Сабо: буде прикро, якщо мої відкриття припишуть Газзаєву

Йожеф Сабо поділився своїми сподіваннями щодо подальших перспектив гравців чемпіонської збірної України U-19.

Заслужений майстер спорту, заслужений тренер України Йожеф Сабо переконаний, що виконавці юнацької збірної, яка 2 серпня виграла чемпіонат Європи, вже зараз гідні грати в основі київського "Динамо" та донецького "Шахтаря".

Зокрема, Сабо поділився своїми сподіваннями щодо подальших перспектив Дениса Гармаша і його партнерів по чемпіонський команді.

Варто відзначити , саме Йожеф Йожефович 2 роки тому ввів Гармаша в першу команду "Динамо".

- Йожефу Йожефовичу, візуально, з точки зору глядача, здалося, що Гармаш гідний більшого, ніж виступати за "Динамо-2"...
- Повністю з вами згоден. Я розгледів талант Дениса ще в 2007-му. Він набирався досвіду і на тренуваннях нічим не поступався більш досвідченим партнерам. Дуже шкода, що незабаром мені довелося піти з команди. Інакше, впевнений, Гармаш був би гравцем основи "Динамо" ще тоді, у 2007-му, у віці 17 років.

Ви правильно помітили, що на юнацькому чемпіонаті Європи Денис виглядав як гравець, що сформувався. У нього є все – майстерність, фізичні дані, здоров'я. Він здоровий, коренастий мужик, якого не залякати протиборствами з досвідченими гравцями. Але уявіть собі, як би Гармаш виглядав у липні 2009-го, виступай він два роки в основному складі київського "Динамо"! Думаю, сьогодні він цілком міг бути гравцем не тільки юнацької, але і національної збірної.

- Вважаєте, гра Гармаша на Євро-2009 змусить тренерів "Динамо" перевести його в першу команду?
- Важко сказати. Але якщо в "Динамо" зацікавлені, щоб Гармаш, Петров та інші хлопці не загубились в числі перспективних, то їх треба вводити до складу вже зараз. Точно також, як я у свій час ввів у склад Андрія Шевченка, Владислава Ващука, Сашу Шовковського, Юру Дмитруліна. Багатьох я тоді на початку 90-х відкрив у 17-18-річному віці! Не треба боятися довіряти молоді.

Візьміть, приміром, один з найсильніших у світі чемпіонатів – англійський. Здавалося, відповідальність і напруга там не менша, ніж в українській першості. Але тренери не побоялися довіряти місце в основному складі 16-18-річним Майклу Оуену, Солу Кемпбеллу, Ріо Фердинанду. А Уейн Руні дебютував у збірній Англії у 16-річному віці. Тоді рішення наставника англійців дивувало багатьох. А той лише відповів: "Та ви на нього подивіться – здоровий мужик! Він ні технічно, ні фізично не поступається гравцям зрілого віку. Чому я повинен його не ставити?"

І дійсно, мене часом дивує, чому тренери з таким побоюванням вводять до складу молодь. Поки гравець молодий, у нього є азарт, бажання, прагнення. З такими якостями технічні недоліки компенсуються швидко. Головне – щоб юнак відчув, що йому довіряють.

- Поруч з Гармашем ви згадали Петрова. Вважаєте, у них самі найреальніші шанси засвітитися у "дорослому" футболі?
- Не хочу нічого нікому радити. У "Динамо" є тренери і вони самі у всьому розберуться. На мій погляд, це підготовлені гравці. Інші хлопці – талановиті, але з ними треба працювати. Взяти, наприклад, Дмитра Коркішка. Швидкісний, з хорошою технікою, але йому ще треба подорослішати. Думаю, при правильному підході до справи цей хлопець здатен стати сильним футболістом.

У будь-якому випадку, я переконаний, хлопців не треба маринувати у другому складі. Це ні до чого доброго не приведе. Наведу вам приклад. Костянтин Кравченко – талановитий був хлопець, в "Дніпрі" грав. Мені дуже імпонувала його гра, футболіст, як кажуть, зі світлою головою. Але засидівся на лавці запасних. Зізнаюся, коли побачив його недавно після виходу на заміну в матчі за "Шахтар", не повірив своїм очам. Загубився хлопець, а володів же великим потенціалом.

Добре, що в "Динамо" нарешті почали випускати Андрія Ярмоленка в основному складі. Цього футболіста, до речі, теж я в Київ привів. Завдяки мені він з Чернігова у "Динамо" перейшов. А зараз всі хвалять Газаєва, мовляв, він відкрив Ярмоленка. Але ж потенціал Андрія був очевидний ще два роки тому і я про це казав.

Чесно кажучи, буде прикро, якщо завтра у складі "Динамо" заграє Гармаш, а його відкриття знову припишуть нинішньому тренеру киян.

- У 1978 році після перемоги юнацької збірної СРСР на чемпіонаті Європи половину складу відразу перевели в національну команду. Вважаєте, зараз є сенс діяти подібним чином?
- Думаю, таких радикальних заходів Михайличенку робити не варто, але частково цей досвід може стати в нагоді. Повторюсь, Олексію Олександровичу не потрібно боятися запрошувати в збірну молодих гравців. Скажімо, я в основному складі ужгородського "Спартака" вже в 17 років грав. І нічого, ніякої боязкості перед 30-літніми "дядьками" не відчував. Сподіваюся, юнацький чемпіонат Європи показав тренерам "Динамо" та першої збірної, який потенціал є у Дениса Гармаша і деяких інших футболістів.

- Потенціал потенціалом, але слава в такому ранньому віці іноді діє негативно...
- Що так, то так. У молодих хлопців після таких результатів може закружитися голова. Ви ж знаєте, яка зараз молодь: нічні клуби, казино. Сьогодні, на щастя чи на жаль, тренери вже не стежать за побутом своїх підопічних, не їздять по домах, і не дивляться, щоб всі лягали спати в одинадцять годин вечора. Сучасний футболіст повинен бути професіоналом. На Заході молодь до такої свободи ставиться з розумінням. У нас же тренерам доводиться знаходити слова, щоб переконати підлеглих в тому, що футбол – це їхня робота і чим краще вони будуть грати, тим більше будуть заробляти. А заробляти вони можуть, поки молоді. На жаль, молодість проходить швидко. Того, що розгубиться в ранні роки, в зрілому за футбольними мірками віці вже не придбаєш.

- Ви добре знаєте Дениса Гармаша. Він схильний до зіркової хвороби?
- Денис працелюбний. Видно, що тренується і грає він із задоволенням. Але разом з тим – він хлопець красивий, дівчата за ним будуть бігати. А роки молоді, погуляти хочеться. Сподіваюся, тренери зможуть переконати Дениса в тому, що в усьому треба знати міру і що навіть за межами футбольного поля і тренувальної бази він повинен залишатися професіоналом.

Читайте також:

Йожеф Сабо отримував в "Динамо" лише 2600 гривень

Українці отримають по 50 тисяч доларів за перемогу на Євро-2009

Збірна України виграла чемпіонат Європи з футболу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: