"Шахтар" судиться з компанією, яка побудувала "Донбас-Арену"

Турецька компанія ENKA вимагає від "Шахтаря" відшкодувати збитки, які вона зазнала при будівництві стадіону "Донбас-Арена".

Турецька компанія ENKA, яка побудувала стадіон "Донбас-Арена", подала позов проти ТОВ "Стадіон Шахтар" з приводу відшкодування збитків при будівництві стадіону.

Інформацію підтвердив генеральний директор "Шахтаря" Сергій Палкін Він також розповів, що Шахтар готує зустрічний позов.

- Так, дійсно компанія ENKA 12 квітня 2010 подала позов проти замовника будівництва ТОВ "Стадіон Шахтар" у Міжнародний комерційний арбітражний суд при торгово-промисловій палаті Російської Федерації.

- І яка вимога викладена у позовній заяві турецької компанії?
- Нібито протягом періоду будівництва стадіону вони зазнали збитків, які хотіли б відшкодувати.

- Яка Ваша позиція?
- Хочеться відзначити, що перед підписанням контракту з компанією ENKA був проведений дуже серйозний тендер з вибору генерального підрядчика будівництва стадіону. Основними причинами вибору компанії ENKA були три основні критерії - це сума контракту, термін і якість.

На жаль, перші два критерії компанія ENKA повністю не виконала. Що стосується суми контракту, то в 2008 році відбулася зустріч двох президентів, ФК "Шахтар" і компанії ENKA. Причиною зустрічі було те, що нібито компанія ENKA зазнає серйозних збитків з будівництва стадіону і просить президента ФК "Шахтар" відшкодувати їх. У даній ситуації Рінат Ахметов пішов назустріч компанії ENKA і дав згоду на збільшення суми раніше укладеного контракту на 50 млн доларів. Незважаючи на те, що умовами договору передбачено, що його ціна є фіксованою і не підлягає збільшенню у зв'язку зі змінами вартості робочої сили, матеріалів або з інших приводів.

Таким чином, у питанні відшкодування будь-яких витрат понад контрактних зобов'язань була досягнута остаточна домовленість і поставлена "жирна" крапка.

Проте сьогодні ENKA порушила наявну угоду між сторонами і звернулася до суду, на що, з нашої точки зору, у компанії немає жодної об'єктивної причини. З іншої сторони, саме ми маємо всі підстави пред'явити претензії компанії ENKA щодо термінів будівництва стадіону, суворо обумовлених контрактом, які були прострочені більш ніж на 1 рік. Ми готуємо з даного питання зустрічний позов.

Читайте також:

"Донбас Арена" претендує на звання найкращого стадіону світу

УЄФА: "Донбас Арена" - це фантастика, чого не скажеш про Донецьк

"Донбас Арена" ніколи не окупиться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: