Мішель Платіні: неможливо, щоб Україна втратила Євро-2012

Мішель Платіні відповів на численні запитання журналістів, які стосувалися не лише Євро-2012.

У середу, 15 квітня, в Будинку футболу відбувся брифінг за підсумками робочого візиту в Україну делегації УЄФА. Президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні відповів на численні запитання.

– Наскільки ви розумієте, візит делегації УЄФА в Київ відбувається не заради матчу "Динамо" - "Парі Сен-Жермен" ... Ми приїхали працювати. Сьогоднішньою нарадою цілком задоволений. Вона підготувала нас до засідання Виконкому УЄФА, яке відбудеться 13 травня в Румунії. Нагадаю, що там буде вирішуватися питання, в яких містах України та Польщі пройдуть матчі чемпіонату Європи 2012 року.

– Чи існує сьогодні небезпека того, що Україну з Польщею можуть позбавити проведення Євро-2012?
– Те, що Україна втратить Євро-2012 – це неможливо. Так, були певні рекомендації УЄФА по містах. Позбутися проведення чемпіонату країна може тільки за однієї умови. Якщо в Києві не буде побудований стадіон. У цьому випадку не буде Євро в Україні та Польщі. Ваша держава подібного не допустить.

Тому, питання зараз тільки в одному - у яких містах пройдуть матчі чемпіонату Європи. Це ми і будемо вирішувати в Бухаресті 13 травня. А яке вже рішення буде прийнято – побачимо. У тому числі, і по пропорційності. Усе буде залежати від ступеня готовності кожного міста.

Взагалі, сьогодні я не має наміру говорити про міста. Їх оберуть на Виконкому УЄФА колегіально. Причому, без участі Григорія Суркіса і глави польської федерації.

– Ваше ставлення до того, що в Києві влада всерйоз говорить про відстріл бродячих тварин перед Євро-2012?
– Чесно кажучи, я про це вперше чую і зовсім не орієнтуюся в цій проблемі. Раджу в наступний раз запросити сюди Бріджит Бордо. Вона більш компетентна в питаннях захисту тварин. (Сміється)

– Наскільки вас вразила конкуренція українських міст, які прагнуть довести своє право проводити матчі Євро-2012?
– Що ж ... Без конкуренції не обійтися. Можна, звісно, поспівчувати тим містам, які не пройдуть до фіналу. Але тут нічого не зробиш. У всіх країн - Німеччини, Австрії та інших – виникали ті ж проблеми. Але, зрештою, усі залишилися задоволені. Тому що кожне місто, в результаті, багато придбало. Перш за все, нові стадіони. Так само буде і в Україні. Адже футбольні арени після Євро нікуди не зникнуть. Вони будуть служити вічно.

– Чи доводиться вам по телефону спілкуватися з Президентом і прем'єром України, щоб вирішувати якісь проблеми, пов'язані з Євро-2012? Чи вам цілком вистачає спілкування з Григорієм Суркісом?
– У нас, на щастя, є Григорій Суркіс, з яким ми, зустрічаючись на Виконкомі УЄФА, можемо обговорити будь-яку проблему. Завдяки цьому, я економлю на телефонних розмовах. (сміється)

– Пане Платіні, все-таки є певні вимоги УЄФА до інфраструктури країн, в яких проводяться чемпіонати ... І є певна планка, нижче якої опускатися не можна.
– Дійсно, вимоги УЄФА з інфраструктури, в основному, орієнтовані на дуже розвинуті країни – Англія, Італія та подібні. І можна сказати, що це буде викликом Україні з Польщею. В результаті, вони докладуть всіх зусиль, щоб піднятися на більш високий рівень. І тоді стандарти розвинених країн можна перенести в Україну.

– Ви відвідали стадіон "Олімпійський" у Києві ... Як вам темпи його реконструкції?
– Почнемо з того, що він зараз більше в деструкції, ніж в реконструкції. (посміхається) Але у мене немає ні найменших сумнівів, що стадіон буде збудовано у зазначений термін.

– У кого, на вашу думку, більше шансів на перемогу в протистоянні українських та французьких клубів в нинішньому Кубку УЄФА?
– Що вам сказати? .. У "Шахтаря" та "Динамо" сьогодні є певна перевага перед "Олімпіком" і ПСЖ – один переконливо першу зустріч, другий зіграв у нічию на чужому полі. Але – це футбол. Тому дам такий прогноз - виграє кращий.

– Які ваші загальні враження від України і Києва?
– Сюди я приїжджаю з величезним задоволенням. Приємно тут бувати. А оскільки мої візити носять діловий характер, то хотілося б відзначити ту роботу. яку провели Григорій Суркіс, віце-прем'єр-міністр Іван Васюник. Так вже сталося, що в пору загальної кризи багато країн перебувають у складній ситуації. І Україна, звичайно, не виняток. Але я побачив тут гаряче бажання, справжню хоробрість у подоланні будь-яких труднощів на шляху до Євро-2012.

– Якими критеріями будуть керуватися члени Виконкому УЄФА в Бухаресті при виборі міст, де пройдуть матчі Євро? Як буде проходити голосування?
– Мені здається, що голосування, як такого, не буде. Виконком прийме одноголосне рішення. Що стосується критеріїв ... Скажімо, належні умови в цьому місті. Це, в першу чергу, інфраструктура. Як ви розумієте, чемпіонат проводиться не просто так, а заради вболівальників, яких мільйони, сотні мільйонів. І дуже важливо, щоб їх перебування в місті, яке проводять матчі, було комфортним і зручним. Припустимо, як проводити ігри в місці, поруч з яким немає аеропорту? Всі ці нюанси і будуть враховуватися при винесенні рішення Виконкомом УЄФА.

Читайте також:

Міста-господарі Євро-2012 будуть названі 13 травня

Директором Євро-2012 призначено посла України в Хорватії

Віктор Ющенко та Мішель Платіні відвідали НСК "Олімпійський"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: