Луческу вибачився перед жінкою-арбітром

Мірча Луческу приніс вибачення Наталії Рачинській і подумки надіслав їй великий букет троянд.

Керманич донецького "Шахтаря" Мірча Луческу приніс свої вибачення арбітру Наталії Рачинській, яку розкритикував після матчу між столичними "Динамо" та "Оболонню" у 3-му турі чемпіонату України.

– Я навіть не припускав, що моя іронічна відповідь на запитання про помилки асистента рефері матиме такий резонанс. Передусім, погодьтеся, я ж не міг не відреагувати на запитання журналіста? Це не в моїх правилах.

Говорячи про професійні якості жінки-судді, я все звів до жарту про її сентиментальність, жіночі емоції.

Так, вона помилилася, це очевидно. Ніхто не може сказати, що в тих двох ситуаціях не було офсайду. Але при цьому всі мають знати, що я дуже поважаю жінок й ціную їх належним чином.

Більш того, я дуже сильно симпатизую жінкам і з розумінням ставлюся до того, що вони роблять, як домагаються успіхів, причому, не лише в спорті. Що ж до місця жінки в професійному футболі, то я маю власну думку із цього приводу. Вважаю, що я маю на неї право.

– Таким чином, сказавши, що суддя була сентиментальною...
– Чесно кажучи, мені здається, що я зробив їй комплімент. Сентиментальність – ось найкраща якість, яка оцінюється чоловіками в жінках. Сентименти жінок тримають родину в тонусі. Сентименти – це й кохання! Якщо немає кохання, то нічого немає в цьому житті. Уже повірте мені, я знаю.

– Ви щойно сказали, що з повагою ставитеся до успіхів жінок і не лише в спорті. А де ще?
– Сьогодні жінки пробують себе скрізь. Вони служать в армії, літають у космос. І це зовсім не просто. Те ж саме в професійному спорті. Жінки виступають у боксі й регбі, у футболі.

Їм доводиться боротися в дуже непростому, агресивному середовищі. І я оцінюю їхню сміливість належним чином. Що ж до футболу... Жодних проблем. Є жіночі змагання, з жінками-суддями. І це абсолютно особливе явище, з власною специфікою. Але бути суддями в чоловічому футболі жінки ще не готові.

– Це стосується тільки України?
– В Іспанії, Італії та Англії такого поки що немає, щоб чоловічі команди судила жінка. Зверніть увагу, не можемо ж ми сьогодні створити отакі мікс-команди, де жінки й чоловіки разом гратимуть у футбол? Аналогічна ситуація і з суддівством. Тут йдеться зовсім не про статеву приналежність. Для того щоб бути присутнім у чоловічому футболі, жінки мають відповідати всім вимогам, усім параметрам чоловічого футболу. Не кажучи вже про те, що в цього питання є ще й етичний, моральний аспект.

– Що ви маєте на увазі?
– Наприклад, багато наших стадіонів поки що не мають спеціальних роздягалень для жінок-суддів. Навіть не знаю, як вони там перевдягаються разом. Який чоловік може схвалити, щоб його дружина таким чином знаходилася в чоловічій компанії?

Навіть такі технічні нюанси мають бути готові для того, щоб жінки були в чоловічому футболі. Нещодавно в Німеччині був момент, коли гравець-чоловік випадково зачепив груди жінки-арбітра. Це відео пройшло по всіх сайтах. Мені не хотілося б, щоб жінки потрапляли в схожі принизливі ситуації. Хтось показав, як судила ця жінка-рефері з Німеччини? Дуже сумніваюся. Зате дії гравця щодо її грудей було продемонстровано докладно. Словом, якщо я сказав, що поки що не ставив би жінку в чоловічий футбол, то виключно з поваги до жінки, щоб її не принижували в подібних епізодах.

– Так ви не "сексист", а захисник жінок?
– Професійному чоловічому футболу більш ніж 100 років, а жіночому – набагато менше. Давайте будемо реалістами, жінки не можуть здійснити такий стрибок і вийти на рівень чоловічого футболу. Для цього потрібний час і ще багато чого.

У грі, повній інтересів, агресії, з непередбаченою реакцією з боку вболівальників, гравців, та й тренерів, жінці буде незатишно. Це моя думка. І гадаю, що, враховуючи мій досвід, я можу її висловлювати. Причому, щоб мене при цьому не називали "сексистом". Це ж треба, за роки роботи в українському футболі нічого кращого для мене не вигадали, як "сексист"...

Але якщо епізод на прес-конференції, з якого все розпочалося, було не так інтерпретовано, я заявляю, що не бажав нікого образити. Я прошу вибачення в Наталії Рачинської. І вибачаюсь перед усіма жінками, які могли через ці мої слова відчути себе скривдженими. Від щирого серця, з усією любов'ю подумки надсилаю їм великі букети троянд!

Читайте також:

Луческу: скандал із жінкою-арбітром роздув колишній працівник "Динамо"

Сьомін відповів Луческу: двоє б'ються, а третій - не лізь

Луческу звинуватив арбітрів у допомозі "Динамо"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: