На Євро-2016 можуть впровадити "електронного помічника" для арбітрів

Головний суддя УЄФА П'єрлуїджі Колліна розповів про систему автоматичного визначення взяття воріт.

Виконком УЄФА обговорить можливість впровадження системи автоматичного визначення взяття воріт.

Водночас старший офіцер з питань суддівства П'єрлуїджі Колліна заявив, що буде добре, якщо технологію ухвалять зараз - їй можна буде випробувати на Євро-2016.

"Що стосується конкретних термінів, буде добре, якщо Виконавчий комітет прийме рішення зараз, оскільки ми щойно завершили аналіз, а на порядку денному у нас Євро-2016.

Тобто це відмінна можливість ввести систему автоматичного визначення взяття воріт перед великим турніром", - наголосив Колліна.

Проте, за умови введення системи, відмовлятися від додаткових помічників рефері не планують.

"Головне завдання додаткових помічників зовсім не в спостереженні за лінією воріт і визначенні того, чи перетнув її м'яч. Замість цього вони стежать за всім, що відбувається у штрафному майданчику, і допомагають головному арбітру при прийнятті важливих рішень щодо епізодів поблизу воріт.

Зрозуміло, що додаткові помічники також роблять усе, щоб фіксувати взяття воріт. Однак, як ми з'ясували, щоб приймати рішення про те, чи перетнув м'яч лінію воріт, їм необхідно заздалегідь сфокусуватися на "стрічці", що загрожує пропуском інших важливих подій у штрафному.

Таким чином, це знижує ефективність допомоги, яку вони надають головному арбітру. З впровадженням системи автоматичного визначення взяття воріт додаткові помічники будуть звільнені від цього обов'язку і зможуть зосередитися виключно на стеженні за ігровими епізодами", - пояснив Колліна.

Зазначимо, що на ЧС-2014 у Бразилії система автоматичного визначення взяття воріт зафіксувала гол у матчі Франція - Гондурас (на 48 хвилині).

Технологія миттєво передає на суддівський годинник зашифрований звуковий сигнал, якщо м'яч перетинає лінію воріт. Потім для глядачів епізод з голом повторюється з допомогою 3D-графіки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: