Мозок боксерів продовжує гинути після припинення тренувань

Учені вважають, що батькам майбутніх боксерів буде важливо знати про тривалість наслідків травмувань їхніх дітей під час гри.

Шведські й турецькі учені розробили простий аналіз крові, що дозволяє виявити навіть мінімальні ознаки пошкодження мозку в боксерів.

З його допомогою вони встановили, що процеси руйнування нервових клітин відбуваються навіть в тих, що займаються цим виглядом спорту любительськи, і продовжуються не менше двох місяців після припинення занять.

У дослідженні учених із Гетеборгського університету і Університету Ерджієс взяли участь 44 турецьких боксера-аматора. Вони здавали аналізи крові на початку тренувальних зборів і через два місяці після закінчення занять. Контрольні аналізи були узяті у здорових людей, що не займаються спортом.

В отриманих зразках крові дослідники виміряли вміст декількох білків, що свідчать про пошкодження тканини мозку. З'ясувалося, що рівень ферменту енолази 2 (ENO2, NSE, нейронспецифічна енолаза) у боксерів значно вищий, ніж в контрольній групі.

Причому підвищення концентрації NSE спостерігався і через два місяці після закінчення тренувань, що свідчить про продовження загибелі нейронів навіть після цього часу.

По словах Генріка Зеттерберга з Гетеборгського університету, батькам дітей, що займаються боксом, і самим боксерам важливо знати, що удари по голові, неминучі в цьому вигляді спорту, мають тривалі наслідки для здоров'я.

Читайте також:

Жіночий бокс стане олімпійським видом спорту

Британській красуні заборонили бокс через її груди (фото)

Боксер-невдаха змінить стать, щоб стати кращим в жіночому спорті

Тренер Повєткіна: у Кличка скляний мозок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: