Перший український професійний шаховий клуб

Створення професійного клубу "Кі Стоун" відкрило нову сторінку у розвитку шахів в Україні.

Українські шахісти здавна славилися своїми успіхами на міжнародній арені, але при цьому клубний рух у країні майже не був розвинений. Ліквідувати недолік узявся заснований два місяці тому шаховий клуб «Кі стоун» (з англійської — «Наріжний камінь»), який зголосився стати флагманом у цій справі, що підтвердив недавнім упевненим виграшем чемпіонату України в Алушті. 

Але, зібравши під свої прапори кращих спортсменів України, клуб не збирається обмежуватися успіхами на внутрішній арені. Так, наступною ціллю він намітив вдалий виступ на майбутньому Кубку Європи. 

Лідер «Kі Стоун», екс-чемпіон світу Руслан Пономарьов, розповів, що керівники поставили перед командою низку серйозних завдань: «Перемігши на українській першості, ми не збираємося зупинятися на досягнутому і ставимо собі задачу-мінімум потрапити до трійки призерів Кубка Європи».
 

Баклан
Капітан команди, чемпіон світу у складі збірної України Володимир Баклан звернув увагу на непросте становище шахів в Україні: 

«Ми опинилися у парадоксальній ситуації. З одного боку, в нас багато гросмейстерів високого рівня, національна збірна — одна з кращих у світі, вигравала і Всесвітню шахову олімпіаду, й чемпіонат планети. Проте на клубному рівні донедавна сильних команд не було, й національна першість була слабкою. Тож «Kі стоун» може стати першою ластівкою, завдяки якій в Україні зрозуміють, що клубні шахи можна й потрібно розвивати. 

Тому для нас дуже важливо добре виступити на Кубку Європи. Для цього плануємо посилитися двома зірками світового рівня. Серед кандидатів — чемпіон світу Володимир Крамник, триразовий чемпіон Олімпіад Петро Свідлер, володар Кубка світу Левон Аронян i лідер українських шахів Василь Іванчук. Розглядаємо питання сильного тренера, на місці якого хочемо бачити відомого гросмейстера Олександра Білявського. 

Серед найближчих заходів, у яких засвітяться гросмейстери «Кі стоуна», — жовтневий чемпіонат Європи в Туреччині і показова зустріч проти кращого клубу континенту, присвячена Всесвітньому дню шахів. На День незалежності України клуб планує організувати так званий «матч столиць» Київ — Харків — Львів. Крім того, провести власний супертурнір і взяти участь у благочинній акції «Ми всі — одна сім'я».

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: