Платіні пропонує зміни в форматі ЛЧ

В Монако вперше відбулося засідання Стратегічної ради УЄФА з професійного футболу.

Мішель Платіні
Мішель Платіні представив на розсуд Стратегічної ради УЄФА свої ідеї щодо зміну формату Ліги чемпіонів та Кубка УЄФА (Фото - Getty Images)
На зустрічі Стратегічної ради УЄФА з професійного футболу, що відбулася вперше, президент ФІФА Мішель Платіні представив учасникам Ради зміни у форматах Ліги чемпіонів УЄФА і Кубка УЄФА, які передбачається ввести в 2009 році. 

Крім того, президент УЄФА розповів про інші нововведення, які він пообіцяв запровадити в життя після свого обрання в січні поточного року. 

У Стратегічну раду УЄФА з професійного футболу входять віце-президенти УЄФА, чотири представники, вибрані Форумом європейських клубів, чотири представники, номіновані професійними футбольними лігами Європи, а також чотири представники, запропоновані європейським відділом профспілки футболістів FIFPro. 

Платіні представив своє бачення формату Ліги чемпіонів на період з 2009 по 2012 рік. Виконавчий комітет УЄФА голосуватиме з приводу поправок президента цією осінню.

Відповідно до ідеї Платіні, в груповому етапі Ліги продовжать грати 32 команди, при цьому автоматичні путівки в нього одержать 22 клуби: діючий переможець турніру, по три клуби від асоціацій, що займають в рейтингу УЄФА місця з першого по третє, по два клуби від асоціацій на 4-6 позиціях, а також по одному клубу від асоціацій на 7-12 позиціях. 

На даний момент число автоматичних учасників групового етапу - 16. Таким чином, нововведення Платіні дозволить гарантувати місця в Лізі чемпіонів країнам, що займають місця в кінці першої десятки і початку другої десятки рейтингу.
Ще десять місць в груповому етапі буде розіграно між іншими клубами. 

На суд футбольної громадськості представлено два шляхи відбору: трехраундова кваліфікаційна стадія для 40 чемпіонів країн, яка визначить шість учасників групового етапу, а паралель з нею - двохраундова кваліфікаційна стадія для володарів Кубків країн, що займають перші 16 місць в рейтингу УЄФА, яка визначить ще четверо учасників. 

"Ми не мінятимемо формат з участю 32 команд, проте, крім всього іншого, я хотів би додати більше важливості національним кубковим турнірам", - заявив Платіні, який пояснив, що кількість потенційних учасників від кожної асоціації не зменшиться, а за певних умов може навіть збільшитися. 

"Ми представили ці ідеї Стратегічній раді. Футбольній громадськості потрібен час на роздум, особливо професійним лігам, тому ми вирішили перенести вирішення цього питання у виконкомі УЄФА з вересня на листопад", - сказав Платіні. 

Запропонований формат Кубка УЄФА на 2009-2012 роки виглядає таким чином: у груповому етапі візьмуть участь 48 команд, в числі яких діючий переможець турніру, 10 команд з відбіркової стадії Ліги чемпіонів, а також 37 команд з відбіркової стадії Кубка УЄФА. 

Ці 48 команд діляться на 12 груп з чотирьох команд, щоб провести по шість матчів. Володарі перших двох місць в групах вийдуть в плей-офф, де до них приєднаються вісім команд, які фінішують третіми в квартетах в Лізі чемпіонів. 

Крім того, Платіні озвучив в Монако декілька інших задумів. За його словами, як мінімум 75% відсотків глядачів на найбільших єврокубкових фіналів повинні бути звичними уболівальниками, а не комерційними партнерами, спонсорами або особливо важливими персонами. 

Додатково, Платіні пропонує проводити фінали Ліги чемпіонів на вихідних, щоб ігри могло дивитися більше сімей з дітьми. Крім того, він висловив побажання, щоб фінали проводилися на сучасних стадіонах місткістю не менше 70 тисяч чоловік. 

"Я не бачив дітей на недавньому фіналі в Афінах. Якби фінал грався у суботу увечері, подивитися матч могли б сім'ї і діти", - підсумував президент.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: