Платіні: Євро-2012 є для України кроком на 20 років уперед

Мішель Платіні розповів про проблеми в Україні та Польщі при підготовці до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Президент УЄФА Мішель Платіні в інтерв'ю французькому журналу "France Football" розповів про проблеми в Україні та Польщі при підготовці до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

– Пане Мішель, залишилось одинадцять місяців до чемпіонату (8 червня – 1 липня). Чи є затримки в  організації Євро-2012?
– Стадіони мали здати за два роки до початку. Далі ми перейшли на позначку за півтора року, за рік... Але я за це не переживаю. Наприклад на ЧС-1998 арену "Стад де Франс" відкрили в січні 1998 року! Переконаний, що стадіони будуть завершені.

– Чи є інші проблеми з інфраструктурою?
– Є певні організаційні проблеми. В Україні та Польщі ніколи не відбувалися події такого масштабу, тож їм не вистачає досвіду. Але вони відкриті: завжди просять про допомогу, залучають наших консультантів, експертів...

Україна зробить крок вперед на 20 років у галузі транспорту, аеропортів. Не впевнений, що на чемпіонаті будуть запущені сучасні великі автобуси в Харкові. Але Євро-2012 пройде, і це буде велике свято... особливо, якщо гравці будуть в хорошій формі. Я про це не хвилююсь.

– Чи є щось, що вас непокоїть?
– Аеропорти. Бо якщо не вистачатиме місць для розміщення людей, фани повинні мати можливість поїхати назад додому. Або гуляти всю ніч під відкритим небом. Щодо іншого, у мене нічого не викликає занепокоєння... Це велика пригода, справді! І для Україні, і Польщі теж!

– Хочете зараз стати старшим на рік, щоб турнір залишився позаду?
– Я б, скоріше, хотів опинитись на старті змагань, щоб побачити найкращі матчі! Це так саме, як було в Південній Африці. Багато хвилювань, але, зрештою, все пройшло дуже добре.

– Ви вважаєте це викликом?
– Для нас, і для них.

– Як ви думаєте, зараз, коли УЄФА протягнуло руку допомоги Східній Європі, вдалось збалансувати – маленький континент?
– Ми завжди шукаємо в подіях якийсь символізм…  Але це великий крок вперед для обох країн, України та Польщі, які виходять на міжнародний рівень змагань. І це великі зміни в інфраструктурі цих країн.

– Щодо Євро-2016, буде легше?
– З Жаком Ламбером (голова оргкомітету) і Мартіном Калленом (операційний директор УЄФА), все пройде спокійно. І я зможу відпочити.

Читайте також:

Польща не встигає з підготовкою доріг до Євро-2012

Андрухович: Україна зганьбиться на Євро-2012

Шевченко: можна очікувати перемоги України на Євро-2012

Італійці назвали "Шахтар" чудовою рекламою Євро-2012

Колесніков: Євро-2012 - це величезний крок вперед для України

Платіні вважає, що у України не буде ніяких проблем з Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: