Олімпіада-2010. За призовими Україна поступається лише Росії

Вигравши медаль Олімпіади, кожен спортсмен не лише вписує своє ім'я в історію Ігор, але й отримує грошові винагороди.

Представляти свою країну на Олімпійських іграх - це величезна честь і відповідальна місія для кожного учасника турніру. Адже, вигравши медаль Олімпіади, кожен спортсмен назавжди вписує своє ім'я в історію Ігор. Втім, призери Олімпіад отримують не тільки медалі й всесвітнє визнання, але й можуть заробити на своєму заслуженому успіху.

Українським олімпійцям пообіцяли 100 тисяч доларів за золоту медаль Ванкувера, срібло оцінили в 70 тисяч доларів, а за бронзу отримають 50 тисяч американської валюти. Крім того, спортсмен може отримати винагороду від обласної федерації або спортивного товариства, яке він представляє, і спонсорів.

Слід зазначити, що в країнах колишнього СРСР преміальні за медалі Олімпіади одні з найвищих у світі. Білоруським олімпійцям, також як і українським, обіцяють 100 тисяч доларів за золото, а ось срібло та бронзу оцінили трохи дешевше, ніж в Україні - 50 тисяч доларів і 30 тисяч доларів.

Росіяни виплатять своїм олімпійцям ще більше - 100 тисяч євро за нагороду вищої проби, 60 тисяч - за срібну і 40 тисяч - за бронзову. Крім того, кожному призеру Ігор обіцяний автомобіль.

А в Молдові, наприклад, грошові винагороди отримають не тільки призери Олімпіади. Олімпійський чемпіон Ванкувера отримає премію в розмірі 50 тисяч євро, срібний призер отримає 30 тисяч євро, бронзовий - 15 тисяч євро. Ті, хто зможе зайняти 4-е, 5-е і 6-е місця у своїх змаганнях - отримають 10, 5 і 3 тисячі євро відповідно.

У Європі винагороди для олімпійців набагато скромніші.

У Німеччині олімпійське золото "коштує" приблизно 14 тисяч доларів. Трохи менше отримають олімпійські чемпіони Норвегії - 13 тисяч доларів. Біатлоністи збірної Швеції, до речі, в разі перемоги на Олімпіаді можуть розраховувати на бонус у розмірі 1300 доларів і сувенір від Олімпійського комітету Швеції, вартістю вісім доларів.

Господарям Олімпіади канадцям золото домашніх Ігор принесе 20 тисяч канадських доларів (близько 13 тисяч 355 євро). Срібло оцінюється в 15 тисяч, бронза - в 10 тисяч доларів.

Цікаво, що одна місцева компанія вирішила простимулювати своїх спортсменів у санному виді спорту, пообіцявши мільйон доларів за золоту медаль. Цікаво, що срібний призер отримає від компанії тільки 50 тисяч, а бронзовий - символічні п'ять тисяч.

Зазначимо, що призерам Ванкувера будуть вручені найважчі медалі в історії сучасних Олімпійських та Паралімпійських ігор. Залежно від їх гідності вага коливається від 500 до 576 грамів, діаметр - 100 міліметрів, а товщина - 6 міліметрів. Золоті медалі виготовлені в основному зі срібла 925-ї проби і покриті тонким шаром золота (по шість грамів на кожну). Срібні зроблені зі срібла, бронзові - зі сплаву міді та олова.

Відомо також, що на виробництво всіх нагород (615 для олімпійців і 399 для паралімпійців) пішло 2,05 кг золота, 903 кг міді, 1950 кг срібла.

Читайте також:

На Олімпіаді-2010 трапився перший випадок травматизму

Олімпіада-2010. Піднято прапор України і відкрито Український дім

Олімпіада-2010. Канадці підготували грандіозне лазерне шоу

Олімпіада-2010. Українці мріють про борщ і сало

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: