На Євро-2016 чотири претенденти

На проведення чемпіонату Європи по футболу 2016 року претендують Франція, Італія, Туреччина та спільна заявка Швеції та Норвегії.

В ніч з понеділка на вівторок завершився прийом заявок на проведення чемпіонату Європи 2016 року. В остаточному списку - чотири претенденти: Франція, Італія, Туреччина та спільна заявка Швеції та Норвегії. До 15 лютого 2010 року кандидати повинні представити докладний план організації турніру, а переможець виборчої кампанії буде названий виконкомом УЄФА в травні того ж року. Таким чином, країна, яка отримає право провести Euro-2016, буде мати у своєму розпорядженні ще шість років на підготовку до чемпіонату (для порівняння - Україні та Польщі, які візьмуть Euro-2012, було дано п'ять років).

Збільшення терміну безпосередньої підготовки до турніру пов'язано в першу чергу з тим, що з 2016 року в чемпіонаті континенту будуть брати участь не 16, а 24 команди. Тепер країна-організатор повинна мати мінімум дев'ять арен, що вміщують не менше 30 тисяч глядачів. Для фіналу необхідний стадіон, здатний прийняти 50 тисяч глядачів.

Як відзначається в комюніке УЄФА, при виборі кращої заявки буде враховуватися і досвід країн-кандидатів у проведенні різних великих змагань. Очевидно, що тут перевага - у Франції та Італії. Нагадаємо, що у Франції проходив чемпіонат світу-1998 та Євро-1984, а в Італії - чемпіонат світу-1990 та Євро-1980. Втім, в 1980-м і 1984-м у фінальній стадії європейської першості брали участь всього по 8 команд - як і в 1992-му, коли турнір приймала Швеція. Крім того, більшість французьких та італійських стадіонів потребують модернізації: у порівнянні з кращими аренами Німеччини, Італії або Іспанії вони вже застаріли.

Нагадаємо також, що Італія до останнього претендувала на проведення Euro-2012, але в підсумку поступилася спільної заявки Польщі і України. Норвегія, яка виступає єдиним фронтом зі Швецією, боролася за Euro-2000, який, як відомо, пройшов у Бельгії та Нідерландах. Що ж стосується Туреччини, то для цієї країни це перша спроба організувати настільки великий турнір.

Читайте також:

Президента Прем'єр-ліги знову не обрано!

Франція допоможе Україні з Євро-2012

В УЄФА відповіли на заяву Віктора Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: