Михайличенко: "Молодим українцям не вистачає характеру"

Головний тренер збірної України проаналізував виступ своєї команди у 2008 році, а також зачепив інші теми, що торкаються українського футболу.

Олексій Михайличенко підбив підсумки року, розповів про відбір молоді у головну команду країни, лідерів збірної, ліміт на легіонерів, рівень чемпіонату України тощо. 

Наводимо основні тези зі вчорашнього виступу Михайличенка перед журналістами. 

Оцінка року 

- З точки зору результату оцінка може бути нормальною, але ми добре розуміємо, що ігрових проблем вистачає. За рік ми провели дев'ять поєдинків – за цей термін створити новий колектив, на мій погляд, неможливо. 

Були вдалі поєдинки, в яких було видно те, що ми хочемо. Явно не вийшов матч з Голландією. Аналіз ми зробили, спробували знайти причини і усунути їх. Проте в цілому виходить так, що наші результати поки випереджають рівень самої гри. 

Про зміну поколінь 

- Ми не ставили перед собою завдання за будь-яку ціну ввести в команду нових футболістів. Такий наш погляд на колектив і на його перспективи. Плюс потрібна конкуренція, причому не штучна. Від досвідчених хлопців ніхто не відмовляється, а новачки повинні розвиватися. 

Про ліміт легіонерів та перспективну українську молодь

- Мені здається, що квоту на іноземців потрібно міняти. Росія посилила ліміт, її чемпіонат від цього не постраждав. Міжнародні інстанції теж ратують за доморослих виконавців, тому нам, напевно, не потрібно чекати, коли на це перейдуть усі. На мій погляд, за рахунок легіонерів ми ніколи не відродимо наш футбол так, як цього хочемо. 

У той же час молодим українцям, можливо, не вистачає характеру: місце в основному складі потрібно навіть не завойовувати - вигризати. Виживає сильніший, і необхідно щодня битися за своє право грати. Такі закони спорту. 

Для національної команди буде великий плюс, якщо у кожному клубі вже навесні з'явиться хоча би по одному новому молодому гравцю в основному складі.

Збірна України
УНІАН
Збірна України з футболу
Про лідерів збірної

- Як правило, це досвідчені виконавці. Від них нам би хотілося бачити на полі більше корисних дій, ніж слів. І це буде кращим прикладом для партнерів. Підказувати теж потрібно, але підказувати правильно, а не просто наводити галас. Тимощук, Шевченко, Воронін провели немало матчів за збірну, пройшли чемпіонат світу. Їхній досвід безцінний, і саме ці хлопці повинні згуртувати довкола себе команду.

Про Прем'єр-лігу
 

- Прогрес в українській Прем'єр-лізі побачимо, коли з'явиться надійний середній клас команд. На мою думку, саме по середняках треба визначати справжній рівень турніру.

На жаль, українські клуби доки не вміють з повною віддачею проводити весь поєдинок, з першою і до останньої хвилини грати на максимумі зусиль. І це не лише їхня провина – інколи в цьому просто немає необхідності. 

Про єврокубки 

- В "Динамо" і "Шахтаря" були непрості групи в Лізі, проте обидва колективи і їх уболівальники розраховували на одне з перших двох місць. Але те, що вони разом з "Металістом" продовжать виступ в єврокубках, є позитивним фактом. У тому числі і для збірної. З англійцями ми зустрічаємося вже 1 квітня, і до цього часу багато збірних вже півтора місяці перебуватимуть в ігровому ритмі. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: