Протистояння "Шахтаря" і ФФУ не завершилось

Листування між "Шахтарем" і ФФУ щодо прохання про надання іноземного рефері на матч "Шахтар" - "Динамо" перетворилось у триллер.

Історія навколо півфінальному матчі Кубка України "Шахтар" - "Динамо" розпочалася ще в березні, але й цього часу Федерації футболу України виявилося недостатньо для того, щоб вирішити просту задачу. А починалося все так ...

16 березня 2009 року
До матчу - 37 днів

ФК "Шахтар" направляє на адресу Прем'єр-ліги офіційний лист з клопотанням про призначення на півфінальний матч Кубка України іноземної бригади арбітрів. Копію цього листа отримує київське "Динамо".

17 березня 2009 року
До матчу - 36 днів

Прем'єр-ліга перенаправляє лист першому віце-президенту ФФУ Олександру Бандурко та голові Комітету арбітрів ФФУ Вадиму Шевченку.

Короткий відступ - відповідно до затвердженої Процедури запрошення іноземних арбітрів, звернення Дирекції Прем'єр-ліги подається до ФФУ не пізніше, ніж за 25 днів до дати проведення відповідного матчу. Так що в цьому сенсі формальності дотримані. Навіть з великим запасом.

27 березня 2009 року
До матчу - 26 днів

Португальська федерація футболу сповіщає Олександра Бандурка, що не може задовольнити прохання своїх українських колег.

2 квітня 2009 року
До матчу - 20 днів

Італійці, посилаючись на завантаженість своїх арбітрів на фініші сезону, так само відповідають відмовою.

На цьому пошуки закінчилися. Не вдаючись в подробиці, чому ділове листування з кожним із потенційних кандидатів велося від шести до десяти днів, виникає питання - чому після двох негативних відповідей пошуки були припинені?

Європейські країни, як і Україна, відчувають брак арбітрів Еліт і Прем'єр-груп? Або всі вони мешкають виключно в Португалії та Італії?

Справедливості ради, у ФФУ не стали сидіти склавши руки, і відправили лист до Відділу з питань суддівства УЄФА. І це наступний запис у хронології подій.

7 квітня 2009 року
До матчу - 15 днів

УЄФА не рекомендує призначати на кубових двобій арбітрів Еліт і Прем'єр-груп. Аргументація – ймовірність "накладки", коли одні й ті ж арбітри можуть бути призначені на матч Кубка України і зустрічі Кубка УЄФА, в яких жереб також звів "Шахтар" і "Динамо" між собою. І далі - посилання на заявку на вступ у суддівському конвенцію УЄФА, яку подала Україна, а також ввічлива пропозиція пошукати самим вихід їх ситуації, що склалася.

Суддівська конвенція УЄФА – це, мабуть, серйозний документ. Втім, у 2009 році судді-іноземці в Україну вже навідувався, отже конвенція таким візитам не перешкоджає. Тим часом, ФФУ знову демонструє неквапливість при ухваленні рішення, наче команда, яка тягне час, добившись потрібного результату.

10 квітня 2009 року
До матчу - 12 днів

ФФУ інформує Прем'єр-лігу, "Шахтар" і київське "Динамо" про те, що переговори з португальської та італійськими колегами не принесли результату. Попутно робиться посилання на рекомендацію УЄФА, після чого випливає висновок: "У зв'язку з цим, вищевказаний матч будуть проводити найбільш авторитетні і досвідчені вітчизняні арбітри".

Ще одна деталь - даний лист направляється в п'ятницю, наприкінці останнього робочого дня тижня. Таким чином, "виграється" ще пару днів.

13 квітня 2009 року
До матчу - 9 днів

ФК "Шахтар" у листі на ім'я глави ФФУ Григорія Суркіса звертає увагу на те, скільки часу знадобилося федерації на листування зі своїми зарубіжними колегами і УЄФА. І далі по тексту: "Ми вважаємо, якщо запрошення іноземних арбітрів є нормою Регламенту змагань, затвердженого підписом Президента ФФУ, то Федерація зобов'язана забезпечити клубу право скористатися цією нормою".

Трохи історії. Одним з ключових питань, які обговорювалися в період створення української Прем'єр-ліги, було питання суддівства. Прем'єр-ліга наполягала на закріпленні в Регламенті фіксованого числа - 32 арбітра-іноземця протягом одного кола. Іншими словами - трохи більше, ніж по два у кожному турі. Цифра значна, навіть трохи шокує, а тому Григорій Суркіс зумів переконати всіх пом'якшити формулювання: кожен клуб має право один раз протягом одного кола запросити іноземного арбітра. Саме на цьому своєму праві наполягає "Шахтар", говорячи про півфінальний поєдинок Кубка України. Для тих, хто скаже, мовляв, Кубок – це не чемпіонат – окреме роз'яснення. У вже згадуваній Процедурі запрошення іноземних арбітрів для проведення матчів чемпіонату і Кубку України зазначено, що "етапи матчів розіграшу Кубка України визначаються рамками відповідного кола чемпіонату".

Але повернемося до історії. Восени минулого року в подібній ситуації проблем не виникло, і матч першого кола чемпіонату "Шахтар" - "Динамо" відсудила шведська бригада на чолі з Петером Фройдфельдтом. Відпрацювали не безпомилково, якщо взяти до уваги епізод з єдиним голом, який приніс перемогу гірникам. Важливий сам факт – "Шахтар" клопотав про запрошення арбітра, Федерація це прохання без розмов задовольнила.

14 квітня 2009 року
До матчу - 8 днів

Федерація направляє на адресу ФК "Шахтар" новий лист за підписом Олександра Бондурка. У ньому чогось нагадується, що в цьому сезоні "ФФУ забезпечила залучення іноземних арбітрів з Німеччини, Польщі, Словаччини, Словенії, Норвегії, Кіпру та Швеції". Далі слідує посилання про некоректність одночасного звернення відразу до декількох національних асоціацій, цим, мабуть, і пояснюється, неквапливість ФФУ на ранній стадії переговорів. Чим викликаний такий вибір – Італія та Португалія – в листі не пояснюється. Є лише аргумент, мовляв, "звернулися до тих федерація, арбітри яких ще не проводили матчі всеукраїнських змагань в цьому сезоні". Хоча навіть дотримуючись цієї логіки, кількість "невикористаних" країн, які здатні надати арбітрів, що входять до Еліт і Прем'єр-груп, достатня. Плюс – звернутися вдруге за сезон до своїх колег, в ФФУ негожим теж не вважають. Принаймні, поєдинок 24-го туру "Ворскла" - "Металіст" обслуговували норвежці. І це незважаючи на те, що у листопаді на матч "Ворскла" - "Металург" (Донецьк) так само були запрошені норвезькі арбітри.

15 квітня 2009
До матчу - 7 днів

У футбольних колах вже відоме прізвище арбітра, якому довірено обслуговувати кубковий матч. Це – Юрій Можаровський, 32-річний арбітр, в послужному списку якого значаться шість матчів рівня української Прем'єр-ліги. При всій повазі до львів'янина, на роль "найбільш авторитетного й досвідченого вітчизняного арбітра", як це було заявлено в листі ФФУ, Можаровський поки не тягне.

Крім того, в різних ЗМІ публікується відкритий лист, в якому українські рефері (включаючи Юрія Можаровського) просять Федерацію футболу України і Прем'єр-лігу вирішити питання, пов'язані "з неадекватною ситуацією навколо арбітражу при проведенні матчів чемпіонату України". Прямого відношення до історії навколо матчу "Шахтар" - "Динамо" цей лист, безумовно, не має. Але яскраво ілюструє загальну картину, що склалася в українському футболі в кінці сезону.

17 квітня 2009 року
До матчу - 5 днів

ФК "Шахтар" спрямовує новий лист на ім'я голови ФФУ Григорія Суркіса, в якому звертає увагу на те, що "тривала переписка ФФУ з цього питання була спрямована виключно на те, щоб максимально затягти терміни і проставити ФК "Шахтар" перед фактом неможливості задовольнити його прохання ". Донеччанам знову наполягають на запрошенні іноземного арбітра і заявляють про готовність перенесення матчу на більш пізні терміни.

В цей же день (а точніше - увечері в п'ятницю) Олександр Бандурко підписує лист, адресований президенту ФК "Шахтар" Рінату Ахметову. Повторюється вся історія листування, особлива увага приділяється роз'ясненням УЄФА з даного питання. І тут же вердикт: "Ми не бачимо підстав для перегляду рішення Комісії призначень Комітету арбітрів від 15.04.09, тому призначена суддівська бригада прибуде в Донецьк за день до гри".

18 квітня 2009 року
До матчу - 4 дні

Прем'єр-ліга інформує, що матч 1/2 фіналу Кубка України "Шахтар" - "Динамо" переноситься на 13 травня.

Про склад суддівської бригади на цю гру поки ні слова. І у ФФУ є майже місяць для того, щоб все-таки задовольнити прохання "Шахтаря". Або знову пуститися в тривалу переписку.

Читайте також:

ФФУ: матч "Шахтар" - "Динамо" обслужить українець

Прем’єр-ліга, усі матчі 24 туру

Один з лідерів "Динамо" одружується з міс Хорватії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: