Колишній футболіст "Динамо" розповів про договірні матчі

Ветеран радянського футболу Віктор Серебряников розповів про договірні матчі у чемпіонаті СРСР.

Один з найкращих футболістів київського "Динамо" і збірної СРСР 60-х років минулого століття Віктор Серебряников розповів про договірні матчі у чемпіонаті СРСР і заробітки футболістів у ті часи.

У "Динамо" траплялося грати договірні матчі. Наприклад, якщо команда заздалегідь вигравала чемпіонат. Маслов, знаючи, що буде "кухня", брав і від'їжджав до Москви, нібито в лікарню. А ми вже на місці з хлопцями дивилися в таблицю і вирішували, кому віддати очки, а кому ні. Або хто більше дасть. Але ділили суму між усіма - гравцями, докторами, масажистами, няньками. У 1967-му ми стали першими за п'ять турів до кінця чемпіонату. Пам'ятаю, Маслов хотів, щоб ми Ростову допомогли, а ми віддали гру Баку, вони тоді вперше йшли на бронзу, прийшли, попросили", - розповів Серебряников.

"Футболісти, які грали до нас, казали: "А коли б нам платили такі гроші, ми б штанги гризли". Я відповідав: "Для свого часу ви отримували хороші гроші, ми - трохи більше, а у тих, хто прийде за нами, буде ще більше". А зараз хлопці взагалі заробляють відмінно: за окремі матчі можна "підняти" 50 тисяч доларів. Я переїхав до Києва із Запоріжжя не бідною людиною: "Волгу" міг відразу купити. Але соромився, все-таки був зовсім молодим - мені 19 років було.

У запорізькому "Металургу" платили більше, ніж у Києві. Якщо б не армія, я б у "Динамо" і не перейшов. Один тільки приклад. Коли перший секретар обкому захотів, щоб "Металург" з класу "Б" перейшов в клас "А", він на вирішальні матчі встановив такі преміальні за перемогу: перший матч - по тисячі, другий - дві, третій - чотири, четвертий - вісім. Шалені гроші. А у нас грали в основному москвичі, досвідчені хлопці, вони чудово знали, що таке клас "А", які там навантаження. Що ми зробили: перші чотири матчі виграли, а вирішальні зустрічі програли. Не просто так, звичайно. Так що в накладі не залишилися", - зізнався ветеран радянського футболу.

Читайте також:

Шість футболістів "Динамо" у кроці від дискваліфікації

"Металісту" загрожує дискваліфікація за договірний матч

УЄФА підозрює італійські команди у договірних матчах

У Туреччині масові арешти через договірні матчі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: