Рінат Ахметов: купівля "Зорі"? Це маячня божевільного

Рінат Ахметов та Віктор Янукович посадили дерево біля "Донбас-Арени".

Відвідавши "Донбас Арену" та посадивши дерево в прилягаючому до неї парку, президент ФК "Шахтар" Рінат Ахметов і лідер Партії регіонів Віктор Янукович відповіли на запитання журналістів.

- Віктор Федорович, якщо б в роки Вашої юності були такі стадіони, як "Донбас Арена", чи стали б ви професійним футболістом?

В.Я.: - Я був захоплений футболом, в юності досить серйозно займався, але професіоналом не став. А в душі я залишився футболістом і дуже люблю цей вид спорту. Про такі стадіони ми, безумовно, не могли й мріяти. Я Рінату Леонідовичу сказав: "Якби ми тільки могли уявити, будучи на тому шахтному териконі - біля старого стадіону "Шахтар" - що в Донецьку буде такий стадіон, як "Донбас Арена".

Я був шокований тим, що побачив, коли зайшов сюди. У мене в пам'яті збереглися враження, які я відчув, коли вперше опинився на європейському стадіоні. І ось сьогодні, на "Донбас Арені", ці самі емоції повернулися.

- Прокоментуйте, будь ласка, рішення УЄФА про міста, які прийматимуть Євро-2012. І дайте оцінку діям українського уряду.

В.Я.: - Перш за все, потрібно привітати ті міста, які отримали право участі в чемпіонаті Європи: і Донецьк, і Харків, і Київ, і Львів – і тих людей, які займаються підготовкою інфраструктури до Євро-2012. Звичайно, шкода, що Дніпропетровськ та Одеса не візьмуть участь у чемпіонаті Європи. Попереду досить багато часу, але втрачати його ні в якому разі не можна, як і сподіватися на те, що це вже остаточне рішення УЄФА. Тому що не зовсім готова інфраструктура, дороги, ми не бачимо тієї активності влади, яка має бути в цей період підготовки.

Зараз на Україні, за великим рахунком, має бути бум. Адже це розвиток, перш за все, внутрішнього ринку України, збут нашої продукції, тої, що ми зараз не можемо збути на світовому ринку. Але, на жаль, поки цього не відбувається. Будемо сподіватися, що цей час настане ось-ось.

Р.А.: - Треба просто професійно робити свою роботу і "одягнути" Україну з голочки, достойно зустріти наших гостей. Я переконаний, що так воно і буде.

- Рінат Леонідович, народний депутат України Віктор Тихонов в інтерв'ю сказав, що ви збираєтеся купити луганський футбольний клуб "Зоря". У цьому ж інтерв'ю він сказав, що залишився не дуже задоволений тим, що ви побажали українському уряду якнайшвидшого виходу з кризи. Крім цього, він незадоволений вашою поведінкою в 2005 році. Прокоментуйте, будь-ласка.

Р.А.: - Ну, це вже три питання ... Ми йшли на вибори з чіткою і зрозумілою програмою: економічне зростання, створення нових робочих місць та боротьба з бідністю.

У світі – криза, в Україні – криза, а це значить – безробіття і бідність зростає. Я дуже хочу, щоб у кожній родині був достаток, щоб кожен громадянин України мав гідну роботу, гідну заробітну плату і гідне життя. Тому я хочу, щоб уряд переміг кризу.

Що стосується пана Тихонова, якщо він бажає, щоб криза перемогла Україну, нехай про це публічно скаже. Якщо криза переможе Україну – це означає зростання безробіття та бідності.

Що стосується моєї поведінки в 2005 році: моя совість чиста перед однопартійцями, а головне – перед собою. У 2005 році, я думаю, ви всі прекрасно пам'ятаєте, як проти мене фальсифікував кримінальні справи, проти моєї родини фальсифікували кримінальні справи. Були обшуки з бронетранспортерами, близький друг Борис Колесников перебував у в'язниці. Якщо б я з кимсь домовлявся, всього цього не було б.

Але я теж поважаю факти. По одній і тій же справі пан Тихонов проходив з Євгеном Петровичем Кушнарьовим, царство йому небесне. Кушнарьов був заарештований, перебував у камері десять діб і оголосив голодування. Тихонов не знаходився там і десяти секунд. У мене питання: чому одна і та ж кримінальна справа, але при цьому один перебував 10 діб у камері, а інший не знаходився й десяти секунд? Відповідь одна: тому що у Кушнарьова були совість і гідність. А Тихонов біг швидше, ніж гонча собака, домовлявся з усіма, щоб врятувати свою власну шкуру.

Купівля "Зорі"? Це маячня божевільного, щоб я це коментував. Моїм клубом завжди був і буде донецький "Шахтар".

- Через тиждень ваша команда візьме участь у фіналі Кубка УЄФА ...

Р.А.: - Якщо б ви поставили це питання перед попереднім матчем ... Думаю, нам пощастило, що українська команда буде виступати у фіналі Кубка УЄФА. Будемо сподіватися ...

- Ваш прогноз на фінал?

Р.А.: - Це не до мене, з цим звертайтесь до букмекерських контор.

Віктор Янукович садить дерево біля "Донбас-Арени"
shakhtar.com
Віктор Янукович садить дерево біля "Донбас-Арени"
В.Я.: - Я завжди бажав своїй улюбленій команди тільки перемоги, думаю, вона достойна того, щоб перемогти. Тому будемо просити Господа Бога, щоб він допоміг.

- Рінат Леонідович, матч в Стамбулі буде останнім в історії розіграшу Кубка УЄФА. У зв'язку з цим питання: коли "Шахтар" виграє ...

Р.А.: - "Шахтар" його ще не виграв, він завоював право на участь у фіналі.

- Чи буде можливість залишити Кубок у Донецьку назавжди?

Р.А.: - Давайте ми зіграємо, і вже тоді будемо говорити. Це не головна проблема. Головна проблема - виграти Кубок УЄФА.

- А чи готові ви надати іншим споруджуваним на Україні до Євро-2012 об'єктам фінансову допомогу?

Р.А.: - Я готовий довести до кінця будівництво стадіону в Донецьку. І 29 серпня - у День міста, День шахтаря - його відкрити. Ми вже Віктора Федоровича запросили, тому що він завжди був з командою - навіть у найважчі часи, коли вона нічого не вигравала.

- А що ще треба зробити на стадіоні? Які провести роботи?

Р.А.: - Віктор Федорович правильно сказав, що, коли ми були на териконах, ми навіть не уявляли, що у нас буде такий стадіон. Головне - щоб команда радувала вболівальників, демонструвала яскравий та видовищний футбол. Ось що потрібно.

Читайте також:

На гравця "Шахтаря" полюють "Мілан" і "Баварія"

"Шахтар" перемагає "Динамо". Дубль третій

"Шахтар" звинувачує ФФУ в подвійних стандартах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: