Мірча Луческу хоче померти на полі

Мірча Луческу заявив, що ніколи не піде з футболу і вважає себе і шотландського тренера Алекса Фергюсона безсмертними.

Головний тренер донецького "Шахтаря" Мірча Луческу заявив, що ніколи не піде з футболу! Так само, як і тренер "Манчестер Юнайтед" Алекс Фергюсон. Про це румунський фахівець розповів у інтерв'ю Gazeta sporturilor.

Відзначимо, що Луческу близький за віком з керманичом "Манчестер Юнайтед". Йому 65 років, а Серу Алексу - 69. Стиль Луческу схожий на стиль маестро з "Олд Траффорда". Обидва вони цілеспрямовані творці команд, що володіють дивовижним пізнанням феномена футбол. Ідеї Фергюсона ідентичні ідеям Луческу.

- Я знаходжу себе в тому, що говорить Алекс Фергюсон. Він пишається тим, що зробив. І я пишаюся тим, що зробив.

- Пане Луческу, Алекс Фергюсон каже: "Це звучить парадоксально, але я вже надто старий, щоб відступити!".
- Він має рацію. Той, хто прожив на газоні ціле життя, занадто старий, щоб піти з футболу. Боббі Робсон, наприклад, відмовився від цього на час, а потім, опинившись у супермаркеті, подумав: "Що я тут шукаю!?". І повернувся. Хоча й був хворий...

- І все-таки...
- Дійсно, неможливо зупинитися. Не варто говорити, що мрієш піти в якийсь момент... Ти цього не можеш, просто не можеш. Тобі не потрібна тиша і спокій! Ти потребуєш все те, що дає футбол. В напрузі, емоціях, адреналіні... Ми, тренери, живемо удвічі інтенсивніше звичайних людей. Наші емоції можна порівняти з емоціями, які відчуваєш на кориді!

- Фергюсон ще сказав: "Якщо відберете у мене футбол, вважайте, що ви покінчили зі мною". А ви?
- Я в жодному разі не піду з футболу! Ніколи! Що мені тоді робити? Футбол є моїм життям і підтримує мене живим. Я б пішов, якщо б відчув себе марним, якщо б відчув, що люди мене засуджують...

- І як це, коли говорять про відхід в апогеї слави?
- Це тільки слова. Жоден тренер не зміг би зробити цього. Тренери подібні акторам. Вони не йдуть. Я абсолютно не хочу стати як Бріджит Бардо, не хочу вигулювати собачок...

- Все-таки ви думали про свій останній матч?
- Ні секунди! Навіть у найскладніші моменти.

- Навіть тоді, коли були проблеми зі здоров'ям?
- Проблеми зі здоров'ям? Я навіть не знав, що такі є, вони були тільки жартом, я не звертав на них уваги. Я і Фергюсон - безсмертні! Ніколи не думав, що ця нещасна артерія може забитися... Футбол означає максимально сконцентроване життя. Немає часу для власного тіла, ти навіть не відчуваєш його, не звертаєш на нього уваги. Миттєвості на газоні незвичайно інтенсивні. На грі зосереджено все, і немає часу для перерв.

- Але ви забули про Джок Стейн, наставника Фергюсона, який помер на полі.
- Це найкрасивіша подія, яка може трапитися з тренером. Я б хотів померти на полі. Це означає, що ти пройшов абсолютно через все в житті - там, в самому епіцентрі битви.

- Важче бути тренером, ніж гравцем?
- Тренер тотально живе у футболі. Гравець має потребу у відпочинку, він фізично втомлюється, спить і встає свіжим. Але тренер виснажується психічно, він і є та людина, яка має постійно заряджати команду.

- І як він може перевершити моменти виснаження?
- Як? Залежить від його здатності знайти щось інше, щоб "відключитися" ... Література, музика, політика, соціальна діяльність... Тренер не може "зарядитися" у сні.

Читайте також:

Луческу хоче виграти з "Шахтарем" Лігу чемпіонів

Луческу є кандидатом у збірну України

Блохін і Луческу увійшли в топ-50 найкращих тренерів світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: