Кубок країни - у "Динамо"

Київське «Динамо» в 9-й раз виграло Кубок України по футболу, здолавши у фінальному матчі донецький "Шахтар".

Декількома днями раніше зробивши передостанній крок до титулу чемпіона країни, київське "Динамо" продовжило підготовку до святкування свого 80-річного ювілею перемогою і в Кубку України. У дощову погоду підопічні Анатолія Демьяненко зуміли побудувати міцні оборонні редути, відповівши двома переможними віпадами.

Гол Клебера
Гол динамівця Клебера на 60-й хвилині матчу (fcdynamo.kiev.ua)
Дев'ята перемога "Динамо" в Кубку України багато в чому нагадала перипетії подій недавнього фіналу Ліги чемпіонів.

На 60-й хвилині атака правим флангом увінчалася підступним ударом Карлоса Корреа, від якого всі чекали тривіального навісу - м'яч попав в поперечину, а Клебер на добиванні проштовхнув його у ворота - 1:0.

Другий гол став нагородою хавбекам "Динамо" Мілошу Нінковічу і Олегу Гусеву за напористість. На 81-й хвилині хорват протягнув м'яч через півполя і вивів партнера на вільний простір, а той просунувся до лінії штрафної і могутньо пробив під поперечину - 2:0. До цього часу кияни діяли вже в меншості після того, як Родріго «заробив» два попередження і побачив перед собою червону картку.

Лише з виходом на заміну Елано і Олексія Гая атаки гірників стали раз по раз доходити до воріт "Динамо" і на передостанній хвилині основного часу гол все-таки відбувся. Націлена передача Гая зліва припала прямо на ногу Даріо Срни, чий могутній удар впритул парирував грудьми Андрій Несмачний. Проте тут як тут на м'ячі виявився Елано, який холоднокровно уклав на газон Шовковського і трьох захисників, і забив гол престижу - 2:1.

У компенсовану арбітром п'ятихвилинку штурм воріт динамівців досяг апогею, коли в одному з епізодів "Шахтар" міг зрівняти рахунок. Маріуш Левандовські виграв верхову дуель, ударом головою направивши м'яч в "дев'ятку". Гол, здавалося, був вже неминучим, але відчайдушний стрибок Шовковського позбавив гірників останньої надії.

Таким чином, в День Києва "Динамо" утретє підряд виграло Кубок України, одержавши головний приз з рук президента країни Віктора Ющенка. Тепер в двох турах чемпіонату, що залишилися, команді Анатолія Демьяненко достатньо набрати хоча б очко, щоб зробити так званий "дубль".