Польща катастрофічно не встигає з підготовкою до Євро-2012

Будівництво Національного стадіону у Варшаві відстає від графіку виконання робіт на 100 днів.

Польща не встигає з будівництвом Національного стадіону у Варшаві, на якому пройде матч-відкриття чемпіонату Європи 2012 року. Причиною цього є недотримання строків завершення будівництва: відставання від графіку виконання робіт складає близько 100 днів.

"Ми не вважаємо, що у світлі наявних дефектів генеральний виконавець буде в змозі завершити будівництво у необхідні терміни. Їм весь час чогось не вистачає - то грошей недостатньо, то умови для роботи погані", – заявив Рафал Каплер, голова Національного центру спорту Польщі (NCS).

В той же час уряд Польщі діятиме рішуче щодо інвесторів, які не виконують своїх зобов'язань щодо створення інфраструктури у країні, необхідної для проведення Євро-2012. Про це заявив голова Ради міністрів РП Дональд Туск, наголосивши, що це стосується генерального виконавця Національного стадіону у Варшаві – консорціуму Alpine Bau – Hydrobudowa – PBG, де виявлено суттєві вади у будівництві.

"Мені дуже прикро, що не всі можуть дотримуватися стандартів, навіть якщо вони належать до серйозних і перевірених марок. Виявляється, що "сюрприз" можуть зробити навіть німецькі й австрійські фірми", – констатував Туск.

Керівник польського уряду наголосив, що не вагатиметься у разі необхідності зробити організаційні чи юридичні висновки. Він також виключив можливість тиску цих фірм на уряд РП з метою збільшення фінансування на будівництво об’єктів.

"Усе повинно бути згідно з угодами, маємо передбачені відповідні застави, штрафи, тому Польща у фінансовому плані нічого не втратить", – підкреслив Туск.

Зауважимо, що керівництво NCS було змушено було відмінити першу спортивну подію, яка мала пройти на Варшавському стадіоні - це запланований на 6 серпня виступ акробатів-мотоциклістів Red Bull X-Fighters.

Під загрозою знаходиться й проведення інших запланованих цього року заходів на головній польській євроарені – власне відкриття стадіону (27 серпня) та товариського матчу між збірними Польщі та Німеччини (6 вересня). Останній може бути перенесений до Гданська.

Нагадаємо, що в Україні станом на сьогоднішній день вже є два стадіони, які прийматимуть матчі Єврочемпіонату - у Донецьку та Харкові. Київський і львівський євростадіони будуть здані в експлуатацію восени.

Читайте також:

Експерт: Євро-2012 - це початок змін в Україні

В УЄФА задоволені темпами підготовки України до Євро-2012

В Києві представлено другого національного спонсора Євро-2012

Блохін: завдання збірної України - перемога на Євро-2012

Італійці назвали Львів українською перлиною Євро-2012

Віталій Кличко готовий працювати регулювальником на Євро-2012

В Польщі ліквідовано нелегальний сайт з продажу квитків Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: