"Металіст" подарував Харкову футбольне свято (відео)

Вигравши у грецького "Олімпіакоса" з рахунком 1:0, харківський "Металіст" достроково забезпечив собі вихід до наступного раунду Кубка УЄФА.

Усе про перемогу "Металіста" над "Олімпіакосом" та післямова до матчу - у відеосюжетах ПРОСПОРТ

Небо Харкова за кілька хвилин до опівночі осяяв салют! У харків'ян сьогодні справжнє свято – їхня улюблена команда "Металіст" досягла найбільшого успіху в своїй історії, кваліфікувавшись до 1/16 фіналу Кубка УЄФА.

Команда Мирона Маркевича довела, що українські команди можуть не тільки пропускати м'ячі на останніх хвилинах найважливіших матчів, а й робити протилежне. У двох матчах поспіль голи, забиті Едмаром за кілька хвилин до фінального свистка, приносять перемогу "Металісту".

Як і виїзна зустріч у Туреччині, домашній матч з "Олімпіакосом" склався непросто для харків'ян.

У першому таймі господарі володіли перевагою і мали кілька можливостей для взяття воріт суперника. Проте у другому таймі ситуація змінилась. Греки почали діяти активніше, примушуючи нервувати гравців захисту "Металіста".

Зокрема, на 50-й хвилині після помилки Обрадовіча м'яч потрапив до Санто, перед яким був тільки голкіпер Горяїнов, але гравець "Олімпіакоса" пробив повз ворота. Через 11 хвилин вже Фомін не зміг з 5 метрів влучити у ворота ударом головою.

Захист команд почав грати уважніше, гра начебто заспокоїлась і поступово наближалась до завершення, але знову Едмар виступив у ролі Месії для харків'ян. Відзначимо також Слюсаря, який, знаходячись вже на газоні, зробив відмінний пас через себе на бразильця. Той прийняв м'яч на груди і "розстріляв" Нікополідіса.

Грецький голкіпер, щоправда, намагався відбити удар, але торкнувшись рук воротаря, футбольний снаряд таки увійшов у створ воріт, хоч в останню мить ще й хтось із захисників "Олімпіакоса" намагався врятувати команду.

Цієї ж миті вщент заповнений харківський стадіон вибухнув шаленою радістю! Вболівальники натхненно підтримували свою команду протягом усього матчу і отримали за це найкращу подяку. "Металіст" втримав перемогу, яка дозволила підопічним Мирона Маркевича забезпечити собі 2-е місце у своїй групі (в активі української команди тепер 7 очок). А це означає, що "Металіст" навесні продовжить виступ на євроарені!

"Галатасарай", після гостьової перемоги над "Гертою" (1:0), став лідером групи В, набравши 9 очок. Але якщо "Металіст" виграє 18 грудня на виїзді у "Бенфіки", то стане переможцем групи.

"Металіст" – "Олімпіакос" 1:0

"Металіст": Горяїнов, Ганцарчик (Бабич, 90+4), Валяєв, Едмар, Слюсар, Обрадовіч, Майдана, Папа Гуйє, Фомін (Трішовіч, 82), Бордіян, Коельо (Конюшенко, 90+1).

"Олімпіакос": Нікополідіс, Пацацоглу, Домі, Галлетті (Мітроглу, 70), Санто, Джорджевіч, Анцас, Дуду, Пападопулос, Беллускі, Торосідіс (Пантос, 79).

Гол: Эдмар (87).

Попередження: Валяєв (70) – Анцас (22), Галлетті (35), Домі (60).