Платіні запропонував новий формат відбору на чемпіонат Європи

Новий формат відбру передбачає розділення кваліфікаційного турніру на два етапи.

Президент УЄФА Мішель Платіні на Виконкомі Європейського футбольного союзу, що завершився 22 вересня на Кіпрі, запропонував нову систему відбору на фінальний турнір чемпіонату Європи.

Ідея була підтримана, тому вже на наступний турнір - до Євро-2016 у Франції - збірні розставлять по ранжиру.

Новий формат відбру передбачає розділення кваліфікаційного турніру на два етапи. При цьому найсильніші збірні, найімовірніше, братимуть участь лише на першому з них.

План Платіні такий: 52 команди будуть розділені на 13 груп по 4 збірні. Вони впродовж року визначають в квартетах найсильніших, які одразу потрапляють на Євро-2016.

Команди, які не змогли пробитися на чемпіонат Європи з першої спроби, а таких очікується 39, будуть знову розділені на підгрупи і розіграють останні десять путівок (Франція, як країна-організатор, у відборі не бере участь).

Суть нововведення в тому, щоб топ-збірні, такі, як Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Італія або Англія, вирішували завдання виходу у фінал впродовж року. А під час другого етапу, від якого вони напевно будуть звільнені, передбачається організація виставкового турніру з їхньою участю.

Що стосується збірної України, то наша команда за такої схеми найімовірніше потрапить до третього кошика посіву у першому раунді відбірного турніру (зараз Україна згідно рейтингу ФІФА посідає лише 32-е місце серед європейських збірних).

Нагадаємо, це не перше нововведення від Платіні. Раніше він провів масштабну реформу в системі єврокубків, внаслідок чого місце в груповому етапі Ліги чемпіонів змогли отримати клуби, які за колишнього регламенту ніколи б туди не потрапили. Наприклад, білоруський БАТЕ або представники Кіпру.

Читайте також:

Платіні: Євро-2012 запам’ятає весь світ

До Євро-2012 в Україні модернізують 1492 км залізниці

Польща узаконила пиво під час Євро-2012

Платіні: українці і поляки організують грандіозне Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: