"Металісту" таки загрожує дискваліфікація

Якщо вина "Металіста" буде доведена, то клуб оштрафують на кругленьку суму і, можливо, виключать зі змагань.

2,5 місяця знадобилося Комітету з етики та чесної гри ФФУ, щоб розібратися зі скандальним матчем "Металіста" - "Карпати" (4:0), що відбувся навесні 2008 року.

Нагадаємо, "Карпати" надали ФФУ відеозапис, на якому їх гравець - Сергій Лащенков - нібито розповідає, як він і майже всі футболісти львівської команди отримали хабар (110 тисяч доларів на всіх) від функціонера "Металіста" за "злив" матчу. Сам Лащенков і харківський клуб всіляко спростовують звинувачення.

Але Комітет чесної гри, мабуть, знайшов незаперечні докази. В понеділок відбулося останнє засідання Комітету у цій справі, на якому винесено рішення - матч був договірним.

У Комітеті не підтвердили, але й не спростували підсумку розслідування. "Так, засідання справді відбулося. Але вся інформація вважається конфіденційною, і розголошувати її пресі офіційно заборонено. Про все стане відомо на виконкомі ФФУ", - розповів член Комітету Віктор Старовойт.

Виконком збереться не раніше наступного тижня. І якщо вирішить, що "склад злочину" дійсно існує, справу передадуть у Контрольно-дисциплінарний комітет, який визначить міру покарання.

Згідно зі статтею 29 дисциплінарних правил ФФУ "Маніпуляція результатами матчу", учасників змови (у нашому випадку - гравців "Карпат" і представника "Металіста") повинні оштрафувати на 75 тисяч гривень (мінімум) і дискваліфікувати (до довічного терміну). Клуб-винуватець (у цьому випадку - "Металіст", який нібито ініціював змову) також буде оштрафований, і йому зарахують технічну поразку 0:3. Виключити зі змагань команду можуть лише при повторному подібному порушенні.

Проте, як неофіційно розповіли у ФФУ, винний клуб може понести максимальне покарання і з першого разу - якщо будуть прийняті до уваги "обтяжливі обставини" (наприклад, відмова "Металіста" зізнатися в організації договірного матчу) або "завдання шкоди престижу всього українського футболу" (за прикладом італійського скандалу "Моджигейт", де були замішані гранди "Ювентус" і "Мілан").

Але висновками Контрольно-дисциплінарного комітету справа, очевидно, не обмежиться: ще в березні підключилася прокуратура Харківської області. Підсумки її розслідування можуть кардинально відрізнятися. "Металіст" напевно цим скористається, і справа може затягтися на роки...

Читайте також:

Суркіс: Ярославському потрібно подивитися на себе в дзеркало

Ярославський заперечує участь "Металіста" у договірних матчах

ФФУ завершила розслідування матчу "Металіст" - "Карпати"

Ярославський назвав бюджет "Металіста"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: