Російському гіганту Валуєву загрожує 5 років в'язниці

Судочинство по справі про "бій" між боксером Миколою Валуєвим та охоронцем СК "Спартак" Юрієм Сергєєвим все ще триває.

Калінінський суд Санкт-Петербурга припинив карне переслідування чемпіона світу з боксу Миколи Валуєва у карній справі про заподіяння легкої шкоди здоров'ю охоронцеві СК "Спартак" Юрію Сергєєву. Підставою стала заява спортсмена, який посилався на закінчення термінів давності.

Разом з тим, суд, ґрунтуючись на результатах нової судово-медичної експертизи, яка оцінила заподіяну Сергєєву шкоду як середнього ступеня тяжкості, направив матеріали справи до органів дізнання для прийняття рішення про порушення карної справи за статтею 112 КК РФ, санкція за якою передбачає позбавлення волі до 5 років.

Потерпілий Юрій Сергеєв і його адвокат Олександр Заваруев висловили глибоке задоволення таким рішенням Калінінського суду.

Нагадаємо, що "бій" між Юрієм Сергєєвим і Миколою Валуєвим відбувся в січні 2006 року біля спорт-комплексу "Спартак". Тоді дружина спортсмена Галина привезла їх сина на тренування. Охоронець Сергєєв попросив її прибрати позашляховик зі службової стоянки. Виник конфлікт, в який втрутився сам Валуєв. Словесна перепалка між охоронцем і спортсменом вилилася в бійку, в ході якої боксер нібито 5 разів ударив охоронця. Хоча сам Сергєєв наполягає на майже 40 ударах. За даними судмедекспертів, потерпілий отримав струс головного мозку, садна і забиті місця. Через ці травми Сергєєв тиждень провів у лікарні.

Мировий суд Калінінського району, ґрунтуючись на даних міліцейської перевірки інциденту і на заяві Юрія Сергєєва, порушив відносно Валуєва карну справу за статтею 115 КК РФ (навмисне заподіяння легкої шкоди здоров'ю).

9 січня 2008 суд визнав боксера винним, засудивши його до штрафу в 30 тисяч рублів. Позов про компенсацію моральної шкоди потерпілого Юрія Сергєєва був задоволений частково: замість заявленого 1 млн рублів всього 100 тисяч рублів. Обидві сторони залишилися незадоволені цим судовим рішенням і пообіцяли його оскаржити.

Перший розгляд апеляційних скарг сторін захисту і звинувачення в Калінінському суді було оскаржено в міському суді Санкт-Петербурга, який направив справу на новий розгляд. І зараз в Калінінському суді йде повторний процес у цій справі.

Поки суд досліджував зібрані матеріали, в охоронця Сергєєва були виявлені "нові старі" травми. У травні цього року чоловік проходив щорічне обстеження: флюорографія показала чисті легені, але зафіксувала старі переломи на двох ребрах - шостому та сьомому. Сергєєв звернувся в НДІ ортопедії і травматології ім. Вредена, де діагноз підтвердився. Адвокат разом з потерпілим проглянули знімки грудної клітини Сергєєва за останні кілька років. За їхніми словами, зміни на ребрах Сергєєва з'явилися вже після конфлікту з Валуєвим.

Калінінський суд призначив судово-медичну експертизу Сергєєву, за результатами якої виніс рішення.

Читайте також:

Валуєв викликає на бій братів Кличків

Валуєв: Хей відповість за відірвану голову

Валуєв: Хей - справжнісінький ідіот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: