НСК "Олімпійський" подорожчав на 700 мільйонів

Реконструкція головної спортивної арени країни обійдеться бюджету майже в 3 мільярди гривень.

Проект реконструкції головної спортивної арени країни знову подорожчав. Замість запланованих 2,1 мільярда гривень у профільному Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту тепер вимагають від уряду 2,8 мільярда. Глава відомства Юрій Павленко заявив, що попередні розрахунки застаріли і тепер загальну суму фінансування слід суттєво збільшити.

Cпочатку вартість реконструкції стадіону, на якому має пройти фінальний матч чемпіонату Європи з футболу в 2012 році, становила 1,5 мільярда гривень. У листопаді минулого року чиновники вперше заявили про брак грошей. Тоді вони зажадали додатково з бюджету 600 мільйонів гривень. Ця сума нібито була потрібна "для повної заміни застарілої інженерної мережі на території спортивного комплексу".

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив, що з ініціативи його міністерства розроблена нова - максимально деталізована - проектно-кошторисна документація.

"В середньому ми розраховуємо, що будівництво обійдеться в 4 тисячі євро за одне місце. Якщо стадіон розрахований на 70 тисяч місць, стало бути, його вартість складе 280 мільйонів євро (близько 2,8 мільярда гривень)", - підрахував Павленко.

Однак народні депутати від Партії регіонів - Віктор Корж і Равіль Сафіуллін - угледіли в черговій спробі збільшити фінансування реконструкції "Олімпійського" корупцію. У зв'язку з цим вони пропонують створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, яка повинна перевірити розрахунки чиновників, а також цільове використання раніше виділених грошей.

Крім того, депутати наголошують: сума на реконструкцію столичного стадіону спочатку й так у декілька разів перевищує суми, витрачені на будівництво аналогічних стадіонів у Дніпропетровську та Донецьку. Для порівняння: на донецький стадіон було витрачено 1,5 мільярда гривень, а дніпропетровський - 800 мільйонів гривень.

Перший заступник голови київської міськадміністрації Євген Червоненко, що курирує питання Євро-2012 в столиці, основною причиною завищення вартості будівництва називає те, що не були проведені тендери на виконання робіт.

"На сьогоднішній день в умовах кризи не буває нічого дешевше, ніж тендер. Будівельні компанії стоять без роботи і готові знижувати вартість на свої послуги, тільки щоб їх отримати. Вони (чиновники Мінсім'ї. – ред.) цього не зробили", - констатує Червоненко.

Читайте також:

Польща не встигає з підготовкою до Євро-2012

Григорій Суркіс: Євро-2012 має бути проведене у форматі 4-4

Ухвалено проект реконструкції НСК "Олімпійський"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: