Одне місце на "Олімпійському" коштує рекордні 43 тисячі

Вартість одного глядацького місця на НСК "Олімпійський" на 15 тисяч вища за вартість місця на "Донбас Арені".

Вартість одного місця вболівальника на головній арені Євро-2012 НСК "Олімпійський" сьогодні є найдорожчою у порівнянні з вартістю місць на вже побудованих до майбутнього чемпіонату стадіонах. Одне глядацьке місце коштує 43,6 тисячі гривень.

Приміром, вартість місця на елітному донецькому стадіоні "Донбас Арена" становить 29,1 тисяч гривень.

Колегія Рахункової палати України, розглянувши результати аудиту, зробила висновок, що використання коштів держбюджету на реконструкцію стадіону Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту (у 2008 - 2009 роках) і Національним агентством з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (з 2010 року) було неефективним і не принесло очікуваних результатів, навіть незважаючи на значні додаткові видатки.

Також встановлено порушення законодавства з питань фінансування будівництва, укладання договорів на виконання будівельно-монтажних робіт. Протягом 2008-2010 років (станом на 01.10.2010 р.) НСК "Олімпійський" укладено договорів на загальну суму 3404,8 млн. грн., яка на 398,8 млн. грн. перевищує вартість затвердженої проектно-кошторисної документації.

Зауважимо, що тримільярдна вартість реконструкції столичного стадіону, затверджена проектно-кошторисною документацією в липні 2010 року, вже вдвічі перевищує її первісну вартість, у 1,5 раза - вартість будівництва стадіону "Донбас Арена" в м. Донецьку та аналогічних спортивних арен в європейських країнах, де проходили міжнародні чемпіонати з футболу.

Водночас, вартість реконструкції НСК "Олімпійський" не є остаточною. Існуючим проектом реконструкції стадіону не передбачено розміщення зон гостинності та інших функціональних зон за територією стадіону. Отже, потрібен окремий проект, який вимагатиме додаткових коштів та викличе взаємозалежність між термінами виконання робіт безпосередньо на стадіоні та на об'єктах інфраструктури поза ним.

Читайте також:

Поляки не задоволені ім'ям свого талісману Євро-2012

Суркіс: кампанія проти мене - це антиреклама Євро-2012

Колесніков пообіцяв швидкісні потяги до Євро-2012

У 2010 році на об'єкти Євро-2012 витрачено 14 мільярдів бюджетних гривень

Будівельників стадіону Євро-2012 у Львові звільнили через страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: