Кравчук: господарям Євро-2012 не гоже бути папуасами

Леонід Кравчук поділився своїми думками, що в Україні потрібно допрацювати в процесі підготовки до Євро-2012.

Перший президент України Леонід Кравчук розповів про те, в чому слід допрацювати у підготовці до футбольного чемпіонату Євро-2012.

- Як би Ви оцінили чотири роки підготовки України до ЧЄ-2012?
- За інфраструктуру я спокійний: два стадіони готові, ще зводяться арени в Києві і Львові. На очах у людей міняються приймаючі міста. Кожен може бачити, що будуються і мости, і дороги, і готелі, зводяться аеропорти. Я переконаний, що за інфраструктуру України, зокрема, спортивну, нам не буде соромно.

Та треба прагнути підготувати на найвищому рівні усі напрямки. Переконаний, іноземці зрозуміють, що молода країна не може досягти навіть за 20 років того, на що їх країнам знадобилося 100-200 років.

Наші гості побачать і очевидні досягнення. Наприклад, якщо говорити про рівень комфорту, до якого звикли іноземці, то на час відкриття Євро ми  зможемо запропонувати їм зручності на тверді чотири зірки. З іншого боку ми маємо "Донбас Арену", яка перевершить усі очікування іноземців. І не треба соромитися цих контрастів - зразу найкращим нічого не стає.

- Євро – є також шансом для України отримати новий менеджерський досвід?
- Не тільки. Для всіх нас - це шанс навіть на побутовому рівні стати європейцями. Культура водіння, поведінки усіх учасників дорожнього руху у нас все ще не на найвищому рівні. Як поводять себе курці на вулицях, офіціанти в кафе, перукарі та міліціонери, волонтери і стюарди на стадіоні – це те, що натреноване око іноземця буде оцінювати у першу чергу.

Після Євро про Україну говоритимуть або добре, або погано. Тож кожен українець має усвідомити, що він виходить на передову, незалежно від свого фаху. І щоб показати світу кращу сторінку нашої історії, важливо не просто прийняти чемпіонат, а прийняти його достойно. Ми маємо поводитись гідно, висококультурно. Господарям Євро не гоже бути папуасами.

- Які ми можемо продемонструвати українські традиції вболівання?
- Культура поведінки на стадіонах особисто у мене викликає велике занепокоєння. Коли я бачу, як вболівальники поводяться на стадіоні негідно, які слова говорять – мені стає соромно. Нам справді слід над цим працювати - покращувати атмосферу, яку створюють вболівальники для підтримки своєї команди.

Певна річ, ніхто не вимагає від вболівальників сидіти на стадіоні у фраках з метеликами і слухати Шопена - без емоцій нема футболу. На стадіоні має панувати дух патріотизму і віри у перемогу своєї команди. Але не слід втрачати при цьому розум.

Вболівання – це особливий стан душі кожної людини. Але я закликаю не переходити межу. Не слід змішувати з футболом ніяких міжнаціональних суперечок, тем, які можуть принизити кожну людину.  Емоціям не слід переростати у сварку, образи і вульгарщину, нецензурну лексику.

У нас є шанс також усьому світу показати свій, український, стиль вболівання: гідний, толерантний, вихований, в межах футбольного настрою та азарту, який не переходить межі пристойності.

Я закликаю кожного вболівати відповідально. Адже на Євро ми маємо справу не тільки з м’ячем - ми маємо справу з культурою через м’яч.

Читайте також:

Євро-2012 подешевшало для України на 37,5 мільярдів гривень

Янукович: після Євро-2012 візьмемося за Олімпіаду-2022

Колесніков: Україна достойно проведе Євро-2012

Збірна України отримала унікальну футбольну гармату

Євро-2012 підвищує репутацію України серед країн "Великої Вісімки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: