Мер Одеси поскаржився президенту ФІФА

Мер Одеси Едуард Гурвіц в листі президенту ФІФА заявив про свою категоричну незгоду з рішенням виконкому УЄФА.

Мер Одеси Едуард Гурвіц направив лист Президенту ФІФА Зеппу Блаттеру, в якому заявив про свою категоричну незгоду з рішенням виконкому УЄФА.

У листі, зокрема, говориться: "Звертаючись до Вас – найавторитетнішого керівника, що присвятив багато років життя благородній справі розвитку футболу та спорту, я змушений заявити про своє нерозуміння і категоричну незгоду з рішенням виконкому УЄФА від 13 травня 2009 року, в якому визначено перелік міст, що приймають фінальний турнір чемпіонату Європи 2012 року по футболу.

Немає ніякого перебільшення в словах про те, що з 2007 року міська громада Одеси жила підготовкою до Євро-2012. У широке коло пов'язаних з нею питань були залучені і прості городяни, і ділові люди, і міська влада.

У складних економічних умовах і фактично без підтримки центрального уряду за короткий час було зроблено наступне:

1. Розпочата реконструкція центрального стадіону "Чорноморець". На сьогодні виконано 15% із загального обсягу запланованих робіт. І роботи продовжують вестися в суворій відповідності з графіком. Здача нового стадіону планується в березні 2011 року. Експерти УЄФА висловили задоволення ходом підготовки стадіону і визначили ступінь ризику як "помірний".

2. Перебуваючи в муніципальній власності, Одеський міжнародний аеропорт на даний час є другим за значенням аеропортом України. Тим не менше, була запланована його модернізація, визначено стратегічний партнер, який надав необхідні фінансові гарантії. Але й без інвестора аеропорт має достатньо коштів для реалізації економного варіанту модернізації. Прийнятність цього варіанту була визнана експертами УЄФА.

3. В Україні Одеса – абсолютний лідер за обсягом проведених в останні роки дорожніх ремонтно-будівельних робіт. Якість одеських доріг та транспортний потенціал міста відповідають європейським стандартам.

4. Кращі в Україні умови Одеса запропонувала і щодо розміщення потенційних гостей Євро-2012. Ми надали найбільший номерний фонд реально існуючих готелів. Крім того, будується ряд нових готелів. І саме Одеса має унікальну можливість заповнити дефіцит номерів вищої категорії (5*) круїзними лайнерами, які без проблем розміщуються в нашому морському порту. Пасажирський термінал Одеського морського порту є найбільшим в Європі.

5. У повній готовності знаходяться два сучасні тренувальні бази, чого не було в жодному іншому українському місті.

Всі перераховані вище фактори добре відомі експертам УЄФА, що було зафіксовано у квітневому 2009 року звіті УЄФА. У ньому Одеса поставлена на друге за готовністю місце після столиці України.

Чиновники УЄФА завжди публічно заявляли, а Мішель Платіні навіть особисто запевняв мене в тому, що рішення виконкому УЄФА щодо приймаючих міст буде прийматися виключно за підсумками оцінки ступеня їх готовності експертами футбольного союзу.

Тим не менше, в Бухаресті виконком УЄФА, врозріз з думкою власних експертів, приймає рішення про виключення Одеси з числа приймаючих міст і навіть з числа запасних, що стало для нас повною несподіванкою і абсолютно неприйнятно.

Це рішення і те, як саме воно приймалося, свідчить про те, що УЄФА опинився на порозі глибокої кризи довіри. На відміну від епізодично виникаючих проблем з недобросовісним суддівством і так званими "договірними матчами", дана ситуація, з огляду на пряме залучення до неї вищих посадових осіб Союзу та керівників національних футбольних асоціацій, вимагає негайного реагування і радикальних рішень системного характеру.

Футбол дійсно давно переріс рамки суто спортивного явища, і конфлікт об'єктивно несе в собі приховані загрози процесу європейської інтеграції. Висока місія «посла миру», як часто називають футбол в офіційних доповідях, не залишає місця для двозначностей, тим більше - для підозр в банальній корупції.

Вельмишановний пане Блаттер, прошу Вас прийняти до уваги цю позицію, і якщо Ви вважаєте це за необхідне – прийняти всі можливі заходи для виправлення ситуації, що склалася".

Листи з викладенням аргументів та позицій Одеси з даного питання були направлені також в муніципалітети 24-х міст-побратимів і міст-партнерів, міжнародні організації "ЕВРОМІСТА", "Ліга історичних міст", "Європейська Федерація Місцевої Солідарності", дипломатичні місії країн – членів УЄФА, а також представникам Одеської діаспори в усьому світі.

Читайте також:

Дніпропетровськ оскаржить рішення УЄФА щодо Євро-2012

L'Equipe: Євро-2012 пройде лише в Києві і Львові

Суркіс: готовності до Євро-2012 немає і близько

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: