Платіні заявив, що європейський футбол у небезпеці

Шеф європейського футболу вкотре назвав проблему долговірних матчів головною загрозою спорту.

Президент УЄФА Мішель Платіні звернувся до європейської спільноти з закликом посилити законодавчі заходи, спрямовані на боротьбу з договірними матчами. Про це він сказав на виступі в Раді Європи у Страсбургу.

"Європейський футбол у небезпеці. Не побоюся навіть сказати, що взагалі спорт в принципі знаходиться в небезпеці. Зростаюче число договірних матчів, викликане багато в чому діяльністю букмекерів, що приймають ставки в реальному часі (букмекерських онлайн-контор), загрожує всім країнам, адже організацією таких ігор займаються кримінальні структури", - заявив Платіні.

Звісно, спортивний рух не сидить склавши руки. Проводяться цілеспрямовані інформаційні кампанії, розробляються дорогі механізми відстеження, дисциплінарні процедури тощо. Але якими б суворими вони не були, цього недостатньо.

"А що ж кримінальні кодекси європейських країн? Досвід показує, що, на жаль, традиційні моделі відмивання грошей, корупції і шахрайства не так вже й сильно стосуються цієї теми. Тому, щоб докорінно змінити ситуацію, в деяких країнах шахрайство в спорті розцінюється як особливий вид кримінального порушення. Наприклад, в Італії, Португалії, Іспанії, Великобританії, Польщі та Болгарії", - зазначив Платіні.

Однак спортивне шахрайство визнається злочином ще далеко не повсюдно.

"Частково саме тому договірні матчі продовжують своє існування. Міжнародна природа цього явища робить ситуацію ще важчою", - каже президент УЄФА.

"Тому я вважаю, що настав час Раді Європи втрутитися. Вона повинна підштовхнути країни, що входять до її складу, до визнання шахрайства в спорті злочином. Вона мусить діяти, щоб заохочувати до співпраці державну владу і спортивні організації країн, без її допомоги тут не обійтися. Це питання відповідальності, питання етики, питання справедливості", - наголосив Платіні.

Водночас, як визнав сам Платіні, факт прийняття законів поки не є вирішенням проблеми.

Читайте також:

В Італії набирає обертів черговий скандал навколо договірних матчів

Розгляд справи по договірному матчу "Металіст" - "Карпати" перенесено

ФІФА довічно дискваліфікувала шістьох арбітрів

Італійську команду покарали за договірні матчі

Два грецьких клуби понижено у класі за договірні матчі

"Звичайно, спортивний рух не сидить склавши руки. Проводяться цілеспрямовані інформаційні кампанії, розробляються дорогі механізми відстеження, дисциплінарні процедури тощо, - пояснив Платіні. - Але якими б суворими вони не були, цього недостатньо. Особливо, якщо в організацію договірних матчів залучені кримінальні структури".

"А що ж кримінальні кодекси європейських країн? Досвід показує, що, на жаль, традиційні моделі відмивання грошей, корупції і шахрайства не так вже й сильно стосуються цієї теми, - продовжив Платіні. - Тому, щоб докорінно змінити ситуацію, в деяких країнах шахрайство в спорті розцінюється як особливий вид кримінального порушення. Наприклад, в Італії, Португалії, Іспанії, Великобританії, Польщі та Болгарії".

"Однак спортивне шахрайство визнається злочином ще далеко не повсюдно, - зазначив президент УЄФА. - Частково саме тому договірні матчі продовжують своє існування. Міжнародна природа цього явища робить ситуацію ще важчою".

"Тому я вважаю, що настав час Раді Європи втрутитися. Вона повинна підштовхнути країни, що входять до її складу, до визнання шахрайства в спорті злочином. Вона мусить діяти, щоб заохочувати до співпраці державну владу і спортивні організації країн, без її допомоги тут не обійтися. Це питання відповідальності, питання етики, питання справедливості", - наголосив глава Європейського футбольного союзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: