Колліна хоче вивести українське суддівство на найвищий рівень

П'єрлуїджи Колліна прокоментував своє призначення на посаду куратора системи суддівства у професійному футболі України.

У понеділок, 5 липня, в столичному Будинку футболу президент ФФУ Григорій Суркіс представив громадськості куратора системи суддівства у професійному футболі України П’єрлуїджи Колліну. Найкращий арбітр світу 1998-2003 років підписав дворічну угоду з ФФУ.

"Я дуже радий тому, що ФФУ звернулась до мене з проханням допомогти їй у формуванні системи суддівства, що відповідала б найвищим нормам ФІФА та УЄФА, − зазначив Колліна. − Моїм першочерговим завданням є створення такої структури, що дала б змогу з часом отримати цілу групу рефері, готових до роботи на найвищому рівні. Тобто − вони мусять бути дуже добре підготовлені − методично, функціонально та психологічно, а також користуватися високим рівнем довіри. Для цього необхідно створити певні умови організації роботи та діяльності арбітрів. У тому числі досягти повної незалежності від будь-яких впливів клубів, ліг та національної асоціації".

Додамо, що 4 липня 2010 Колліна очолив суддівський комітет УЄФА.

"Наразі я обіймаю посаду керівника суддівського офісу УЄФА, тобто відповідаю за призначення арбітрів на матчі під егідою УЄФА, а також пошук та підготовку талановитих рефері в усій Європі. Раніше я виконував таку роботу в італійській федерації, − зауважив видатний арбітр. − І я надаю своїй роботі в Україні величезне значення. Якщо нам вдасться тут створити ту систему, до якої ми прагнемо, − то згодом ми зможемо це повторити і в інших країнах. Це моя мрія і прагнення УЄФА − підготовка висококласних суддів для найважливіших чемпіонатів Європи, Ліги чемпіонів та інших континентальних турнірів, які представляють не лише Італію, Іспанію, Німеччину чи Англію, але й інші країни".

П’єрлуїджі КОЛЛІНА. Італієць. Окрім рідної, володіє англійською, іспанською та французькою мовами. Народився 13 лютого 1960 року в Болоньї.

Керівник суддівського офісу УЄФА. Член робочої групи ФІФА "На благо гри" (For the Good of the Game).

Суддівська кар’єра: 1977 − 2005
Рефері Італійської футбольної ліги (Серія А/B): 1991 − 2005
Рефері ФІФА: 1995 − 2005
Голова Комісії з призначення суддів Серії А та Серії B у Асоціації футбольних арбітрів Італії (2007 − 2010).

Обслуговував матчі Олімпійських ігор (1996), чемпіонатів Європи (2000, 2004) і світу (1998, 2002).

Обслуговував фінальні поєдинки Ліги чемпіонів УЄФА (1999), Кубку УЄФА (2004), Олімпійських ігор (1996), чемпіонату світу (2002).

Найкращий рефері світу за версією Міжнародної федерації футбольної історії і статистики (IFFHS): 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003.

Спеціальність − фінансовий аналітик. Почесний доктор природничих наук Університету Халл, Великобританія (2004).

Читайте також:

Андрій Шевченко призначений капітаном "Динамо"

Ахметов: через 1-2 дні буде дуже гучний трансфер

Блохіну відмовили у званні Герой України

"Шахтар" знищив "Таврію" у матчі за Суперкубок України

ВідеоКолліна хоче вивести українське суддівство на найвищий рівень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: