Мухамед Алі святкує День народження

Видатний боксер Мухамед Алі святкує сьогодні День народження.


Сьогодні Мухамед Алі відзначає 67 День народження.

Він народився 17 січня 1942 року в місті Луїсвіль, штат Кентуккі в заможній християнській афро-американській сім'ї.

З 1954 року почав займатися боксом в рідному місті під керівництвом тренера Джо Мартіна. Битись поза рингом юний Кассіус не любив. У 1959 році Кассіус Клей виграв американський турнір для боксерів-любителів "Золоті рукавиці", перемігши у фіналі Джиммі Джонса.

У 1960 році Кассіус Клей став переможцем Олімпіади в Римі, здобувши у фіналі перемогу над боксером з Польші Петшиковським. Пізніше протестуючи проти утисків афро-американців в США превселюдно викинув свою золоту олімпійську медаль у річку.

У 1960 році переходить в професійний бокс.УВ 1964 році Кассіус Клей здобуває перемогу над Сонні Лістоном і стає чемпіоном світу серед професіоналів.

6 березня 1964 року він заявив про зміну імені на Мухамед Алі. В 1967 році за відмову служити в збройних силах США Мухамеда Алі позбавляють боксерської ліцензії і титулу чемпіона світа. Він відмовився служити в збройних силах, бо вважав, що чорношкірі, які зазнають утисків не забов'язані проливати кров в загарбницькій війні ініційованій урядом США.

У 1970 році Алі повертається на ринг. 8 березня 1971 року Алі зазнає першої у своїй кар'єрі поразки від тодішнього чемпіона світу Джо Фрезера (переможець Олімпіади 1964 року). 24 жовтня 1974 року в бою з Джорджом Форменом (переможцем Олімпіади 1968 року) Алі здобуває перемогу і стає чемпіоном світу.

У 1978 році Алі приїхав у Москву, де провів декілька показових раундів з радянськими боксерами. У 1978 році Алі програв поєдинок Леону Спінксу (переможець Олімпіади 1976 року) і втратив звання чемпіона. 15 серпня того ж року в матчі-реванші Алі перемагає Спінкса й третій раз стає чемпіоном, але зразу робить заяву про те, що йде з рингу.

Однак, незважаючи на свою заяву і вже видиму хворобу Паркінсона 10 жовтня 1980 року Алі виходить на двобій з Ларі Холмзом і програє. Наступний і вже останній поєдинок Алі проводить у 1981 році проти Тревора Бербіка і програє його. Після цього Алі назавжди йде з боксу і починає займатись суспільно-політичною діяльністю на фоні власної прогресуючої хвороби Паркінсона.

У 1996 році Алі, як великий спортсмен вшановується правом запалити олімпійський вогонь в Атланті. У 2001 році в прокат виходить художній фільм про великого боксера "Алі". Нині Мухамад Алі проживає в штаті Мічиган і веде активну суспільну діяльність.

Читайте також:
Девід Хей готовий нокаутувати обох Кличків
Американець назвав стиль Кличка-молодшого нудним
Результат бою Валуєв – Холіфілд можуть переглянути

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: