Маркевич: нехай спочатку самi вiдмиються вiд бруду

Мирон Богданович Маркевич вiдверто розповiв про причини, якi спонукали його до відходу зі збірної України.

Екс-керманич збірної України Мирон Богданович Маркевич вiдверто розповiв про причини, якi спонукали його до відходу зі збірної України.

- Нинi я розумiю, що не слiд було тодi, в лютому, влiзати у це все. Попри статус головного тренера, я почувався чужим у цiй командi. Було багато моментiв, про якi можу розповiсти один на один. Виносити це у пресу не дуже хочеться. Буде зайвий неспокiй у моїй сiм'ї, адже цi  люди робитимуть усiлякi пiдлостi...

- Коли ви для себе вирiшили, що йдете зi збiрної?
- Одразу, коли розпочалося цькування "Металiста". У той самий день, коли мене призначали головним тренером збiрної, пiдкинули цю качку iз договiрним матчем. З одного боку Григорiй Суркiс тисне менi руку, а з iншого каже, що матч "Металiста" i "Карпат" був договiрним. Ще першого лютого я вирiшив: якщо цю липову справу доведуть до кiнця, я подам у вiдставку.

Не встигли мене призначити, як одразу на мене  впала тiнь. У пресi поставили питання: "Яке вiн має право тренувати збiрну?" У принципi, питання правильне. Якщо "Металiст" грає "договорняки", то яке я маю право працювати у збiрнiй?

Мене не хотiли бачити у збiрнiй зi самого початку. Суркiс вiдкрито сказав: "Я хотiв iншого тренера". Просто всi чекали вiд мене провальних матчiв, а з ними - i приводу мене позбутися. А команда стартувала непогано.

- Хто перший дiзнався про ваше рiшення?
- Президент "Металiста". Ярославський був двома руками за таке рiшення. Потiм я зателефонував дружинi.

- Що було негативного у збiрнiй України?
- Якщо брати винятково роботу з футболiстами, то нiчого. Я дiстав масу задоволення. Я попрацював iз такими футболiстами, як Шевченко, Алiєв, Чигринський, Гусєв... А молодь яка хороша пiдiбралася - Коноплянка, Ракицький! Але в душi вiдчував - я чужий.

- Коли КДК винiс рiшення щодо "Металiста", ви сказали: "Всi одразу стали такими чесними, що можна розплакатися". Що ви мали на увазi?
- Я всiх тих людей знаю. Я вже 27 рокiв працюю головним тренером. Мене у футболi нiчим не здивуєш. А вони миттю стали такими чесними та порядними, i лише "Металiст" - поганий. Нехай спочатку самi вiдмиються вiд бруду, а потiм когось карають.

- Якби вас викликали на допит у КДК, ви б могли назвати iншi договiрнi матчi у нашому футболi?
- А мене викликали туди. Це було сплановано. Будь-яку гру у нашому футболi можна назвати договiрною. Якщо команда програла, то можна казати, що вона це зробила спецiально. Адже помилився захисник, воротар пропустив м'яча мiж ногами чи руками. I це футбол, який не може iснувати без помилок. Та чомусь вчепилися саме до цiєї гри. Бiльше нiчого їх не цiкавило. Не знаю, чому забули гру "Карпати" - "Спартак" (Суми).

Чи ось вiзьмiмо нашу останню гру проти "Динамо". Те, що у нiй витворяв Папа, теж можна класифiкувати як здавання гри. Пропускав м'яч мiж ногами, промахувався. I якщо професiонали з експертної комiсiї переглянуть цей матч, то однозначно скажуть: Папа Гує гру здавав. Хоча я впевнений, що вiн цього не робив.

- З вами федерацiя хоча б розрахувалася за роботу?
- Iз цим усе гаразд. У мене претензiй до ФФУ немає.

Зазначимо, що наступником Маркевича у збірній став його перший помічник Юрій Калитвинцев. На найближчі товариські матчі 4 і 7 вересня Калитвинцев виводитиме збірну з приставкою "в.о."

Читайте також:

Маркевич звинуватив журналіста у перекручуванні слів

Ребров: Україна готова до матчу з Польщею

Шевченко: в Україні є хороша плеяда молодих гравців

Калитвинцев: збірній України потрібні творці, а не ремісники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: