Олімпіада-2010: в Росії колективний напад паніки

Російські спортсмени звинувачують в поразках погоду, особливості спортивних об'єктів і навіть вологість повітря, пишуть світові ЗМІ.

Олімпіада ще далека від завершення, але в Росії запанувала похмура атмосфера: олімпійські медалі не даються її спортсменам, пише The New York Times. Деякі політики та коментатори закликають звільнити міністра спорту і главу Олімпійського комітету РФ.

Після того, як організації австралійських аборигенів звинуватили російських фігуристів в насмішці над своєю культурою, президент Федерації фігурного катання Росії Валентин Пісєєв заявив, що проти спортсменів організовано міжнародну змову, покликану змусити їх до зміни програми, йдеться в статті.

У Росії міжнародні спортивні змагання вважаються однією з останніх міжнародних арен для демонстрації сили країни. На думку автора, нервозність посилюється тим, що наступні зимові Ігри прийматиме Сочі.

Проте біди російського спорту почалися, мабуть, задовго до Ванкувера. Разом з СРСР розпалася і спортивна система, і в 1990-і роки Росія спиралася в основному на спортсменів з радянською виучкою, пояснив оглядач "Советского спорта" Олег Чикирисов. Спортсменів, яким зараз трохи більше 20, він назвав "втраченим поколінням". "В останні роки уряд вкладає колосальні гроші в усунення збитку, але, судячи з перших результатів у Ванкувері, зусилля поки не окупилися", - робить висновок журналіст.

В'ялий старт на Олімпіаді викликав обурення в Росії, констатує The Wall Street Journal. У четвер російські політики зажадали, щоб олімпійська збірна країни підвищила рівень виступів у Ванкувері, а спікер Держдуми Борис Гризлов застеріг, що місце нижче четвертого в командному заліку, можливо, потягне за собою відставку осіб, відповідальних за російський спорт. Парламентарії-націоналісти зажадали відставки Леоніда Тягачова.

За оцінками деяких спортивних журналістів, російська збірна у Ванкувері - чи не слабша за всю історію Росії.

Про фігурне катання і про те, що в цьому виді спорту важливіше, артистизм чи техніка, пише спортивний оглядач Die Welt Роберт Дункер. Він розповідає про "холодну війну" між двома таборами в цьому виді.

Привід для нового витка цієї "війни" дав Євген Плющенко, чемпіон Олімпійських ігор в Турині і екс-чемпіон світу. Ніхто не стрибає краще за нього, тому він вважався головним кандидатом на олімпійське золото. Але, крім сильних сторін, у нього є і слабкі: як і француз Брайан Жубер, Євген бачить у фігурному катанні швидше спорт, ніж мистецтво.

У США віддається перевага артистизму. New York Times опублікувала кілька різких коментарів щодо художньої виразності виступу Плющенка, що відразу ж викликало невдоволення президента французької федерації Дідьє Гелаге.

Спортсмени сперечаються, чи повинен справжній олімпійський чемпіон демонструвати стрибки в чотири оберти. Чемпіон світу Еван Лайсачек каже, що в пам'яті уболівальників залишається програма, а не стрибки. Йому заперечує Брайан Жубер, який переконаний, що стрибки у чотири оберти - це майбутнє фігурного катання. З ним повністю солідарний і Олексій Мішин, тренер Євгенія Плющенка: "Фігурне катання без стрибків в чотири оберти - це повернення до кам'яного віку".

Крім усього іншого, зауважує автор публікації, система оцінок у фігурному катанні непрозора, і це жодним чином не сприяє примиренню протилежних таборів.

Під час цих Ігор 27-річний Плющенко, триразовий чемпіон світу, піддавався критиці за те, що він зосередився на стрибках на шкоду майстерності. Але він і Лайсачек отримали однакові бали за компоненти в своїх програмах. Плющенка підвела техніка.

Читайте також:

Зіркова збірна Росії з хокею програла на Олімпіаді

Дружина Плющенка вимагає опротестувати результат Олімпіади

Російські лижники створили диво на Олімпіаді

Росія провалює медальний план Олімпіади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: