Пройшла 13-та "Південна варта"

На місці колишнього табору прикордонників княжої доби сьогодні мірялися вправністю сучасні підкорювачі вітру.

Цьогорічну 13-ту регату вирішили і провести 13-го числа. Але збіг містичних цифр виявився щасливим сьогодні, і вітер що треба – саме для регати.

У сьогоднішньому запливі 55 яхт, але переможців буде аж 11, вітрильники розбиті по групах за спеціальними яхтними балами, складною формулою їх вираховують через тоннаж судна, розмір його вітрил, кількість членів екіпажу.

За призи регати "Південна варта" змагаються тільки крейсерські яхти. Ці статечніші за спортивні судна, не ставлять своїм капітанам по-олімпійськи суворих фізичних чи вікових обмежень. Необхідна лише яхта, спортивний азарт, повага до традицій мореплавства.

Регата "Південна варта" традиційно проходить біля Києва, на Канівському водосховищі. За княжої доби тут стояв прикордонний пост столичної дружини, звідси й назва перегонів. Маршруту в 15 морських миль вистачає, аби перевірити всі навички яхтного мореплавства, роботу з попутним, зустрічним вітром, мілини та відчутну течію.

Яхтовики розповідають, змагання крейсерських яхт наразі справа ентузіастів, держава опікується поважними спортивними суднами. Чи не половина сьогоднішніх учасників - люди старшого віку, які в дитинстві марили морем і тепер отримали можливість придбати власну яхту.

Через постійний вітер сьогоднішня регата не затягується. Переможці одразу вириваються вперед. Мореплавці стверджують: першими завжди виявляються люди, які мають міцніші нерви та краще розуміють мову хвиль і вітру.

ВідеоПройшла 13-та "Південна варта"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: