Мілевський став українцем після того, як його побили відморозки

Перший тренер Артема Мілевського розповів багато цікавих і невідомих фактів з життя зірки київського "Динамо".

Як незграбний хлопець Артемка Мілевський перетворився на зірку українського футболу? Чому він вирішив стати громадянином України? Чи міг на його місці опинитися співак Дмитро Колдун? Куди намагалися заманити юний талант? Як Юрій Сьомін вправляв мізки білорусу?

Про це розповідає перший тренер зірки "Динамо" - Микола Миколайович Волков, що зумів знайти обдарованого хлопчика в одній з мінських шкіл.

Незграбний і довгий

"Якось прийшов я в одну школу. Там жінка одна тренувала: діти грали в баскетбол. Я на їх гру подивився уважно, і бачу, що там один хлопчик дуже високий досить здорово по полю переміщається, позицію правильно вибирає. Загалом, гравець хороший.

Я тренеру кажу: "Ось цей хлопець мені підходить. Те, що треба". Вона у відповідь: "Та ти що? Він же незграбний, довгий, як він взагалі у футбол грати буде?". А мені чуття підказувало, що користь від нього обов'язково вийде. Це зараз я б цій жінці-тренеру розповів, що високі діти в ранньому віці всі незграбні, а потім з них відмінні гравці виходять, просто вони "дозрівають" довше. Коротше кажучи, записав я цього хлопчину до себе в секцію.

Так ми й почали з Артемом працювати. До речі, серед цих хлопців, що в баскетбол грали, був і Діма Колдун. Візьми я його тоді, і грав би він, може, зараз на високому рівні:)"

З нього спочатку всі сміялися

"На перше тренування Артема привела мама. З нього спочатку сміялися всі. Він же дуже високий був, тому координації йому не вистачало. А я весь час на спритність упор робив. І тому він на фоні інших дітей незграбно виглядав. Але з часом усе владналося, і гра в нього пішла. Коли я в перший раз повіз дітей на турнір до Пітера, він вийшов на заміну в першому матчі і відразу забив. І в наступному матчі така ж історія повторилася. Коротше, став він тоді найкращим бомбардиром на турнірі. І після цього він в основі став постійно грати.

Ніколай Волков
goals.by
Ніколай Волков - перший тренер Артема
Якщо хтось дурня валяв, Артем міг дати стусана

Серед однолітків Артем виділявся не тільки відмінними фізичними даними, але й за характером. У нього була не стільки жорсткість, скільки спрага постійно вчитися. Іноді він просто стояв і дивився, як старші хлопці будь-які вправи виконують, намагався повторити. Ця якість йому дуже допомогла.

Він же завжди був лідером, весь час і скрізь хотів бути першим, але друзів у нього було багато. Якщо він бачив, що хтось у команді валяє дурня, то міг не тільки сказати і пояснити, але і стусана дати. Іноді на нього батьки цих "жертв" лаялися. Але я їм казав: ви прийдіть на тренування і подивіться, як ваші чада займаються, а потім говорити будете. І бувало, що потім ці батьки вибачення приносили і мені, і Артему".

Пощастило з батьками

"З навчанням у нього проблем ніколи не було. Він спочатку взагалі без трійок вчився. Пізніше, звичайно, невеликі питання виникали, проте серйозного нічого не було. Батьки за ним дивилися завжди. Якщо щось не так, я завжди міг з ними поговорити. Вони хотіли, щоб їхній син виріс освіченою, думаючою людиною. Один раз був період, що Артем став погано вчитися, так мати перестала його на тренування пускати. Довелося йому оцінки підтягувати".

Артема почали обкручувати

"Коли ми вже пізніше по різних країнах на змагання їздили, Артема скрізь відзначали. Говорили, що він - величезний талант. Ситуація яка була: приїжджали люди на тренування, дивилися, відбирали найкращих хлопців. Самим хлопцям гроші пропонували, а для них у ранньому віці гроші так взагалі гірше отрути, особливо для тих, у кого сім'ї небагаті були. А ці люди потім з батьками хлопців домовлялися, і забирали дітей до своїх шкіл. Ось так я нічого не отримав за хлопців, які 78-го року були.

І з Артемом почало таке повторюватися. По приїзді з турніру з Москви в 1999 році з Росії приїхав чоловік, який спробував в обхід мене домовитися з батьками про перехід його в одну з московських футбольних академій. Артема почали обкручувати. У нього характер змінився, зі мною став сперечатися, з батьками. Його батько, звичайно, потім зауважив, що після школи до сина якийсь незнайомий чоловік підходить, прогнав його.

Ось ми з батьком Артема і вирішили, що треба його кудись вивезти, щоб талант не занапастити. А тут якраз була чудова пропозиція від знаменитого тренера Павла Яковенка з київського "Динамо". Кияни надавали гравцям чудові умови, тренери у них висококласні, так і компенсацію запропонували гідну. Так Артем переїхав до Києва".

Додому - з пістолетом

"З чого взагалі все почалося? Він додому коли в перший раз приїхав, так його побили якісь відморозки. І повторювалося таке неодноразово. Навіть коли в школу свою прийшов, і там на нього напали. Він мене питає: "Що я поганого зробив, що на мене тут постійно накидаються?".

І потім він мені заявив: "Знаєте, не хочу я більше сюди приїжджати. Навіщо? Там мене поважають, ставлення у всіх гарне, приймають, як свого". Я йому намагався пояснити, що дурнів скрізь вистачає, навіть нагримав на нього. Потім, правда, охолонув, вибачився.

Тепер я вважаю, що він правильно робить. Раз ми не можемо забезпечити розвиток своїх талантів і хоча б захистити їх від усяких покидьків, то ми не повинні їх утримувати, щоб вони не стали такими ж. А після цих випадків Артем з пістолетом додому приїхав. Це все і вплинуло на його рішення прийняти українське громадянство".

Артем Мілевський
fcdynamo.kiev.ua
Артем Мілевський
Гуляка - штраф заплати

"Коли в Артема були проблеми в Києві з цими гулянками, то я спочатку заспокоїтися все не міг. Думав, що робити. Приїжджав пару разів. Розмовляв. Він же мене поважає, прислухається. Зараз іноді по телефону спілкуємося. Перший час я йому взагалі дзвонив і безпосередньо говорив, що у нього так, і що не так. Я навіть хотів з хлопцями київськими домовитися, щоб вони погані компанії від нього відвадити. Але Артем з часом набрався розуму. І велика роль у цьому належить Юрію Паличу Сьоміну.

Ця людина швидко розібралася, що до чого. І саме він Артема повернув на рівень, до дисципліни повернув. Він за загули жорстко карав. І Артему штраф у 100 тисяч доларів вписав. Каже: "Є гроші на гулянки, так знайдеш і за штраф розплатитися. Щоб завтра гроші були". Коротше, знайшлися в місті шанувальники його таланту, заплатили. Потім він частинами з кожної зарплати розраховувався.

І Сьомін йому каже потім: "Я бачу, що ти любиш команду, грати хочеш. Так чого тоді дурью маєшся? Не розумієш, чи що, до чого всі ці п'янки призводять?". Загалом, напоумив він Артема здорово. Артем сам розповідав, яка при Сьоміні в команді атмосфера - всі один до одного чудово ставляться, поважають всіх. У такої команди і результат є".

Читайте також:

Офіційно! Алієв повернувся в "Динамо" (відео)

Мілевський: на День народження максимум келих вина

Мілевський програв суперечку серед форвардів "Динамо"

Мілевський відпочиває від футболу на Карибах

Мілевський: у 2010 році "Динамо" виступило непогано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: