова, а 45 - у Львові. Ми все робимо для того, щоб у іноземців, які приїдуть до нас, склалося якнайкраще враження про Україну.

Болючим є питання підготовки доріг. Останній термін здачі всіх доріг до Євро - 15 травня 2012. І наступної весни в наших планах ще повністю замінити верхній шар дорожнього покриття у всіх приймаючих містах.

- Україна підписала договір на купівлю 10 швидкісних електропоїздів "Хюндай". Коли можна буде побачити перші з них і скільки їх з'явиться на Євро?

- Перші "Хюндаї" можна буде побачити в січні - лютому наступного року на тестуванні електропоїздів у Південній Кореї. В Україні ми запрошуємо всіх проїхатися на них у другій половині травня або 1 червня, тобто перед стартом турніру. До цього часу їх обкатають на українських залізницях.

До Євро-2012 Україна отримає 6 електропоїздів, ще 4 - надійдуть у другій половині 2012 року. Спочатку поїзди курсуватимуть між приймаючими містами чемпіонату - вони поєднають Київ зі Львовом, Харковом і Донецьком. Це будуть денні потяги. Наприклад, зі столиці до Львова можна буде доїхати за 4,5 години, до Харкова - за 3,5 години, а в Донецьк - за 5,5 годин.

- Очевидно, що готелі для сім'ї УЄФА таки будуть підготовлені до чемпіонату. А контролюєте Ви контрактування засобів розміщення для простих єврофанів?

- З сім'єю УЄФА все зрозуміло. Для них все організують МОК і туроператор TUI Travel. Щодо простих вболівальників, тут все буде залежати від комунікації українських турфірм з їхніми західними партнерами. Для фанів потрібно організувати транспорт, медицину і т.д.

Реальна кількість вболівальників, які приїдуть до нас на чемпіонат, ми будемо знати після 2 грудня, коли відбудеться жеребкування турніру. Визначенню, які команди і в яких містах будуть грати, всі припущення про кількість гостей - це гадання на кавовій гущі. Проте вже у вересні поточного року ми хочемо провести інспекцію по коштах розміщення, які були заявлені приймаючими містами для прийому фанатів Євро.

Всі ці засоби розміщення, а це малобюджетні готелі, гуртожитки, профілакторії, повинні бути підготовлені до турніру до квітня 2012-го. Ті проекти, які увійшли до Державної цільової програми, реалізуються. До них у нас немає ніяких претензій. Крім того, основні туроператори орієнтуються на те, що червень - ще не період відпусток, і що основна маса вболівальників прилетить до України авіацією. Тобто група іноземних фанів не буде сидіти тут тиждень і чекати наступного матчу. Як правило, вони відразу після гри повертаються додому. А ще через тиждень - на гру.

- Поряд з волонтерами УЄФА на Євро-2012 будуть також добровольці приймаючих міст. Які функції на них будуть покладені?

- Ми організуємо достатню кількість студентів-волонтерів, які допомагатимуть міліції та екскурсоводам в місцях, які будуть масово відвідувати українські та зарубіжні туристи. Ці волонтери будуть одягнені в спеціальну волонтерську форму, а також мати бейджі на тих мовах, якими вони володіють. Тут ми покладаємося на нашу свідому молодь.

Що стосується волонтерів УЄФА, які будуть працювати на НСК, то для їх базування ми надамо столичний Палац спорту.

- Коли стартує активна фаза промоції України до Євро?

- Промоційна компанія до чемпіонату пройде з вересня поточного року по травень наступного. Кліпом "Увімкни Україну" ми зробили лише розминку. Зараз ми будемо підходити до питання реклами та піару більш системно. Причому Україна буде себе промотувати, як країна. А все, що пов'язано з рекламою самого турніру - цим займається УЄФА.

Нагадаэмо, що репетиції відкриття НСК Олімпійський почнуться вже у другій половині серпня. Волонтери тренуватимуться на орендованому стадіоні зі стандартним полем.

Читайте також:

Неофіційними символами Євро-2012 стали Зозулиця, Левро та Їжачок

Репетиції відкриття Олімпійського почнуться у серпні

Комерційні назви стадіонів під час Євро-2012 буде відмінено

УЄФА дала останню можливість викупити квитки на Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: