Міністр спорту - про провал України на Олімпіаді-2010

Юрій Павленко оцінив виступ нашої збірної на Олімпіаді-2010 у Ванкувері.

Юрій Павленко
УНІАН
Юрій Павленко
Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко оцінив виступ нашої збірної на Олімпіаді-2010 у Ванкувері, розповів про можливі наслідки і повідав про плани, які допоможуть уникнути повторення безмедальної Олімпіади через чотири роки у Сочі.

Нагадаємо, що 47 спортсменам з України не вдалося здобути жодної медалі. Вдруге в історії Україна покидає "зимову" Олімпіаду без нагород.

- Звичайно, результат Олімпіади для нас - не дуже. Можливо, навіть провальний, - почав Юрій Олексійович. - Адже справа не тільки у відсутності медалей - багато спортсменів показали далеко не найкращі свої результати. Будемо розбиратися, аналізувати протягом кількох тижнів і робити висновки. Не виключаю, що вони будуть досить жорсткими і закінчаться кадровими змінами. Будемо і запрошувати додаткових фахівців, де це необхідно.

- А ваше міністерство зробило все можливе?
- Так, держава виконала всі свої зобов'язання. Протягом всього 4-річного циклу підготовки не було проблем з фінансуванням. Хіба що на початку 2009 року - через кризу. Але ми швидко впоралися. І всі кандидати, члени збірної провели необхідні збори, їздили на всі необхідні змагання, отримали необхідний інвентар.

- Скільки витратила держава?
- Можу сказати, що минулого року ми виділили 21 мільйон гривень.

- Ви вважаєте, що говорити про причини невдач на цій Олімпіаді поки рано. А в цілому - чому в нас так погано із зимовими видами?
- Перш за все, треба враховувати, що зимові види у нас традиційно не користуються популярністю. За всю історію незалежної України наші спортсмени виграли 5 медалей. З 1976 року, в складі СРСР - здається, теж п'ять, точно не більше десяти. Це говорить про те, що навіть у ті часи приділялося мало уваги нашим базам.

- Але зараз бази в ще гіршому стані.
- Зате в останні 3-4 роки почалися ремонти, будівництво. А спортсмени отримують можливість тренуватися на найкращих аренах світу. Розроблено і стратегію олімпійської підготовки до 2020 року. У ній - пріоритетні види та галузі, які необхідно розвивати: біатлон, фігурне катання, лижний спорт, фрістайл. Пріоритет можуть отримати і інші види, якщо з'являться високі результати.

- Чому наші олігархи не хочуть вкладати гроші в зимові види? Ви з ними спілкувалися на цю тему?
- Чим менш популярні види спорту, тим менший до них інтерес приватного бізнесу. Але останні півроку ми ретельно займалися цим питанням, були залучені позабюджетні кошти, а під час канадської Олімпіади ми досягли ще декількох домовленостей. Сподіваюся, незабаром в деякі види прийдуть люди, які будуть їх розвивати. Адже дійсно - держава може фінансувати спорт, але в міру. А для розвитку, запрошення висококласних фахівців потрібні спонсори.

- А може держава зробити так, щоб і бізнесмени меншого "калібру" могли, скажімо, побудувати трамплін, відкрити секцію, запросити тренера і заробляти хоч трохи на оплаті батьків? Словом, щоб в спорт було вигідно вкладати.
- Перший крок у цьому напрямі вже зроблено. Прийнято закон, який вступить в дію 1 січня 2011 року. Він зобов'язує наше міністерство розробити модель заохочення приватного бізнесу у розвитку спорту.

- Зниження податків?
- Як саме - не можу поки що сказати, ми працюємо над варіантами. Будь-яка пільга призводить часом не до підтримки, а до зловживань. Цей момент треба добре продумати. Є й інші методи. Наприклад, у Канаді держава зменшує відсоток прибуткового податку батькам, які віддають своїх дітей у спортивну школу. Адже чемпіони народжуються в масовому спорті. Чим більше людей займається, тим вищі шанси отримати олімпійських призерів.

Читайте також:

Канада виграла Олімпійські ігри з абсолютним рекордом

Україна вдруге в історії залишила Олімпіаду без нагород

Китаянка Хуй виграла Олімпійські ігри зі світовим рекордом

ВідеоМіністр спорту - про провал України на Олімпіаді-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: