ПАР несе рекордні збитки від проведення чемпіонату світу

За останні 30 років жодна країна - господиня всесвітньої футбольної арени - не зазнавала таких збитків, як у ПАР.

Чисті збитки ПАР від чемпіонату світу з футболу перевищать 4 мільярди євро. За останні 30 років жодна країна - господиня всесвітньої футбольної арени - не зазнавала таких збитків. До такого висновку приходять аналітики, аналізуючи економічну складову футбольної першості, що проходить в ПАР.

А факти такі. За першу половину чемпіонату світу в ПАР в'їхало лише 1,5 млн. іноземних туристів, що всього на 500 тисяч більше, ніж у звичайні два тижні червня. Оргкомітет чемпіонату розраховував, що гостей буде як мінімум втричі більше. А серед гостей більшість складають туристи з сусідніх бідних африканських країн, які навіть квитки в касах купити не можуть.

Тому дефіциту квитків немає, чого неможливо собі уявити, скажімо, на футбольній першості в Європі або Південній Америці. А у ПАР навіть на найкрутіших матчах на трибунах пустують тисячі місць, а іноді стадіони заповнені наполовину. Все це - втрачений прибуток для організаторів.

Мала кількість іноземних уболівальників з грошима, які, ймовірно, побоялися їхати в криміногенну країну, розорила місцевих бізнесменів, які за право торгувати у фан-зоні заплатили по 15 тис. рендів (близько 2 тис. доларів США). За першу половину чемпіонату південноафриканські підприємці не змогли навіть окупити оренду торгових місць.

Неприємний сюрприз організаторам першості підніс скандал зі збірною Франції, яка не тільки загрузла в міжусобицях, але і з тріском вилетіла на початковій стадії чемпіонату, розчарувавши своїх уболівальників, включаючи президента Франції Ніколя Саркозі, який закликав до "докорінної реорганізації всієї системи французького футболу".

У зв'язку з цим паризький банк Credit Agricola, який більше 30 років спонсорує Федерацію футболу Франції, перервав телевізійну рекламну кампанію, що будувалася на славних французьких футболістах. У нинішній ситуації це було б для банку антирекламою. Щось подібне трапилося і зі збірною Італії, яка також залишила чемпіонат після групового етапу. Внаслідок цього організатори чемпіонату світу втратили чимало грошей.

Крім недобору коштів від продажу квитків, сувенірів і реклами організатори Мундіаля недоотримали і очікуваної спонсорської допомоги, чому перешкодила світова економічна криза. У результаті чемпітонат світу в ПАР з фінансової точки зору приречений на провал.

У зв'язку з цим аналітики кажуть, що великі чемпіонати, кубки світу і олімпіади через свою непомірність стали хронічно збитковими для країн-організаторів. Доходи від туристів та продажу квитків покривають у кращому разі 10% прямих державних витрат на спортивний захід.

Гарантовано у виграші залишаються тільки великі спортивні федерації на зразок ФІФА, які заробляють на продажу прав на телетрансляцію. Чемпіонат світу в ПАР вже приніс ФІФА 800 млн. доларів прибутку.

Читайте також:

Марадона: європейський футбол помирає

Клінтон випив пива з футболістами збірної США

Плей-офф чемпіонату світу з футболу - календар матчів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: