Названо патріотів футболу в Україні

В Україні було названо імена людей, яких громадськість вважає патріотами національного футболу.

В Україні відбулося соціологічне опитування "Хто в Україні патріоти футболу?", за підсумками якого було названо імена людей, яких громадськість вважає патріотами національного футболу.

Опитування проводилось громадською організацією "Патріоти футболу України" у період з 16 травня по 8 жовтня 2010 року. Перед початком футбольних матчів національної збірної України, які проходили в Харкові, Львові, Донецьку та Києві, а також перед Фіналом Кубка України в Харкові і Суперкубком в Запоріжжі, добровольці громадської організації опитали більше 20 тисяч уболівальників.

Питання, що задавалися в ході дослідження громадської думки, стосувалися спортивних та соціальних заслуг: кого вони вважають справжнім патріотами футболу України, чиї професійні заслуги та діяльність зробили вагомий внесок у розвиток українського футболу, хто, на їхню думку, щодня працює на благо українського футболу, ким пишаються. Респондентам було запропоновано назвати 11 чоловік і розглянути варіанти не лише професійних футболістів і тренерів, функціонерів, але і представників ЗМІ, публічних діячів, політиків тощо.

Лідерами опитування стали: Григорій Суркіс (72%), президент ФФУ, який добився проведення в Україні та Польщі Євро-2012, футбольний меценат і президент клубу "Шахтар" Рінат Ахметов (67%), гордість вітчизняного футболу і капітан збірної України Андрій Шевченко (41%), найкращий футболіст в історії київського "Динамо" і збірної СРСР Олег Блохін (35%), легендарний тренер "Динамо" Валерій Лобановський (44%), власник ФК "Металіст" і основний інвестор реконструкції стадіону в Харкові до Євро-2012 Олександр Ярославський (41%), віце прем'єр-міністр України з підготовки до проведення в Україні Євро-2012 Борис Колесніков (30%), ветеран київського "Динамо", заслужений тренер України Йожеф Сабо (27%), легендарний футболіст і тренер Леонід Буряк (21%), журналіст Артем Франков (11%), телеведучий Савік Шустер (8%), президент НОК України, член МОК Сергій Бубка (5%), публічний діяч Дмитро Гордон (1%).

Високий відсоток також набрали футболісти: Сергій Ребров, Даріо Срна, Артем Мілевський, Артем Федецький, Марко Девіч, Анатолій Тимощук, Олександр Шовковський, колишній гравець Віктор Леоненко та інші. А також, функціонери та тренери: Сергій Стороженко, Мирон Маркевич, Ніколай Костов, Юрій Калитвинцев, Вадим Рабинович та інші.

Серед Президентів України: Леонід Кравчук (34%), Віктор Янукович (20%) та Леонід Кучма (11%).

Серед артистів були названі імена: Святослав Вакарчук (Океан Ельзи), Сашко Положинський (Тартак), Кузьма (Скрябін), Фоззі (ТНМК), Олександр Пономарьов, Михайло Поплавський, Віктор Павлік, Наталія Могилевська, група "Зебра" та інші.

11 лідерам опитування будуть вручені іменні зірки "За патріотизм у футболі!". Їх першими лауреатами стануть: Григорію Суркісу, Рінату Ахметову, Андрію Шевченку, Олегу Блохіну, Олександру Ярославському, Борису Колесникову, Йожефу Сабо, Леоніду Буряку, Леоніду Кравчуку, Артему Франкову, Савіку Шустеру. І спеціальна - 12 зірка - Валерію Лобановському, вона буде передана його сім'ї.

"Україна повинна шанувати своїх героїв, героїв національного футболу. Патріотизм - це головна складова розвитку і прогресу національного футболу, розвитку нашої країни. Футбол - це здорова й успішна нація", - відзначила керівник ГО Вікторія Кулаковська.

Як стверджують організатори акції, результати опитування можуть відображати реалії українського футболу та відкрити розуміння питання - чи існує в Україні таке поняття як патріотизм у футболі, і чи знають українці своїх героїв. Багатьом опитуваним було важко назвати імена патріотів футболу України. Хоча респондентам було запропоновано оцінити заслуги за різними категоріями: футболіст, тренер, футбольний менеджер, футбольний меценат, політик, чиновник, Президент України, журналіст, тележурналіст, публічний діяч, газета або Інтернет-видання.

Також планується, що до Євро-2012 на одній із центральних вулиць Києва з'явитися Алея зірок патріотів футболу України.

"Алея футбольних зірок стане гордістю нашої стани і Меккою футбольних фанатів з усього світу, - розповіла Вікторія Кулаковська. - В Україні з'явитися національна історія футболу і легенди, якими ми пишаємося, і якими будуть пишатися наші діти".

Читайте також:

Євро-2011. Україна зіграє з Чехією, Іспанією і Англією

Суркіс розповів про нового "Шевченка"

Гравці "Динамо" і "Шахтаря" претендують на премію "Golden Boy" - 2010

Суркіс запропонував Гусіну тренувати "Динамо"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: