НБУ не дасть грошей на Євро-2012

Нацбанк відмовляється перераховувати майже 10 млрд. гривень на фінансування підготовки до Євро-2012.

Якщо Закон про фінансування Нацбанком підготовки до Євро-2012 найближчим часом вступить в силу, то Нацбанк, швидше за все, не дасть грошей на фінансування континентальної першості.

Голова НБУ Володимир Стельмах днями заявив: за підсумками 2009 року перевищення доходів Нацбанку над витратами складе всього 800 млн. грн. Такий "скромний" результат обумовлений, за словами Стельмаха, неплатежами за кредитами рефінансування та формуванням відповідних резервів.

Тим часом у Секретаріаті президента всіляко підтримують позицію Нацбанку і приводять свої аргументи. Так, 4 вересня Віктор Ющенко повторно ветував закон, пояснюючи це тим, що йому після подолання вето була надіслана на підпис змінена редакція закону. "Ми отримали закон, в якому є зміни. Тому ми вважаємо, що це – новий закон, який ми маємо право ветувати", - пояснив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

На думку Секретаріату, джерелом, з якого уряд може черпати кошти для підготовки до проведення Євро-2012, може стати випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), доходи від продажу яких можуть бути зараховані до Стабілізаційного фонду держбюджету.

"Програма фінансування Євро-2012 складається з двох частин. Перша – це безпосередньо об'єкти інфраструктури, зведення яких оцінюється в 4,5 млрд. грн. Друга – програма на суму близько 2,5 млрд. грн. по дорожньому господарству. Якщо "Укравтодор" не може скористатися реальними джерелами надходжень (а зараз фактично немає), то тоді, будь ласка, випускайте ОВДП, зараховуйте гроші в стабілізаційний фонд і за ці кошти фінансуйте об'єкти Євро", - радить Олександр Шлапак.

Такий крок також є емісією гривні, але це – емісія, яку може контролювати Нацбанк, регулюючи обсяги викупу у відповідності з рівнем грошової бази.

У Нацбанку погоджуються, що такий шлях не є примусом до емісії, чого не скажеш про вимогу Кабміну показати за результатами року позитивний фінансовий результат 9,8 млрд. грн. (а якщо його не буде, то фактично додрукувати гроші, яких бракує). Про це днями повідомив голова НБУ Володимир Стельмах.

Читайте також:

Ющенко вдруге заборонив фінансувати Євро-2012

Почався продаж фальшивих квитків на Євро-2012

Україна - серед фаворитів на перемогу на Євро-2012

УЄФА заборонила випуск сувенірів з написом "Євро-2012"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: