Людмила Блонська: "Орієнтир – сім сорок"

Цей рік став для української багатоборки найкращим в кар’єрі, але вона не збирається заспокоюватись на досягнутому.

Людмила Блонська
УНІАН
Людмила Блонська тримає в руках статуетку, яку вона отримала як найкраща спортсменка України в серпні.
Минулого тижня у багатоборців був останній старт – турнір Decastar у французькому Таленсі. У змаганнях жінок перемогу здобула українка Людмила Блонська, яка набрала за сумою семи видів 6437 очок. 

Більш того, цією перемогою срібна призерка чемпіонату світу забезпечила собі перше місце у загальному заліку серії IAAF World Combined Events Challenge, останнім етапом якої був цей турнір. Нагородою для українки стали 30 тисяч доларів США. 

Для Людмили цей рік став безперечно найкращим в її спортивній кар’єрі. І не випадково НОК України визнав її найкращою спортсменкою країни в серпні. Нагадаємо, що Блонська не лише завоювала срібну медаль на чемпіонаті світу в Осаці, але при цьому ще й встановила новий рекорд України та покращила свої особисті досягнення в декількох окремих видах семиборства. 

Саме на врученні призу найкращому спортсмену / спортсменці місяця, яке відбулося в середині вересня, нам і вдалося поспілкуватись з броварчанкою…

Людмила Блонська
Людмила Блонська метає спис під час змагань у Гетцисі.
- Людмила, на недавньому чемпіонаті світу Ви встановили свій особистий рекорд – 6832 очки. Чи немає у Вас такого стимулу – добратися до 7000 очок, що зробила в Осаці шведка Кароліна Клюфт? 

- Звісно. Я цього року вже двічі побила рекорд України, який тримався 25 років. Я розуміла, що це практично нереально, але коли я набрала в Японії 6832 очки, я тепер вже не сумніваюся, що зможу ще додати. 

І мені хочеться не просто дійти до 7000 очок, а й встановити новий рекорд Європи (нинішнє досягнення шведки – 7032 очки). Інша справа – вийде це чи ні, але я до цього прагнутиму і робитиму все для цього. І я хочу набрати не 7032, а хай це буде сім тридцять три, сім тридцять п'ять, сім сорок….

- А за рахунок чого можна поліпшити свій результат, в яких дисциплінах можна додати?
 
- Практично у всіх, але особливо в штовханні ядра, в метанні списа, і в бігу на 800 і 200 метрів. Ну і, звичайно ж, я дуже сподіваюся на свій коронний вид – довжину.

- До речі, що стосується довжини – Ви стрибнули на чемпіонаті світу на 6,88 м, і з таким результатом можна було завоювати медаль у стрибках в довжину. Тому напрошується питання – чи не збираєтесь Ви крім багатоборства брати участь в змаганнях зі стрибків в довжину?
 
- Буду. Я, чесно кажучи, збиралася стрибати в довжину в Осаці, але виявилося, що всі вакансії в цьому виді у нашої збірної вже зайняті, і місця мені не було. Правда, за день до змагань місце звільнилося, але вже пізно було подавати заявку. Але на Олімпіаді в Пекіні я планую стрибати в довжину і брати участь в багатоборстві. У мене є норматив А як в багатоборстві, так і в довжині. 

У нас, щоправда, жорсткі правила, такі, що всі повинні брати участь в чемпіонаті України. Але я вже з роками довела, що якби не виступала на чемпіонаті України, на найважливіших стартах я показую набагато кращий результат. Тому я дуже сподіваюся, що Виконком ухвалить рішення без відбору дати мені можливість виступити на Олімпіаді в довжині.

Блонська - Клюфт
Людмила Блонська та лідер жіночого семиборства шведка Кароліна Клюфт.
- Пару слів про Ваших суперниць. Зрозуміло, що головна з них і найсильніша - Кароліна Клюфт. А ось чим можна пояснити той факт, що останнім часом здали свої позиції американки?
 
- Зараз є три сильні американки. Але річ у тому, що вони просто залишилися на своєму рівні і не прогресують. Коли я набирала 6200-6300, вони показували результат 6400-6500, і були зірками для нас, а зараз ми вже набираємо 6600-6800, а вони залишилися на тому ж рівні, що і були.

- А з країн колишнього СНД хто ще може претендувати на високі місця? 

- Білоруска Сазанович вже закінчила виступи. Зараз ось після вагітності повертається росіянка Олена Прохорова. Є ще у них молода перспективна багатоборка – Чернова, яка цього року набирала за 6700 очок. Вона виступала в Японії, але травмувалася і зійшла з дистанції. В Росії багато талановитих і здібних спортсменок, але чи зможуть вони себе проявити, покаже час.

Людмила Блонська
Людмила Блонська штовхає ядро під час змагань чемпіонату світу в Осаці.
- У нас в Україні є ще одна непогана багатоборка – Наталія Добринська. Як Ви можете оцінити результат, показаний нею на чемпіонаті світу? 

- Для неї результат непоганий. Особливо якщо врахувати, що початок сезону у неї був просто провальним. Але поступово вона покращувала результат. На чемпіонаті України вона вже набрала в районі 6200, а в Осаці – за 6300. Для неї це добре на даному етапі. Хоча можна виступати і краще.

- Які у неї слабкі види? 

- Напевно, бар'єри, 200 метрів і довжина. Раніше вона стрибала на 6,40, а зараз показує результати лише в районі 6-метрової позначки.

- Які турніри в наступному році будуть для Вас найважливішими в плані підготовки до Олімпіади в Пекіні?
 
- Основний турнір буде в Гетцисі (Австрія) в кінці травня – там виступає вся світова еліта. Тому це буде як генеральна репетиція олімпійського старту. Потім зроблю ще буквально один старт, і після цього вже індивідуально готуватимусь до Пекіна. 

Можливо, виступлю також в якихось комерційних турнірах в окремих видах – стрибках в довжину і бар'єрному бігу, оскільки я потребую спаринг-партнерів, а в Україні у мене таких немає…

Людмила Блонська
Коронний вид Людмили Блонської - стрибки у довжину.
Людмила Блонська (Україна)
Народилась 09.11.1977 

Досягнення: 

2007 – Срібна медалістка чемпіонату світу у семиборстві
2006 - Чемпіонка світу у багатоборстві (п'ятиборство) в приміщенні
2005 – Чемпіонка Всесвітньої Універсіади 

Рекорди:
 
Сумма багатоборства (7 видів): 6832 очки 

Окремі види:
200 м – 23.80
800 м – 2:12.18
100 м бар. – 13.13
висота – 1.92
довжина – 6.88
ядро – 14.77
спис – 51.53

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: