Сабо врятував життя Андрію Шевченку

Йожеф Сабо – відверто про Лобановського, Шевченка та збірну України.

Експресивний та емоційний навіть тоді, коли він відпочиває від футболу – Йожеф Сабо не втомлюється дивувати. Таким ви його ще бачили – відверто про Лобановського, Шевченка та збірну України у ексклюзиві Проспорту.

Хто тепер згадає, яким був процес становлення нинішнього капітана збірної України? А Йожеф Сабо пам’ятає, адже свого часу рятував майбутню зірку світового футболу.

"Батько Шевченка говорить Андрію, що "ти йому повинен поставити пам'ятник за життя". Я його побачив в 17 років, я його поставив в 17 років і виховував в 17 років. У Андрія були великі проблеми і спасибі Григорію та Ігорю Суркісам, що витягнули його з цієї біди. У нього було погане оточення і він міг просто провалитися", - сказав Сабо.

Спершу від поганої компанії, далі – від лихої долі. Сабо і досі не забув історію свого вихованця та його спортивного авто.

"Я їхав на базу і мене Андрій обігнав, причому з вітерцем. Я приїхав на базу, забрав у нього ключі, ну не можна ж їздити зі швидкістю 200 км. по місту. І він цю машину продав за дорученням", – каже Сабо. – І потім ми поїхали на збори і газети пишуть – Шевченко розбився на смерть. А в цій машині кому він віддав, там було чотири людини і ось…"

Шевченко у його збірній України, а Лобановський – консультант, ото були веселі часи пригадує Йожеф Сабо. Але метр у справи друга принципово не втручався, Сабо виручало тренерське чуття. Як от у матчі сторіччя – Україна - Росія (3:2).

"Скаченко був у мене на тренуванні. Чуйка була у мене, що хлопець хороший. Тягнуло поставити. А Васильович його неполюбляв, тому що він пив і все. Я коли його поставив, він забив і Васильович приходить і говорить – Ну ти ж молодець, ти його поставив, не послухав", - зізнається Сабо.

Після більш ніж річної перерви він знову нудьгує за великим футболом. Готовий очолити перспективну бодай першолігову команду, але чомусь не бачать нині – тренера-Сабо.

"Я б міг зробити команду. Рік-два – я б обов'язково зробив би команду. Але керівники не хочуть зробити команду", - каже Сабо.

Йому і справді є що передати молодим. У свої 69 років Йожеф Сабо щодня пробігає 5 кілометрів, ніби натякаючи – знаменита динамівська підготовка працює і нині.

Читайте також:

Сабо: буде прикро, якщо мої відкриття припишуть Газзаєву

Йожеф Сабо отримував в "Динамо" лише 2600 гривень

Леоненко: я можу врятувати Шевченка

ВідеоІнтерв'ю з Сабо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: