Майк Тайсон: своє "грьобане" життя я витратив даремно

Легендарний боксер Майк Тайсон зробив відверті зізнання про своє життя.

Один з найвидатніших боксерів світу Майк Тайсон зробив відверті зізнання про своє життя, розповівши про загиблу дочку, радикальне вегетаріанство, марихуану і моменти в дитинстві, які визначили всю його подальшу долю.

- 20 років тому ви були одним з найвідоміших людей планети. Чи є великий план на другий акт?
- Перший етап мого життя був великим згустком егоїзму. Один великий згусток подарунків собі та людям, які цього за великим рахунком не заслуговували. Тепер мені 44, і я розумію, що все своє "грьобане" життя я витратив даремно. "Найбільша людина на планеті?" Я не був і половиною того, ким себе уявляв. Так що якщо зараз і є якийсь план, то полягає він у тому, щоб віддавати, - безкорисливість, турбота про людей, які цього гідні. Тому що думаю, що я свиня. У мені є ця нез'ясовна якість - дивитися на себе в дзеркало і говорити: "Ну й свиня. Ти чортів шматок лайна".

- Звучить обтяжливо.
- Ні, зовсім ні. Це об'єктивно: я свиня. Ось чому для мене дуже складно, коли люди виявляють до мене низькопоклонство і любов. Я просто відчуваю себе брудним. Ці люди хочуть обійняти мене, доторкнутися - і я відчуваю щось на кшталт "приберіть свої чортові руки від мене". Я відчуваю їхню енергію - і там немає нічого, крім розпусти і вбивства. Це не означає, що вони обов'язково є поганими людьми. Це означає, що вони зробили щось погане і це можна відчути. Мені доводиться йти в душ, щоб змити з себе все це, перш ніж я зможу доторкнутися до своїх дітей. А вже після того як я втратив свою чотирирічну дочку, тоді я усвідомив, що хочу просто служити людям. Я повинен допомагати.

У мене має бути щось, врешті-решт, що я можу запропонувати людям у цьому світі.

- Ви думаєте, що тим, хто пройшов через подібну трагедію з втратою дитини, це якось допомогло?
- У мене дуже змішані почуття з цього приводу. Іноді мені здавалося, що я втратив віру, і в глибині моєї душі зароджувалося почуття, що інші люди повинні бути мертві, а моя дочка повинна бути тут. Але тоді я розумію, що повинен щось робити, намагаюся піти в роботу, і ситуація стає трохи кращою. Намагаюся бути чоловіком, не просто ким-небудь, а справжнім, б...ь, чоловіком і щось із себе представляти. Я зобов'язаний робити це заради моєї дочки. І це так іронічно: я влаштував надмірно пишні похорони, і рахунки лікарів були астрономічними. Усього вийшло щось на зразок 200 тис доларів. І я не витратив ні цента з цих грошей. Все це фінансувалося завдяки пожертвам, і я думаю, що не коштував всього цього.

- Яка ситуація з грошима тепер?
- Не знаю. Думаю, все в порядку. Я живу в гарному будинку, в елітному районі, але все це не має ніякого значення. Моє життя тепер інше. Іноді я себе навіть не пізнаю. Я тут їздив до Браунсвілля з хлопцями, які знімають про мене реаліті-шоу, вони роблять сюжет про моє дитинство, а там все так змінилося... Скрізь камери спостереження, раніше занедбані будинки, які зараз коштують мільйони, і ось я думаю: "Вся моя життя, повинно бути, один великий обман, тому що не залишилося нічого, що нагадувало б про моє дитинство". От я бачу білу жінку, ух ти! Коли я був дитиною, її б пограбували, згвалтували і залишили вмирати. На узбіччі. Це насправді дуже дивний сценарій, і мені просто хотілося плакати. Хто я? Де моя спадщина?

- Що ви відчули, коли усвідомили, що те життя, яке ви вели з 12-річного віку, підійшла до кінця? Чи було це одкровенням? Звільненням?
- Це всього лише просте запитання смиренності. Якщо ви до цих пір не прийшли до цього, життя обов'язково підішле на вашу адресу це почуття.

Життя мене дуже сильно попсувало, і це все ще боротьба, але на цей раз я маю намір битися до кінця.

- Кажуть, що ви стали радикальним вегетаріанцем.
- Ну так, вже вісім місяців я дотримуюся вегетаріанства. І ви не повірите, як багато енергії я отримую. Не знаю, скільки це може ще тривати, але це наче вибухи енергії. Дуже потужно.

- Це енергія миру?
- Ох, не знаю, чи зможу зайти так далеко. Не думаю, що цього часу достатньо, щоб домогтися цього дзен-лайна.

- Це означає, що все життя ви збираєтеся провести без шоколадних батончиків?
- Може, й так. Я дуже, чорт візьми, екстремальний.

- Навіть жодного батончика Baby Ruth?

- О, чувак, це найкраще. Шоколад і горіхи ... Ні. Наприклад, після крихітного шматочка м'яса я прокидався і дико блювався. Біль була жахлива. І я все зрозумів. М'ясо стало для мене отрутою.

- Якось ви згадували, що перший раз побилися через голубів, яких ви розводили.
- Гері Флауерз. Взяв одну з моїх пташок і скрутив їй голову. Засранець.

- Саме тоді ви і зрозуміли, що є бійцем?
- Тоді я зрозумів, що мені подобається бути актором, грати на публіку. Всі навколо кричали, аплодували. Було приємно виграти, завдати кілька ударів, але ще приємніше було чути, як усі аплодують. І я жив з цими оплесками всі ті роки, але зараз можу залишити їх позаду. Зараз від тих ударів я відчуваю тільки негативну енергію. Я просто знаю, що для мене в цьому немає нічого доброго і що я не хочу більше так жити. Хочеться просто перевтілитися.

- Перевтілитись у що?
- Не знаю. Я тільки знаю, що не повинен бути тут. Я повинен сидіти у в'язниці за вбивство. Я вже повинен бути мертвий, хворіти на СНІД або ще щось таке.

- Ніколи не думали, що доживете до 40?
- Я ніколи не думав, що дотягну до 25, чувак. Люди просто повинні любити один одного, краще піклуватися один про одного. Я не знаю про всі ці дзен-штуки, наступні життя. У моєму серці все ще горить вогонь - і він пече, чувак. Але я не хочу, щоб мене неправильно зрозуміли. Я не пацифіст і ніколи ним не був. Я все ще злюся, кричу. Я можу говорити про смирення, але я не чернець. Я маю на увазі, що якщо ти говориш, що прийшов до смирення, то ти сам собі суперечиш.

Але я намагаюся, чувак, я намагаюся так сильно.

- І та боротьба була дуже публічною. Одного разу ви сказали, що ніби відчуваєте себе голим.
- Без сумніву це так. Моє життя подібна торнадо, довбаному урагану. Я немов голе торнадо, що мчить крізь місто і залишає за собою величезні руйнування. І коли, нарешті, все кінчено, немов настає ранок - і ти протверезів і думаєш: "Що тут, чорт візьми, відбулося"?

- "Де був, що робив?"
- (Сміється) Хлопче, ти знаєш, про що я. Саме так.

- Ви коли-небудь вживали медикаменти в боксерській кар'єрі?
- Ступав я по тій доріжці. Думаю, я був найбільш "медикаментозним" боксером в історії спорту. Якщо я збирався щось прийняти, я просто курив косяк. Я боровся таким чином з травмами. І ще це моє кляте его...

- Ваші суперники завжди виглядали переляканими перед стартовим гонгом. Горді боксери в кращій формі - Тревор Бербік, Майкл Спінкс, Донован Раддок, Френк Бруно, навіть Ларрі Холмс - просто ставали дрібнесенькими в момент, коли зустрічалися з вами поглядом. Було схоже на чаклунство.
- У цьому немає ніяких сумнівів. Залякування - ключовий момент у мистецтві війни, і воно повністю легально. Його дозволяється використовувати, і воно повинно бути використано.

- Але як ви це робили? Всі ті хлопці життя поклали на навчання цьому мистецтву.
- Я просто вірив. А якщо ні, то змушував себе повірити.

- Повірити у що?
- Що я повинен убити цю людину. І це неможливо підробити навіть на соту частку відсотка. Ти повинен повірити так сильно, щоб це зрозумів твій суперник. І це ще одна важлива частина мистецтва війни.

- Тому що кожен боксер повинен мати ту ж волю, ту ж потребу, той же драйв, щоб суперник повірив?
- Кожен боксер в історії боксу. Але такого, як я, не було. І повірте мені, я не перебільшую. Тільки не я. Я вивчив усіх боксерів в історії в будинку мого менеджера в Кетскіллі, тому що всі найбільші бої у нього були на відео, там були всі - і я все дивився кожну ніч. І ти знаєш, у них було стільки зла. Джейк Ламотта, Генрі Армстронг, Кармен Базіліо, Шугай Рей - боже, він був втіленням зла. Але більше за інших Джек Демпсі. Всі ці хлопці давали зрозуміти, що хочуть тебе вбити, і вони били, били й били, і ще, без почуттів, просто наносили свої удари. Особливо Шугай Рей. Але Джек Демпсі? Той хотів тебе покалічити. Він не хотів вбивати, він хотів, щоб противник страждав. Йому було потрібно роздрібнити твоє око, знищити щелепи, кістки. Ось що я засвоїв від містера Демпсі. І думаю, що зробив це дуже добре.

У другій частині інтерв'ю Тайсон розповість, що йому дали Мохаммед Алі, Мао Цзедун і Че Гевара, а також у несподіваному ракурсі згадає про відкушене вухо Евандера Холіфілда.

Читайте також:

Тайсон повернеться на ринг за 30 мільйонів доларів

Майк Тайсон розводить спортивних голубів

Тайсон нокаутував рестлера з першого удару (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: