Коломойський: вимагаємо ліквідувати Прем'єр-лігу

Свою думку про майбутнє Прем'єр-ліги висловив власник "Дніпра" та віце-президент ФФУ Ігор Коломойський.

1 липня власники провідних футбольних клубів країни зроблять чергову спробу обрати президента Прем'єр-ліги. А напередодні свою думку про майбутнє заходу та діяльність ліги в цілому висловив власник "Дніпра" та віце-президент ФФУ.

- Вважаю, що сьогоднішнє керівництво Прем'єр-ліги себе дискредитувало раз і назавжди. Тому ми вже не будемо співпрацювати з цією організацією. Наш головний аргумент: повноваження Віталія Данілова, якого ми свого часу обрали виконуючим обов'язки президента на певний термін, давно минули, і виступати від імені всіх клубів еліти він права не має. Крім того, ми звернулися до суду з позовом про ліквідацію Прем'єр-ліги і скасування її реєстрації. Наша позиція в позові викладена чітко, але приведення її у нашій бесіді дехто може порахувати тиском на судові інстанції. Якщо коротко, то ми уважно вивчили установчі документи ліги – і знайшли в них серйозні порушення. У всякому разі, той статус, який має Прем'єр-ліга, в цивільному кодексі нам виявити не вдалося.

- Стало бути, і телевізійні права "Дніпра" ви в єдиний пул передавати не плануєте?
-Зрозуміло. Як можна передавати права в організацію, якої в юридичному сенсі просто немає? І як можна ставитися до Прем'єр-ліги, яка, існуючи лише на кошти клубів, у тому числі й "Дніпра", дозволяє собі заяви: мовляв, ту чи іншу команду ми знімемо з змагань? Адже виходять вони від людини, клуб якого так і не заплатив у минулому сезоні внесок на друге коло чемпіонату. З "Харкова" в результаті зняли три очки, а про заборгованість в 900 тисяч забули. Дізнавшись про такий вердикт ліги, вніс пропозицію – всім клубам починати турнір з пасивом в 6 очок – і ніяких внесків не платити. (Сміється). Для нашого кризового часу – відмінний варіант!

- Основний докір, уже пролунав з боку ваших опонентів: як віце-президент ФФУ міг порушити регламент і звернутися з позовом в цивільний суд, минаючи інстанції футбольного правосуддя?
- А ми не вважаємо Прем'єр-лігу суб'єктом футбольного права – причини я вже пояснив на початку нашої розмови. Ось з федерацією ми ні за що не стали б судитися, довіривши рішення інстанціям прийнятої вертикалі – ФФУ, УЄФА, ФІФА, суду в Лозанні. Що ж стосується Прем'єр-ліги, то вона планувалася як комерційне об'єднання клубів для перетворення нашого чемпіонату в прибуткове підприємство. У підсумку вийшло те, що не має аналогів у вітчизняному законодавстві. І не комерційна вона начебто організація, і не громадська. Незрозумілий суб'єкт, якому не зрозуміло яким чином видали свідоцтво про реєстрацію.

- Наскільки я розумію, явних союзників у вас у цьому питанні не так вже й багато: крім "Дніпра" відомі "Кривбас" і "Арсенал", які практично, напевно, не будуть представлені 1 липня на зборах у Києві. Ви цілком виключаєте можливість того, що збереться рівний 11 клубам кворум – і проведе нарешті результативне голосування по кандидатурі президента?
- Не можу відповідати за всі клуби, але моя думка така: кворум в середу не збереться. При цьому хочу бути правильно зрозумілим: Прем'єр-лігу ми створювали для того, щоб чемпіонат став більш цікавим і приносив нам, власникам команд, не тільки моральне, але й матеріальне задоволення. Щоб не виходило, що всі клуби рівні, а деякі – рівніші. Строго кажучи, в лізі відбулася узурпація влади. Адже з тих пір, коли ми на короткий термін – до повноцінних виборів – віддавали повноваження "в.о." Данілову, пройшло більше року. Людині сподобалось на цій посаді, що й не дивно – зарплати, які отримують керівні співробітники Прем'єр-ліги, стали надбанням громадськості.

- Ви говорили, що після того, як у фіналі попередньої спроби обрати президента ліги Томас Курт заявив про відвід своєї кандидатури, переможцем слід оголосити другого претендента – Вадима Рабиновича. Якщо в середу ваші колеги, зібравши кворум, саме колишньому президенту "Арсенала" віддадуть голоси – погодитеся з ним працювати?
- Невеликий екскурс в історію: нам треба було вибирати з чотирьох претендентів, яких запропонувала компанія, відповідальна за підбір кандидатів. У другий тур вийшли Рабинович та Курт, і голосування по них було призначено на 15 травня. Потім в результаті якихось кулуарних переговорів його вирішили перенести на 31-ше. Ніхто нам, власникам клубів, це перенесення пояснити не спромігся. Не знаю, в який момент Курт відмовився балотуватися, але мне чомусь здається: відмовся Рабинович – і швейцарця негайно оголосили б переможцем. Всі ці події і дискредитували ідею ліги, розколовши і без того далекий від єдності український клубний футбол.

- Яким же ви бачите вихід?
- У обстановці розколу питання не в тому, чи проводити другий етап виборів. Важливо, щоб у нашому елітному дивізіоні, як би він не називався, не було поділу на переможців і переможених. І якщо дев'ять клубів віддадуть голоси за Іванова, Петрова чи Сидорова, решта сім не повинні залишатися в опозиції і ставати ізгоями. Нам потрібна та ліга, якою будуть задоволені всі клуби – від першого до останнього. Опинись я на місці одного з кандидатів і отримай лише "половину голосів плюс один", був би незадоволений, тому що не став би носієм думок всіх наших клубів.

В ситуації, що склалася, оптимальний варіант – зібратися власникам клубів знову і створити організацію з чистого листа. І не важливо, як вона буде називатися – головне, щоб її статус був законним і відповідав цивільного кодексу. Нинішня ліга, повторюся, себе дискредитувала, і вже не важливо, кого оберуть 1 липня – Рабиновича, Данілова або Вертса. Слід або починати все спочатку, або повернути ситуацію, як то кажуть, у вихідне положення – в лоно ПФЛ.

- Припустимо, що ваша позиція залишиться гласом волаючого в пустелі і Прем'єр-ліга – не важливо, під чиїм керівництвом – буде, як і раніше існувати. Чи готовий "Дніпро" бойкотувати чемпіонат та Кубок України?
- В жодному разі! Ми будемо грати, адже в минулому сезоні зайняли в чемпіонаті шосте місце, а залишають еліту, наскільки я пам'ятаю, п'ятнадцяте і шістнадцяте. Але визнавати при цьому юрисдикцію Прем'єр-ліги і розміщувати на стадіоні її рекламні щити точно не станемо. Для нас важливий чемпіонат, а не те, яку назву він носить. Навіть не подумаємо при цьому передавати права на телетрансляції в пул. А самі для себе будемо вважати, що граємо під егідою Федерації футболу України. Як це буде оформлено юридично, не знаю, але наша позиція така.

- І все ж: ви не побоюєтеся, що, звинувативши керівництво "Дніпра" у порушенні регламенту, ваш клуб знімуть з чемпіонату?
- Хотів би я подивитися на того розумника, який наважиться втілити цю думку в життя. Рекомендував би цій людині добре подумати, щоб не нажити собі ціле море неприємностей. Адже за такого вердикту можуть виникнути нові позови про матеріальний збиток клубу та моральний для багатотисячної армії вболівальників нашого клубу. Ми не забудемо нікого з тих, хто приніс неприємності нам і нашим шанувальникам...

Читайте також:

"Динамо" і "Дніпро" можуть виключити з Прем'єр-ліги

ФК "Дніпро" подав в суд на Прем'єр-лігу

В Прем'єр-лізі назріває грандіозний скандал

Рабинович назвав зарплати чиновників Прем'єр-ліги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: