Найпізніший гол та шалена безпрограшна серія: рекорди неймовірного матчу Німеччина-Швеція на ЧС-2018

Для когось ця зустріч запам'ятається ще більше.

Поєдинок 2 туру групової стадії ЧС-2018 між Німеччиною та Швецією став справжньою окрасою турніру.

Німці, які є чинними чемпіонами світу, несподівано загнали себе в глухий кут на Мундіалі після сенсаційної поразки у 1 турі від Мексики (1:0). Тож, команді Йоахіма Льова не залишалося нічого іншого, як перемагати "Тре Крунур". Навіть нічия у цьому протистоянні майже ставила хрест на надіях "бундестім" вийти до 1/8 фіналу.

Коли тривав вже додатковий час, і коли здавалося, що матч так і завершиться внічию, своє слово сказав півзахисник збірної Німеччини Тоні Кроос, який на 5 компенсованій до основного часу хвилині фантастичним ударом зі штрафного приніс своїй команді таку необхідну перемогу.

Тоні Кроос забиває гол
Reuters

Саме це взяття воріт стало найпізнішим для німців на Чемпіонатах світу, яке було проведено у основний час. М'яч опинився у сітці воріт шведів на 94 хвилині та 42 секунді гри.

Окрім того, Німеччина подовжила свою безпрограшну серію проти Швеції. Вже протягом 12 поєдинків "бундестім" не знають гіркоти поразок від "синьо-жовтих". Востаннє шведи перегравали німців ще у 1978 році (3:1).

Також Німеччина вперше за 20 років виграла матч ЧС, в якому опинилася в ролі наздоганяючих. Востаннє таке було у далекому 1998 році. І знову ж таки проти Мексики. Аби вперше відзначитися у сітці воріт опонента на ЧС-2018, підопічним Йоахіма Льова знадобилося цілих 34 удари.

Що стосується Швеції, то вони перервали свою безпрограшну серію на групових етапах світової першості. Поразка від Німеччини стала для них першою з 1990 року. Провівши до зустрічі з німцями 11 ігор, Швеція виграла у них чотири рази, ще 7 матчів завершилися внічию.

Третій тур у цій групи відбудеться 27 червня: Мексика - Швеція, Південна Корея - Німеччина.

________________________________________

Нагадаємо,  9 країн, серед яких Україна, Австралія, Фінляндія, Японія, Данія, Ісландія, Велика Британія, Польща, Швеція, ​оголосили дипломатичний бойкот Чемпіонату світу в Росії. Причинами для цього стало вторгнення РФ до України та Сирії, отруєння у Британії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля, голодування українських політв’язнів, зокрема режисера Олега Сенцова, та систематичне порушення прав людини в Російській Федерації.

Безстрокове голодування Сенцов оголосив 14 травня 2018 року. Його головна вимога - звільнення понад 60 українських політв'язнів, які перебувають за ґратами у Росії. Цю вимогу режисера підтримав Держдеп США, ЄС, парламент Канади і т. д.

2015 року російський суд незаконно засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Акції на підтримку режисера відбулися у всьому світі, зокрема в Росії.