Рахункова палата: гроші на Євро-2012 використовують неефективно

Висновок Колегії Рахункової палати України: гроші з бюджету на підготовку до Євро-2012 використовуються неефективно та з порушеннями.

Колегія Рахункової палати України визнала неефективним вживання бюджетних коштів на підготовку до Євро-2012.

Як повідомила прес-служба Рахункової палати, відповідні міністерства не забезпечили належної організації і координації основних заходів програми. Крім того, були допущені порушення чинного законодавства і не виконані завдання на 2008 рік.

Зокрема, згідно з результатами аудиту, проведеного Колегією, Міністерство у справах сім'ї, молоді і спорту не забезпечило обгрунтованого включення в програму спортивних об'єктів. Також не здійснюється контроль за виконанням запланованих заходів. Залишаються неврегульованими земельні питання відносно реконструкції НСК "Олімпійський". Так, в даний час не вирішено питання статусу деяких прилеглих до головного стадіону земельних ділянок.

Міністерство культури і туризму не забезпечило розробку і затвердження концепції організації розміщення гостей і учасників чемпіонату.

Аудит також встановив, що Міністерство охорони здоров'я не виконало ряд вимог і положень нормативно-правових актів про організацію підготовки до проведення в Україні Євро-2012 в частині медичного забезпечення. Зокрема, бюджетні призначення в сумі 50,5 млн. грн. не використані, оскільки попередні вирішення міністерства про заклади, які повинні були б обслуговувати чемпіонат, саме відомство визнало нераціональними, а їх перегляд відбувався майже рік.

Як відзначили аудитори, в цілому із коштів держбюджету, призначених на виконання програми Євро-2012, з порушенням чинного законодавства використано понад 9,2 млн. грн. і неефективно - близько 3 млн. грн.

Колегія Рахункової палати готує інформацію про результати аудиту для представлення президентові Віктору Ющенку, Верховній раді, уряду і згаданим міністерствам з конкретними пропозиціями про термінові заходи для виконання міжнародних зобов'язань по підготовці країни до Євро-2012.

Програма підготовки і проведення в Україні Євро-2012 передбачає в цілому на виконання певних завдань Мінсім`ї, Мінкультури, Міносвіти і Мінохорони здоров`я близько 4 млрд. 51 млн. грн. коштів держбюджету, з них на 2008 рік - понад 453 млн. грн.

Читайте також:
Євро-2012: контролювати підготовку до чемпіонату буде нова структура
Євро-2012: на підготовку чемпіонату виділили майже 8 млрд. грн.
Євро-2012: Платіні відвідає всі міста, що претендують на чемпіонат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: